wake on lan - nie uruchamia komputera

Rozwiązania techniczne umożliwiające lub ułatwiające korzystanie z Ubuntu osobom niepełnosprawnym.
Awatar użytkownika
Atom
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 45
Rejestracja: 08 mar 2009, 12:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

wake on lan - nie uruchamia komputera

Post autor: Atom »

Witam
W pracy mam koma który często jest wyłączany. Na nim stoi Ubuntu 20.04.3 LTS. Chcę go uruchamiać na pomocą usługi wake on lan. Niestety walczę z tym już jakiś czas i nie jestem wstanie podnieść kompa. W biosie odblokowałem kartę sieciową. Lecz puszczenie na MAC Adres pakietu nie powoduje uruchomienie komputera. Pytanie jest moje takie co jeszcze muszę na tej maszynie zrobić by uruchamiać komputer za pomocą pakietów ?
Awatar użytkownika
jacekalex
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 4678
Rejestracja: 17 cze 2007, 02:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64

Re: wake on lan - problem z uruchomieniem

Post autor: jacekalex »

W biosie Wake on Lan włączony?

Jeśli tak, to rzuć okiem na to.

Rzuć okiem na to:

https://www.cyberciti.biz/tips/linux-se ... ckets.html

Poza tym jakie mają adresy karty sieciowe tego ubuntu-20.04 i kompa, z którego chcesz go budzić,
bo jeśli pomiędzy nimi jest jakieś urządzenie warstwy trzeciej, czyli router, to prędzej własnych uszu powąchasz, niż WOL zadziała.
;-)

Zobacz też, jak wyłączasz kompa, bo jeśli razem z kompem ubuntu-20.04 wyłączasz ACARA,
to pamiętaj, że urządzenia elektryczne działają nieco lepiej, kiedy się je do prądu podłączy.
;-)

Spróbuj też tego Ubuntu nie wyłączać tylko przestawić w stan uśpienia s2ram, poleceniem:

Kod: Zaznacz cały

sudo loginctl suspend

Może też być jakiś problem z płytą główną, mam na myśli zgodność z ACPI albo poprawność biosu,
z tym bywają bardzo interesujące problemy czasami.
:pt36:

Pozdro
:craz:
Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Komputer jest jak klimatyzacja - gdy otworzysz okna, robi się bezużyteczny...
Linux User #499936
Inny OS: Gentoo Linux :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uniwersalny dostęp”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości