Polska zarejestrowana jako firma w USA

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
lcoyote
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 515
Rejestracja: 30 lis 2017, 16:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Auvergne-Rhône-Alpes

Polska zarejestrowana jako firma w USA

Post autor: lcoyote »

W rejestrze Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych jako podmiot zarejestrowany przez polskie Ministerstwo Finansów figuruje POLAND REPUBLIC OF
Nr 0000079312
Znajduje się w nim bowiem podmiot o nazwie: “POLAND REPUBLIC OF”, którego logo jest tożsame z godłem Polski. Ministerstwo Finansów zarejestrowało Polskę jako korporację (firmę).
A konstytucja RP
art. 1 Konstytucji głosi, iż Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli.

Co to oznacza? że wszyscy obywatele RP są WŁASNOŚCIĄ firmy POLAND REPUBLIC OF ???
https://sec.report/CIK/0000079312

Umieszczam to wszystko ażeby nie było wątpliwości co do źródła rejestracji – chodzi o polskie Ministerstwo Finansów korespondujące w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej, a nie o jakąś firmę podszywającą się pod nazwę “Republic of Poland”.
Załączniki
Polska jako firma_1.png
List od polskiego Ministerstwa Finansów
(187.09 KiB) Nie pobierany
Polska jako Firma.png
(269.8 KiB) Nie pobierany
« Jesteśmy pyłkiem i wielkością »
Przejrzyj na oczy, włącz myślenie, póki nie jest za późno i jest ono jeszcze legalne!
Debian 11 ze środowiskiem Cynnamon ;-)
Awatar użytkownika
jacekalex
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 4678
Rejestracja: 17 cze 2007, 02:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64

Re: Polska zarejestrowana jako firma w USA

Post autor: jacekalex »

I co z tego?

Chyba pomyliłeś fora, tutaj raczej się obrabia Linuxa i nowe pomysły devów od *buntu.
:P

Pozdro
:craz:
Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Komputer jest jak klimatyzacja - gdy otworzysz okna, robi się bezużyteczny...
Linux User #499936
Inny OS: Gentoo Linux :)
Awatar użytkownika
lcoyote
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 515
Rejestracja: 30 lis 2017, 16:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Auvergne-Rhône-Alpes

Re: Polska zarejestrowana jako firma w USA

Post autor: lcoyote »

Ale to jest dział "POGADUCHY" - a pogaduchy są ponoć o wszystkim a nie tylko o Linux.
O tym, że Polska stała się firmą giełdową słyszałem już wcześniej - byłem jednak przekonany, że to jakiś żart. Teraz już wiem, że to żartem nie jest.
No a jak nazywa się człowiek mający wcześniej obywatelstwo Polskie? - gdy obecnie jest to firma? - ja mam tylko paszport tej firmy i mieszkam za granicą - nie pracuję dla firmy POLAND REPUBLIC OF -to co jestem ich własnością (ale udało mi się uciec) a ludzie tam w Polsce mieszkający? bo firma POLAND REPUBLIC OF nie ma obywateli ?? firma ma ewentualnie pracowników lub może nawet jest ich WŁAŚCICIELEM ??!
« Jesteśmy pyłkiem i wielkością »
Przejrzyj na oczy, włącz myślenie, póki nie jest za późno i jest ono jeszcze legalne!
Debian 11 ze środowiskiem Cynnamon ;-)
Awatar użytkownika
kobrawerde
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2037
Rejestracja: 10 wrz 2006, 16:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Polska zarejestrowana jako firma w USA

Post autor: kobrawerde »

Poszukaj dokładnie a może znajdziesz tam France Republic OF :mrgreen:
Wydaje mi się że troszkę przesadzasz i szukasz dziury w całym ...pewnie Francja też ma jakieś tam ciekawe i śmieszne wpadki co nie oznacza że należy je wyolbrzymiać do granic absurdu.
nie pracuję dla firmy POLAND REPUBLIC OF -to co jestem ich własnością (ale udało mi się uciec) a ludzie tam w Polsce mieszkający?
Jeśli tak to czujesz.... że udało Ci się uciec z Polski to w końcu odetnij tą pępowinę i powiedz jestem Francuzem z dobrą znajomością języka polskiego.... nikt nie będzie Ci tego miał za złe. To taka proza życia wielu ludzi każdy jest wolny i może wybierać czy np. chce być li tylko pracownikiem w firmie POLAND REPUBLIC OF czy ....
Awatar użytkownika
kszyhus
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1100
Rejestracja: 19 lis 2010, 08:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: okolice Ostrowa Wielkopolskiego

Re: Polska zarejestrowana jako firma w USA

Post autor: kszyhus »

Zauważyłem od jakiegoś czasu, że @lcoyote skręcił w stronę teorii spiskowych.
Bardzo niebezpieczne. Ten skręt.
Można popaść w paranoję, lub depresję.
:clap: PC: Gigabyte H270-HD3 *** Intel i7 7700 *** 32GB RAM
Laptop: Dell Vostro 3590 *** Intel i5-10210U *** 16GB RAM
Awatar użytkownika
lcoyote
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 515
Rejestracja: 30 lis 2017, 16:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Auvergne-Rhône-Alpes

Re: Polska zarejestrowana jako firma w USA

Post autor: lcoyote »

kszyhus pisze: 25 maja 2020, 16:50 Bardzo niebezpieczne. Ten skręt.
Można popaść w paranoję, lub depresję.
... bardzo ciekawe stwierdzenie TEORIE SPISKOWE - przecież jest czarno na białym, że WŁADCY zarejestrowali sobie korporację i RP przestała być państwem.
Ja nie obawiam się ani depresji ... ani paranoi ... chowanie przez ludzi mieszkających na terenie korporacji głowy w piasek niczego nie zmieni niestety ... i wychodzi na to że wszyscy przestaliśmy mieć polskie obywatelstwo (bo nie można być obywatelem korporacji?)
@kobrawerde niestety niemożliwe jest bym zamienił paszport polskiej korporacji na francuski - nie spełniam niestety wszystkich warunków ku temu.
« Jesteśmy pyłkiem i wielkością »
Przejrzyj na oczy, włącz myślenie, póki nie jest za późno i jest ono jeszcze legalne!
Debian 11 ze środowiskiem Cynnamon ;-)
Awatar użytkownika
pijetja
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 304
Rejestracja: 05 cze 2010, 07:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Altreich

Re: Polska zarejestrowana jako firma w USA

Post autor: pijetja »

@lcoyote
Serio? A nie pomyślałeś o tym, że może to być powiązane z inwestycjami polskich spółek skarbu państwa na terenie USA? Zakupem Polskich obligacji przez podmioty z USA? Dotacjami Polski do Fundacji funkcjonujących w USA? Lub czymkolwiek w co miesza się Polska na terenie w USA?
Pochyliłeś się nad tematem, czy tylko bijesz pianę i krzyczysz jak rasowy polityk?
Przeglądnąłeś dokumenty jakie tam są publikowane?
Podobno zgłębiasz tematy i poszerzasz wiedzę, ale w tym temacie jedziesz po bandzie jak czerwony pasek na TVP Info, lub żółty w TVN 24. Jeden czort.
Z taką Twoją logiką to: Jedzmy gówno. Miliardy much nie mogą się mylić.
To są pogaduchy, czyli pierdoły.
czyli np.: Co lepsze Cabernet Sauvignon czy Leśny dzban?
HOWGH.
P.
Awatar użytkownika
lcoyote
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 515
Rejestracja: 30 lis 2017, 16:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Auvergne-Rhône-Alpes

Re: Polska zarejestrowana jako firma w USA

Post autor: lcoyote »

pijetja pisze: 25 maja 2020, 20:53 ... Zakupem Polskich obligacji przez podmioty z USA? Dotacjami Polski do Fundacji funkcjonujących w USA? Lub czymkolwiek w co miesza się Polska na terenie w USA?
Pochyliłeś się nad tematem, czy tylko bijesz pianę i krzyczysz jak rasowy polityk?
pochyliłem się nad tym tematem niestety -choć nie przypuszczałem że aż tak daleko sprzedano Polskę z ludźmi w Polsce - bo to że Telekomunikacja Polska=Telcom France, Poczta Polska=Deutshe Post, Wiele elektrowni=EDF 5electricite Distrybutor France i inne których wiele - tutaj nie chodzi o przejęcie firm przez kapitał inny niż polski. Tutaj chodzi o ODDANIE CAŁEJ POLSKI i jej zamianę na korporację (państwo = korporacja)
pijetja pisze: 25 maja 2020, 20:53 Podobno zgłębiasz tematy i poszerzasz wiedzę, ale w tym temacie jedziesz po bandzie jak czerwony pasek na TVP Info, lub żółty w TVN 24. Jeden czort.
nie oglądam TV z polski -to nie interesują mnie kolory pasków na dole telewizora.
pijetja pisze: 25 maja 2020, 20:53 Z taką Twoją logiką to: Jedzmy gówno. Miliardy much nie mogą się mylić.
To są pogaduchy, czyli pierdoły.
czyli np.: Co lepsze Cabernet Sauvignon czy Leśny dzban?
... jesteś wyjątkowo ŻAŁOSNY - ale to twój problem - wielu tam u was jest właśnie tak żałosnych - też trudno. To sami musicie na własnych tyłkach i grzbietach doświadczyć.
Kiedyś bardzo mocno cieszono się w Polsce jak to żabojadzi (żółte kamizelki) dostają po grzbiecie od francuskiej policji - teraz macie to samo w Polsce (demonstrantów w Warszawie pałuje sir jak wlezie)
To co było przed tym cyrkiem z covid-19 - to już nie wróci. To było celowe (... a wiem ... wielu w Polsce naprawdę wierzy w OGROMNĄ ŚMIERTELNOŚĆ koronowirusa) i juz dawno została zaplanowana i pandemia strachu (covid-19) i upadek bardzo wielu firm i wielki głód (bo ludzi jest zbyt dużo -więc trzeba przeprowadzić DEPOPULACJĘ)
Ja tylko obserwuję (świat i Polskę) - i sprawdzam to wszystko z dokumentem grupy Bilderberg https://pl.wikipedia.org/wiki/Grupa_Bilderberg
... no i też (ostatnio coraz rzadziej) sprawdzam statystyki tej wielkiej PANDEMII covid-19 wydawanej przez WHO (światowej organizacji absurdu) - i jakoś nie widzę tych MILIONÓW ofiar śmiertelnego covid-19 - a widzę upodlenie zwykłych ludzi, kwarantanny, bankructwa bardzo wielu firm, samobójstwa ludzi i postępującą ogólnie WIELKĄ BIEDĘ ogromnych ilości ludzi - ... no ale wy tam w szczęśliwej Polsce niczego nie widzicie - ha ha
Żal mi tych wszystkich OGŁUPIONYCH którzy nadal ŚPIĄ i spać będą w MATRIXE
« Jesteśmy pyłkiem i wielkością »
Przejrzyj na oczy, włącz myślenie, póki nie jest za późno i jest ono jeszcze legalne!
Debian 11 ze środowiskiem Cynnamon ;-)
Awatar użytkownika
lcoyote
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 515
Rejestracja: 30 lis 2017, 16:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Auvergne-Rhône-Alpes

Re: Polska zarejestrowana jako firma w USA

Post autor: lcoyote »

kobrawerde pisze: 25 maja 2020, 16:21 Poszukaj dokładnie a może znajdziesz tam France Republic OF :mrgreen:
Wydaje mi się że troszkę przesadzasz i szukasz dziury w całym ...pewnie Francja też ma jakieś tam ciekawe i śmieszne wpadki co nie oznacza że należy je wyolbrzymiać do granic absurdu.
jeśli coś znajdziesz na temat żabojadów - będę wdzięczny. Nie na tym polega dowcip - by szukać dziury ... ale by zauważać i oceniać.
Ja tutaj (mieszkając ponad 10 lat) nie jestem u siebie - ja jestem "w gościnie" u nich i na zawsze pozostanę "etranger" obcokrajowiec. Ale jest coraz straszniej, że Polska -będąc (czy tego chcę, czy nie) moją OJCZYZNĄ - tak stacza się na dno. Chciałbym BYĆ DUMNY że jestem z Polski Polakiem ( z Europy) - a muszę się wstydzić, że nim jestem. Nie mogę się wyprzeć polskości, bo i moi przodkowie tam mają groby i moim językiem ojczystym jest j.polski -ale jest mi coraz bardziej WSTYD że jestem Polakiem.
A zauważam (na wielu forach i społecznościowych sieciach) że Polacy z Polski boją się kontaktów z Polakami z zagranicy i że uważają - ŻE NIEBAWEM wszystko do dawnej normy WRÓCI.
A niestety nie wróci - to OCZYWISTE (bo Polska biednym krajem jest) a nawet tutaj (we Francji) zapowiadają wielkie bankructwa firm za dwa trzy miesiące i pandemię na jesieni) - to jak wielkie bankructwa czekają firmy i ludzi w Polsce?
... wiecie co !!! - może wy wszyscy tak POŚPIJCIE sobie ze 10 lat a i tak obudzicie się w wielkim ZAMORDYZMIE (w Polsce i reszcie świata) -ale przestańcie pisać jak @kszychus " to teorie spiskowe" -spiskowe ? czy też nie spiskowe ? - ale i tak to co było przed marcem 2020 nie powróci - będzie coraz to większy ZAMORDYZM
Wszak Rzeczypospolita Polska stała si€ korporacją a korporacja ma albo ZATRUDNIONYCH albo NIEWOLNIKÓW - korporacja nie ma OBYWATELI niestety
« Jesteśmy pyłkiem i wielkością »
Przejrzyj na oczy, włącz myślenie, póki nie jest za późno i jest ono jeszcze legalne!
Debian 11 ze środowiskiem Cynnamon ;-)
Awatar użytkownika
pijetja
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 304
Rejestracja: 05 cze 2010, 07:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Altreich

Re: Polska zarejestrowana jako firma w USA

Post autor: pijetja »

@lcoyote - Bawisz się w emerytowanego zbawcę narodu?

Nie zasługujesz na Leśnego dzbana.

A po ile można kupić udziały w Polsce? Dowiadywałeś się?
Może by warto "wykupić" i niektórych ludzi uznać za "Persona non grata". Potem wykupić udziały na księżycu sprzedawane chyba w latach 50-tych i tam ich przesiedlić. Twardowski jakoś dał radę.
A może coś innego kupimy?
https://sec.report/CIK/Search/republic%20of

W TVP zrobił byś teraz karierę... Wracaj do Polski.
P.
Awatar użytkownika
arecki
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 747
Rejestracja: 17 lis 2018, 09:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: 44 Bronson Lane Hensonville

Re: Polska zarejestrowana jako firma w USA

Post autor: arecki »

@lcoyote - dzięki za ratowanie naszych dusz, normalnie bez ciebie, leżymy i kwiczymy :lol:
Najgorsza paranoja to taka nieuświadomiona.
Awatar użytkownika
Heos
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 534
Rejestracja: 17 sie 2008, 16:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Polska zarejestrowana jako firma w USA

Post autor: Heos »

pijetja pisze: 25 maja 2020, 20:53 czyli np.: Co lepsze Cabernet Sauvignon czy Leśny dzban?
Oczywiście, że Cabernet. Najlepiej od Barefoota.
"Chciałbym, żeby zaczęto od szanowania siebie: wszystko inne wypływa z tego." – Fryderyk Nietzsche
openSUSE Leap 15.1 | Xfce4 | Firefox
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości