Aktualizacja Intel HD 4400 pod Ubuntu 20.04

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
Awatar użytkownika
Willow
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 328
Rejestracja: 07 gru 2016, 00:43

Aktualizacja Intel HD 4400 pod Ubuntu 20.04

Post autor: Willow »

Witam, tak jak w temacie. Chciałbym zaktualizować sterowniki Intel HD 4400 w laptopie HP Elitebook 820 G1. Czy można to zrobić z konsoli?
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: Aktualizacja Intel HD 4400 pod Ubuntu 20.04

Post autor: Hwiparam »

Sterowniki do intelowskiej integry są zaimplementowane w kernelu/xorgu. Pytanie po co ty chcesz je aktualizować? Coś ci nie działa, brakuje ci jakiejś konkretnej funkcji? Jeśli działają dobrze, to w moim mniemaniu nie ma potrzeby aktualizowania na własną rękę - zostaną zaktualizowane razem z kernelem, wystarczy zrobić standardowy upgrade paczek poprzez apt-get. Nie polecam ręcznej aktualizacji, ani dodawania jakichś niesprawdzonych repozytoriów - to jest prosta droga do uszkodzenia sobie systemu. Zwłaszcza jak ktoś nie posiada wystarczającej wiedzy.
Ubuntu: "Nie możesz używać tej samej wersji OS przez 12 lat i cały czas otrzymywać do niej aktualizacje oraz wsparcie!"
Arch Linux: "Hahahahaha Rolling Release robi brrrrrr!!!"

Miej wygooglane, a będzie ci dane ;)
Wunder Wungiel
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 223
Rejestracja: 26 sty 2021, 07:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Aktualizacja Intel HD 4400 pod Ubuntu 20.04

Post autor: Wunder Wungiel »

@up Popieram. System wie najlepiej czego potrzebuje 8-)
Moje OS-y = Arch Linux || Windows 10 Pro
Linux'y, które miałem: MX Linux, AntiX, ZorinOS, wszystkie *ubuntu :), Linux Lite, Linux Mint, KDE Neon, Debian, Fedora, Manjaro, LinuxFX, LMDE, OpenSUSE, Arch
Awatar użytkownika
Willow
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 328
Rejestracja: 07 gru 2016, 00:43

Re: Aktualizacja Intel HD 4400 pod Ubuntu 20.04

Post autor: Willow »

Niby nic się nie dzieje jednak w oknie You Tube pojawiają mi się kolorowe paski podczas wyświetlania filmów. Słyszałem że to problem z grafiką jednak po za tym nic się z laptopem nie dzieje
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości