Konica-Minolta - nie wspiera LINUX-a

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
adamos77
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 34
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Konica-Minolta - nie wspiera LINUX-a

Post autor: adamos77 »

Cześć.
Taka informacja, że Konica-Minolta mimo mylącej nazwy BizHub nie wspiera rozwiązań dla linuxa, wypuszcza tylko plik ppd najczęściej nie aktualizowany do drukarek, natomiast skaner w sieci czy przez USB nie jest wspierany w ogóle, a nadto jest tak zbudowany, że wolne sterowniki z xsane i innych wolnych go w żaden sposób nie wykrywają. To fajne maszyny, wielofunkcyjne, ale niestety producent jest nieprzychylny dla naszego środowiska, dlatego nie polecam zakupu sprzętu od tego producenta. Używałem urządzeń wielofunkcyjnych innych producentów już 7 lat temu i udawało mi się uruchomić drukarkę w sieci, a skaner choćby przez USB, niestety ten prywatny zakup był błędem - BizHub C3110. Za te pieniądze można mieć dobre efekty i mniej problemów.
Ostatnio zmieniony 23 cze 2022, 21:44 przez adamos77, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kobrawerde
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2037
Rejestracja: 10 wrz 2006, 16:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Konica-Minolta - nie wspiera LINUX-a

Post autor: kobrawerde »

Nie miałem doświadczenia a tu coś jest:
https://www.ensta-bretagne.fr/lebars/Sh ... %20bit.pdf
2
3
4
Ps. na szczęście jest sporo innych dobrych firm :razz:
Ostatnio zmieniony 23 cze 2022, 10:24 przez kobrawerde, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8606
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Konica-Minolta - nie wspiera LINUX-a

Post autor: mario_7 »

Drukarki ponoć działają - plik ppd to de facto sterownik, więc więcej nie trzeba.

https://wiki.kainhofer.com/hardware/sane_konica_minolta - masz racę, skanery działają na jakichś własnościowych protokołach i brak jest wsparcia dla produktów BizHub.
adamos77
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 34
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Konica-Minolta - nie wspiera LINUX-a

Post autor: adamos77 »

Druk tak, ale bez rewelacji, np. u mnie nie mogę określić innej ilości egzemplarzy niż 1, dlatego najpierw drukuję 1 szt. następnie wkładam na skaner i kopiuję wpisując liczbę na klawiaturze fizycznej kopiarki. Nie ma funkcji oszczędnego/testowego drukowania itp. Zrobią jednego CUPS na początku sprzedaży i tyle, nie poprawiają, nie aktualizują.
Skaner wcale nie daje się uruchomić nawet ściągnąłem tego komercyjnego VueScan i też nie działa. Słowem BizHub to oszustwo w nazwie, bo ten Hub nie akceptuje najlepszych systemów Linuxa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości