program do łaczenia i dzielenia dużego pliku wideo

Grafika, film, dźwięk.
Awatar użytkownika
kszyhus
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1101
Rejestracja: 19 lis 2010, 08:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: okolice Ostrowa Wielkopolskiego

Re: program do łaczenia i dzielenia dużego pliku wideo

Post autor: kszyhus »

Benita pisze: 24 maja 2021, 17:24 Lossless cut i shot cut, dość ciekawe programy, do tworzenia clipów, natomiast nie rozpoznają pozostałych części pociętego pliku, poza pierwszą.
Głupoty piszesz, te programy tną i łączą filmy video.
Po pocięciu każdy zapisany kawałek jest osobnym plikiem video zdatnym do odtworzenia.
Każdy taki plik można potem z powrotem scalić z resztą plików.
Benita pisze: 24 maja 2021, 17:24 Ciekawym narzędziem z tego wydaje się to appimage.
Nie wiem czy dobrze rozumiem ten opis, ale to narzędzie pozwala na zainstalowanie innego programu.
Tylko czy zadziała w sytuacji programu, który nie ma wersji linuksowej?
Appimage to nie narzędzie, tylko format (kontener) do przechowywania danej dystrybucji programu i nie instaluje programu tylko go uruchamia.
Appimage działa tylko na systemach linuksowych, ale wideo pocięte programem do edytowania filmów (np. shotcut.appimage) działa na wszystkich platformach.
:clap: PC: Gigabyte H270-HD3 *** Intel i7 7700 *** 32GB RAM
Laptop: Dell Vostro 3590 *** Intel i5-10210U *** 16GB RAM
Wunder Wungiel
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 223
Rejestracja: 26 sty 2021, 07:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: program do łaczenia i dzielenia dużego pliku wideo

Post autor: Wunder Wungiel »

Dokładnie. AppImage to taki jakby program Portable, skłąda się z jednego pliku i możesz go mieć powiedzmy na pendrive i uruchamiać na dwudziestu PC.
Moje OS-y = Arch Linux || Windows 10 Pro
Linux'y, które miałem: MX Linux, AntiX, ZorinOS, wszystkie *ubuntu :), Linux Lite, Linux Mint, KDE Neon, Debian, Fedora, Manjaro, LinuxFX, LMDE, OpenSUSE, Arch
Benita
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 66
Rejestracja: 01 mar 2016, 15:18
Wersja Ubuntu: 20.04

Re: program do łaczenia i dzielenia dużego pliku wideo

Post autor: Benita »

arecki pisze: 25 maja 2021, 22:21 Po prostu źle to robisz, stąd uważasz, że to badziewie.
Nie umiesz obsługiwać młotka i uważasz go za badziewne narzędzie. Typowe.
Badziewie, bo nie działa tak jak w opisie, a sadząc po komentarzach na stronach internetowych nie tylko u mnie "cat" nie działa. :evil:
Np. tu: https://blulin.wordpress.com/2009/02/07 ... -terminal/

Jeżeli ktoś twierdzi, że działa to wprowadza w błąd i nie ma pojęcia co pisze. :shock:

Natomiast znalazłam rozwiązanie, w repozytorium jest prosty program, bardzo intuicyjny w polskim języku: GNOME Split. :teeh:
Po jego zainstalowaniu, wystarczy kliknąć w dowolny plik, automatycznie połączy wszystkie. Sprawdziłam na telewizorze, bluray ... i wszystko chodzi jak powinno.
I właśnie o taki program mi chodziło.
Benita
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 66
Rejestracja: 01 mar 2016, 15:18
Wersja Ubuntu: 20.04

Re: program do łaczenia i dzielenia dużego pliku wideo

Post autor: Benita »

kszyhus pisze: 26 maja 2021, 02:40 Głupoty piszesz, te programy tną i łączą filmy video.
Po pocięciu każdy zapisany kawałek jest osobnym plikiem video zdatnym do odtworzenia.
Każdy taki plik można potem z powrotem scalić z resztą plików.
Plik został podzielony na 5 części. Plik 001 można dodać do programu, pozostałych części (od 002 do 005) już nie - załącznik. Komunikat "błędu".
Wymienione wyżej programy nie rozpoznają pozostałych plików. Nie połączą podzielonego pliku. NIE OBSŁUGUJĄ TAKIEGO FORMATU.
Pliki nie są uwalone. Złożyłam je pod XP i wspomnianym wyżej GNOME Split.
Załączniki
Zrzut ekranu z 2021-06-04 17-51-19.png
(947.3 KiB) Nie pobierany
Awatar użytkownika
kszyhus
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1101
Rejestracja: 19 lis 2010, 08:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: okolice Ostrowa Wielkopolskiego

Re: program do łaczenia i dzielenia dużego pliku wideo

Post autor: kszyhus »

Benita pisze: 06 maja 2021, 16:54 Czy jest jakiś alternatywny prosty w obsłudze program na linuksa, taki jak windowsowy "dzielacz" - do dzielenia dużych plików wideo na mniejsze części oraz łączenia mniejszych plików w jeden większy. ? :confused:
Napisz jeszcze raz, konkretnie o co tak najbardziej Ci chodzi? Po co chcesz dzielić duże plik?
Czy chcesz je dzielić do przenoszenia i potem ponownego scalania?
Czy chcesz mieć podzielony plik wideo na kawałki z możliwością odtwarzania każdego z osobna?
A może podzielony na kawałki żeby pierwszy startował odtwarzanie całości?
Opisz na przykładzie, co chcesz zrobić, bo na zadane na początku pytanie już dostałaś odpowiedzi.
:clap: PC: Gigabyte H270-HD3 *** Intel i7 7700 *** 32GB RAM
Laptop: Dell Vostro 3590 *** Intel i5-10210U *** 16GB RAM
Awatar użytkownika
kszyhus
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1101
Rejestracja: 19 lis 2010, 08:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: okolice Ostrowa Wielkopolskiego

Re: program do łaczenia i dzielenia dużego pliku wideo

Post autor: kszyhus »

Benita pisze: 04 cze 2021, 18:00 Plik został podzielony na 5 części. Plik 001 można dodać do programu, pozostałych części (od 002 do 005) już nie - załącznik. Komunikat "błędu".
Wymienione wyżej programy nie rozpoznają pozostałych plików. Nie połączą podzielonego pliku. NIE OBSŁUGUJĄ TAKIEGO FORMATU.
Jeżeli plik podzieliłaś na części jakimś programem, to scalić je musisz tym samym programem (dałem Ci świetny przykład do tego "Double Commander") bo w tych podzielonych plikach tylko pierwszy jest startowy, a reszta nijako kontynuacją. Każdy następny uruchomiony osobno nie odtworzy się, ponieważ nie ma nagłówka. Nie połączysz też ich w edytorze wideo.
Jeżeli podzielisz plik wideo programem do edycji filmów (dałem przykład - shotcut, openshot video editor) to każdy kawałek możesz odtworzyć osobno i każdy z nich scalić z powrotem w całość też edytorem wideo.
:clap: PC: Gigabyte H270-HD3 *** Intel i7 7700 *** 32GB RAM
Laptop: Dell Vostro 3590 *** Intel i5-10210U *** 16GB RAM
Awatar użytkownika
arecki
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 747
Rejestracja: 17 lis 2018, 09:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: 44 Bronson Lane Hensonville

Re: program do łaczenia i dzielenia dużego pliku wideo

Post autor: arecki »

Benita pisze: 04 cze 2021, 17:45 Badziewie, bo nie działa tak jak w opisie, a sadząc po komentarzach na stronach internetowych nie tylko u mnie "cat" nie działa. :evil:

Jeżeli ktoś twierdzi, że działa to wprowadza w błąd i nie ma pojęcia co pisze. :shock:
Działa, tylko nie potrafisz tego obsługiwać lub nie wiesz do czego to służy, chcesz najwyraźniej czegoś innego.
Zresztą program znaleziony i działa więc EOT
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka, filmy, zdjęcia, grafika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 72 gości