Microsoft Teams w Ubuntu

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
fotocyfrowe
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 129
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Microsoft Teams w Ubuntu

Post autor: fotocyfrowe »

Ale się zdziwiłem, córce padł zasilacz w lapku a że ma lekcje zdalne postanowiłem poszukać znanego programu Microsoft Teams na Linux
Nie dowierzałem jak czytałem, Microsoft zrobił Teams na Linuxa :ligt:

Gdyby ktoś potrzebował, instalacja na Ubuntu/Kubuntu:

Kod: Zaznacz cały

wget https://go.microsoft.com/fwlink/p/?linkid=2112886 -O microsoft-teams.deb
i potem po pobraniu

Kod: Zaznacz cały

sudo apt install ./microsoft-teams.deb
W Kubuntu KDE program znajduje się -> Programy -> Internet -> Microsoft Teams - Preview

ps. jak działa nie wiem, córka się na mnie obraziła, że nie dałem jej swojego laptopa i nie chciała na PC z Kubuntu się zalogować :mrgreen:
Takie zbuntowane 16 lat :roll:
--
⚡
Dawno temu, za czasów dinozaurów był - RedHat, potem jak człowiek zszedł z drzewa i zdobył ląd, długo był FreeBSD + KDE
ps. avatar to oryginalna rejestracja z USA - Stan Tennessee Hrabstwo Davidson jest z 1996r o numerze -> 586 BSD :)
Awatar użytkownika
witsu
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 38
Rejestracja: 29 gru 2020, 14:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Microsoft Teams w Ubuntu

Post autor: witsu »

fotocyfrowe pisze: 03 lut 2021, 19:08 Nie dowierzałem jak czytałem, Microsoft zrobił Teams na Linuxa :ligt:
Bo Microsoft polubił pingwiny ;-)
Są Teamsy, niedługo będzie stabilna wersja Edge. Niech robią takie oprogramowanie. Ja nie skorzystam, ale zawsze znajdzie się ktoś,komu się ono przyda.
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: Microsoft Teams w Ubuntu

Post autor: Hwiparam »

W dzisiejszych czasach większość aplikacji opiera się na technologiach webowych, pewnie tak samo jest z Teamsami. Jakiś Electron, czy jak to się tam kurde nazywa i stronka WWW uruchamia się w oknie jako „aplikacja” - w takim wypadku przeportowanie na inny OS stanowi jedynie formalność, bo i tak wszystko ogarnia silnik przeglądarki. Wada jest „tylko” taka, że te cuda na kiju zjadają 16x więcej zasobów, niż natywny soft na daną platformę. Oczywiście w 2021 mało kogo to obchodzi, ale jak ktoś ma trochę starszy PC to można odczuć „narzut” :P
Ubuntu: "Nie możesz używać tej samej wersji OS przez 12 lat i cały czas otrzymywać do niej aktualizacje oraz wsparcie!"
Arch Linux: "Hahahahaha Rolling Release robi brrrrrr!!!"

Miej wygooglane, a będzie ci dane ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości