Chińskie laptopy

Przenośne komputery i problemy z nimi związane
pyotr_p
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 03 maja 2020, 20:32
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64

Chińskie laptopy

Post autor: pyotr_p »

Czy znacie jakieś dobre chińskie laptopy np. Chuwi czy podobne z Aliexpress, na których można bez obaw i zbędnych ceregieli zainstalować Linuksa? Ma ktoś jakieś doświadczenia z takimi laptopami?

Piotr
Awatar użytkownika
kobrawerde
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2041
Rejestracja: 10 wrz 2006, 16:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Chińskie laptopy

Post autor: kobrawerde »

Wydaję mi się iż dobrze znane marki z Chin ( Lenovo huawei xiaomi ) nie odbiegają jakościowo od tzw. renomowanych produktów z poza tego kraju. Co innego czy teraz opłaca się kupować z Ali.
pyotr_p
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 03 maja 2020, 20:32
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64

Re: Chińskie laptopy

Post autor: pyotr_p »

Na pewno nie odbiegają. Ale nie chodzi mi o Lenovo czu Huawei. Mam na myśli jakieś bardziej egzotyczne marki, które sądząc po specyfikacji i cenie kładą wszystko na łopatki (o podobnych parametrach). Przykładem jest Chuwi (chociaż ta marka tak całkiem nieznana nie jest).
Problemem jest brak wiedzy jak taki sprzęt ma się do Linkusa...
Awatar użytkownika
lcoyote
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 515
Rejestracja: 30 lis 2017, 16:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Auvergne-Rhône-Alpes

Re: Chińskie laptopy

Post autor: lcoyote »

Zobacz tutaj jakie sprzęty chodzą pod Linux
https://linux-hardware.org/index.php?view=timeline
Odnośnie zakupów z Aliexpres nie doradzę - bo nigdy poprzez tr platformę nie robiłem zakupów.
« Jesteśmy pyłkiem i wielkością »
Przejrzyj na oczy, włącz myślenie, póki nie jest za późno i jest ono jeszcze legalne!
Debian 11 ze środowiskiem Cynnamon ;-)
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Chińskie laptopy

Post autor: linuxozaurus »

kobrawerde pisze: 03 maja 2020, 22:48 Wydaję mi się iż dobrze znane marki z Chin ( Lenovo huawei xiaomi ) nie odbiegają jakościowo od tzw. renomowanych produktów z poza tego kraju. Co innego czy teraz opłaca się kupować z Ali.
Ja mam Lenovo IdeaPad L340 ( wersja z AMD RYZEN tylko zrezygnowałam z napędu DVD na rzecz 2 dysku SSD ) i jestem zadowolona. Ciekawą opcją są Laptopy Xiaomi ( patrz moj podpis)

sprawdź sobie serię ThinkPad oraz Lenovo Yoga ewentualnie laptopy Xiaomi (wysoki stosunek cena do jakości) np Redmi GRedmi G który jest ciekawym i sensownym laptopem ( duży notebook 16.1 cala).
Co do Huawei lepiej unikaj jeśli korzystasz z usług Google.
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
-fixfan-
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 39
Rejestracja: 13 cze 2016, 23:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Chińskie laptopy

Post autor: -fixfan- »

nie warto kupować elektroniki na ali bo to rosyjska ruletka, często sprzęt nie odpowiada specyfikacji , do tego cena jest niższa bo w środku znajdują się części które są "wadliwe" tgz kategoria C , np taki ram procesor działa ale ma swoje ukryte wady które wyszły na testach i taki lenovo Hp czy inny producent nie włoży takiej części do swojego sprzętu. Taki ram może działać dwa lata ale i dwa dni , a jak się zepsuje gwarancja tak naprawdę nie istnieje na ali.
Awatar użytkownika
kobrawerde
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2041
Rejestracja: 10 wrz 2006, 16:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Chińskie laptopy

Post autor: kobrawerde »

Nie no tak źle to chyba nie jest. Produkty znanych marek mają w Polsce gwarancje ....nie ważne gdzie kupiłeś i od jakiego dostawcy.A co do ryzyka kupowania na Aliexpress to trzeba faktycznie uważać od kogo kupujesz. Prześledzić ilość poprawnych recenzji o sprzęcie i opinii o dostawcy. Teraz raczej trzeba uważać na Cło + VAT który mogą doliczyć do zamówienia ....niestety już prawie wszystkie paczki są przeglądane ponownie adresowane i clone od przysłowiowej pinezki i spinacza :-)
Cło na elektronikę to chyba naliczają od 150 $ ..... VAT mogą dodać jako bonus .... bo na razie poniżej tej kwoty nic nie otrzymałem :mrgreen:
-fixfan-
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 39
Rejestracja: 13 cze 2016, 23:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Chińskie laptopy

Post autor: -fixfan- »

Jesteś pewien co do gwarancji bo ja nie, samo lenovo nie daje gwarancji na produkty kupione w ali , nawet nie działa w takim wypadku gwarancja międzynarodowa. Bo jest info żeby dostać gwarancję na sprzęt kupiony zagranicami PL trzeba go kupić osobiście. Zresztą w ali nie dostaniesz ani paragonu ani faktury. To że na ali sprzęt nazywa się lenovo czy hp nie znaczy że rzeczywiście jest to sprzęt tej marki. Mnóstwo osób znam które próbowały sobie zaoszczędzić a potem żałowały. To się nie opłaca.
Awatar użytkownika
enedil
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1352
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: i3
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Chińskie laptopy

Post autor: enedil »

-fixfan- pisze: 18 sie 2020, 11:30 Bo jest info żeby dostać gwarancję na sprzęt kupiony zagranicami PL trzeba go kupić osobiście.
Citation needed, to odbiega zupełnie od tego co wiem o prawie konsumenckim.
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!

~moderatorzy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Laptopy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości