"Watchdog did not stop!" podczas instalacji zmodyfikowanego ISO z Ubuntu server 20.04

Jeśli już na pewno nie da się umieścić posta wyżej.
blendski
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwie 2022, 09:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04

"Watchdog did not stop!" podczas instalacji zmodyfikowanego ISO z Ubuntu server 20.04

Post autor: blendski »

Witam,
Mam problem związany z Ubuntu server 20.04 i niestety nie jestem w stanie sobię z nim poradzić.
Staram się zautomatyzować proces instalacji systemu ubuntu na jednopłytkowym komputerze i do tego celu postanowiłem zastosować lokalny "cloud-init" (zmodyfikowany dla ubuntu):
https://ubuntu.com/server/docs/install/autoinstall
Na podstawie dokumentacji przygotowałem plik user-data, a następnie przepakowałem obraz Ubuntu server 20.04 z użyciem skryptu:
https://github.com/covertsh/ubuntu-auto ... -generator
Po przepakowaniu uzyskałem customowy obraz iso i wgrałem na pendrive.
Po zbootowaniu komputera z pendriva, prawidłowo rozpoczyna się proces instalacji i instaluje się system wraz z wytycznymi z pliku "user-data". Niestety ostatecznie po zakończeniu instalacji wyświetla się błąd, który wymaga ręcznego restaru urządzenia (załącznik).

Kod: Zaznacz cały

watchdog[1]: watchdog0: watchdog did not stop!
shutdown[1]: Could not detach loopback /dev/loop1: Device or resource busy
shutdown[1]: Failed to finalize loop devices, ignoring
Dodam, że jest to dokładnie ten moment w którym podczas instalacji standardowego ubuntu wyświetla się komunikat o wyciągnięciu pendriva i wciśniępu "Entera" aby kontynuować.
Czy ktoś może spotkał się z takim komunikatem i czy jest możliwość aby się go pozbyć lub aby zrestartować automatycznie komputer po zakończeniu instalacji?
Załączniki
ubuntu_error.jpg
Error
(30.86 KiB) Nie pobierany
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8606
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: "Watchdog did not stop!" podczas instalacji zmodyfikowanego ISO z Ubuntu server 20.04

Post autor: mario_7 »

Czy iso bez przepakowania (z dostarczonym cloud-init w iny sposób) też ma ten problem?
Na maszynie wirtualnej też jest tak samo?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ostatnia deska ratunku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości