Czy Ubuntu jest naprawdę bezpieczne?

Dyskusje o wszystkim co służy ochronie systemu i danych przed nieautoryzowanym dostępem.
jyanscole74
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 29 paź 2020, 18:44

Czy Ubuntu jest naprawdę bezpieczne?

Post autor: jyanscole74 »

Używam Ubuntu przez jakiś czas z KDE Desktop. Działa całkiem nieźle i jestem zadowolony z opcji (takich jak pełne szyfrowanie dysku i takie tam), ale nadal mam obawy dotyczące prywatności. Czy to naprawdę poszanowanie prywatności? Zapytałem tak wiele osób, ale nikt tak naprawdę nie udzielił mi odpowiedzi. Czy to jest?
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Czy Ubuntu jest naprawdę bezpieczne?

Post autor: linuxozaurus »

jest bezpieczne Canomical zbiera informacje na temat twojego sprzętu tylko po to aby twój komputer lepiej działał i móc poprawić istniejące błędy. a zgoda jest na to dobrowolna.

a co innego jeśli chodzi Huawei oni szpiegują.
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
Awatar użytkownika
Lindt13
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 119
Rejestracja: 12 maja 2017, 20:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Czy Ubuntu jest naprawdę bezpieczne?

Post autor: Lindt13 »

Nie jestem specjalistą w tym zakresie, ale z tego co się orientuje na tą chwilę dużo większym zagrożeniem niż zbieranie danych przez Canonical jest fabrycznie umieszczanie w procesorach oprogramowania o bardzo szerokich uprawnieniach. Np. AMD ma coś takiego jak Platform Security Processor i niestety nigdy nie pojawiła się rzetelna informacja na temat tego, do czego to naprawdę służy. Intel ma podobną rzecz - Intel Management Engine.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bezpieczeństwo Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości