Steam proton - instalacja aplikacji spoza Steam, plik .exe

Gry, do uruchomienia których potrzebne są programy typu Wine/Cedega/CrossOver albo jakieś emulatory.
Awatar użytkownika
40rozbojnik
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 72
Rejestracja: 22 paź 2007, 20:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 23.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Steam proton - instalacja aplikacji spoza Steam, plik .exe

Post autor: 40rozbojnik »

Witam po latach. Mam problem, ponieważ nie mogę zainstalować żadnego programu przez Steam, który jest aplikacją "spoza Steam". Najbardziej zależy mi na instalacji Origin przez Steam/Proton, posiłkuję się tym tutorialem, a dokładnie tym fragmentem
In Steam, choose the "Add non-Steam Game" command and select OriginThinSetup.exe from where ever you placed it. Also, choose to run it using Proton. I used Proton 5.0. Start the newly added "game" ie: the Origin installer and install it.
U mnie po kliknięciu "graj" pojawia się tylko komunikat o tym, że nie można uruchomić pliku - instalator nie uruchamia się. Czy jest tu ktoś kto może mi pomóc? Poniżej screeny.

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
40rozbojnik
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 72
Rejestracja: 22 paź 2007, 20:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 23.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Steam proton - instalacja aplikacji spoza Steam, plik .exe

Post autor: 40rozbojnik »

Ze steamem sobie nie poradziłem, ale uruchomiłem Origin z sukcesem dzięki Lutris. Jak na razie wszystko działa, łącznie z grami które mam na tej platformie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Z innych systemów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości