Środowisko w ubuntu ala gnome 2

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
mickiemouse2001
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 03 gru 2020, 16:05
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Środowisko w ubuntu ala gnome 2

Post autor: mickiemouse2001 »

Witam,

Temat będzie tylko o środowisku graficznym,żeby nie było.Buszowałem po wielu distrach.Od debiana,czy minciora po Manjaro,ale zawsze mnie ciekawiło,wierciło dziurę w dyńce czy istnieje jakiś forki środowiska graficznego które było w ubuntu 10.04 ? Gdzie można było sobie usuwać panele i dodawać aplety. Probowałem mate,ale się rozrosło (w sensie za dżuo mi ramu zjada) a chciałoby się wrócić do czasóff kiedy królowało ubuntu 10.04 i te najpiękniejsze środowisko.

---------------

Proszę o zamknięcie tematu. Przesiadka na xfce :)
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: Środowisko w ubuntu ala gnome 2

Post autor: Hwiparam »

Jak nie MATE, to może XFCE? Identyczne co prawda nie jest, ale "duchem" dość mocno nawiązuje do starych dobrych czasów i powinno zjadać trochę mniej zasobów - przynajmniej w teorii…
Ubuntu: "Nie możesz używać tej samej wersji OS przez 12 lat i cały czas otrzymywać do niej aktualizacje oraz wsparcie!"
Arch Linux: "Hahahahaha Rolling Release robi brrrrrr!!!"

Miej wygooglane, a będzie ci dane ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości