Plazma - Nie można utworzyć dowiązania symboliczneg activites:/current

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
Awatar użytkownika
fotocyfrowe
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 129
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Plazma - Nie można utworzyć dowiązania symboliczneg activites:/current

Post autor: fotocyfrowe »

Witam,
właśnie zainstalowałem Kubuntu na laptopie i chciałem z paska na dole dowiązać jakiś program (Ctrl+Shift - prawym guzikiem myszy wyciągnąć go pulpit ) na pulpit i dostaję komunikat:
----
Błąd-Plazma
Nie można utworzyć dowiązania symboliczneg activites:/current
...
Proszę sprawdzić uprawnienia
----

Pierwszy raz takie coś widzę a instalowałem już kilka razy Kubuntu, na innym komputerze nie ma żadnego problemu.

Teraz jeszcze zobaczyłem następny problem - nie można utworzyć nowego katalogu na pulpicie (opcja nie aktywna), no masakra jakaś

------------

Zainstalowałem na nowo i wszystko działa, coś się uwaliło przy instalce, jest oki
--
⚡
Dawno temu, za czasów dinozaurów był - RedHat, potem jak człowiek zszedł z drzewa i zdobył ląd, długo był FreeBSD + KDE
ps. avatar to oryginalna rejestracja z USA - Stan Tennessee Hrabstwo Davidson jest z 1996r o numerze -> 586 BSD :)
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Błąd - Plazma dzowny błąd

Post autor: Tomfoc »

Widzę, że jesteś ekspertem od KDE. Ja od kilku dni mam zainstalowane Kubuntu 22.04 i próbuję zaprzyjaźnić się z tym środowiskiem. O ile kiedyś nie nadawało się ono do użytku (moja ocena), to obecnie sprawuje się całkiem dobrze. Kto wie, może przy nim pozostanę na dłużej. Nie wiem jak pozbyć się niektórych pozycji z "autostartu". Mam tu na myśli to automatyczne sprawdzanie aktualizacji albo samostartujący program z hplip. W ustawieniach systemu jest: Przestrzeń pracy -> Rozpoczynanie i kończenie -> Samo-uruchamianie albo Usługi w tle. Jednakże tam sprawdzania aktualizacji i hplip nie widzę. Jak się pozbyć tych niechcianych elementów z autostartu?
Awatar użytkownika
fotocyfrowe
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 129
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Błąd - Plazma dzowny błąd

Post autor: fotocyfrowe »

Nie jestem ekspertem, nie wiem czy to złośliwość ?
Gdybym był to bym nie pytał, używam od dawna praktycznie od pierwszych kroków (będzie ze 20 lat) - Linux RedHat, FreeBSD (nawet na serwerze miałem KDE) no i teraz Kubuntu od dłuższego czasu na innych komputerach, bo z uwagi na oprogramowanie muszę korzystać z win7pro 64bit na którego nie narzekam.
--
⚡
Dawno temu, za czasów dinozaurów był - RedHat, potem jak człowiek zszedł z drzewa i zdobył ląd, długo był FreeBSD + KDE
ps. avatar to oryginalna rejestracja z USA - Stan Tennessee Hrabstwo Davidson jest z 1996r o numerze -> 586 BSD :)
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Błąd - Plazma dzowny błąd

Post autor: Tomfoc »

No i właśnie dlatego, że używasz, zapytałem czy wiesz jak pozbyć się niechcianych pozycji z autostartu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Kxliner i 57 gości