Jak uruchomić zewnętrzny dysk SSD pod Ubuntu?

Tylko tematy nie mieszczące się powyżej.
Fotograf
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 38
Rejestracja: 21 sie 2006, 20:14

Re: Jak uruchomić zewnętrzny dysk SSD pod Ubuntu?

Post autor: Fotograf »

kobrawerde pisze: 27 sie 2022, 08:55 Z tego co można wyczytać to że duże dyski twarde ( partycje ) trzeba formatować w systemie GPT ...bo stary typ tablicy partycji MSdos / mbr jest do 2TB. Najpierw tworzysz tablicę partycji GPT dopiero potem formatujesz taki dysk / partycje na jakiś system plików np. EXT4
Niestety, ale przy pomocy gparted nie można, ani stworzyć tablicy partycji GPT, ani sformatować tego dysku. To jest jakiś bubel.
Awatar użytkownika
kobrawerde
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2037
Rejestracja: 10 wrz 2006, 16:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Jak uruchomić zewnętrzny dysk SSD pod Ubuntu?

Post autor: kobrawerde »

Nie chcę Ciebie martwić ale ten SSD to raczej jakaś podróbka. Można go rozkręcić i sprawdzić w środku tzw. "bebechy " jeśli będzie jak na zdjęciach z netu kilka połączonych pendrive to raczej 100% ściema... nie wiem czy możesz reklamować taki dysk na Aliexpress ? ale najlepiej dać informacje ( recenzję ) innym w opisach zakupowych żeby ostrzec przed zakupem.
Fotograf
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 38
Rejestracja: 21 sie 2006, 20:14

Re: Jak uruchomić zewnętrzny dysk SSD pod Ubuntu?

Post autor: Fotograf »

kobrawerde pisze: 27 sie 2022, 09:44 Nie chcę Ciebie martwić ale ten SSD to raczej jakaś podróbka. Można go rozkręcić i sprawdzić w środku tzw. "bebechy " jeśli będzie jak na zdjęciach z netu kilka połączonych pendrive to raczej 100% ściema... nie wiem czy możesz reklamować taki dysk na Aliexpress ? ale najlepiej dać informacje ( recenzję ) innym w opisach zakupowych żeby ostrzec przed zakupem.
To był mój pierwszy zakup na Aliexpress. Teoretycznie jest możliwość reklamowania, a nawet zwrotu pieniędzy. A jak będzie w rzeczywistości, to się zobaczy. Jeśli sprzedawca będzie się ciskał i nie zechce oddać pieniędzy, to odpowiednią recenzję mu wysmaruję. Raczej wtedy nie będzie mu się to chyba opłacało.
Pożyjemy zobaczymy.
Pod Ubuntu ten dysk nie chce działać. Ale po podłączeniu tego dysku do smartfona pojawia się komunikat, aby ten dysk sformatować. Po sformatowaniu dysk pod Androidem działa.
Ostatnio zmieniony 27 sie 2022, 10:57 przez Fotograf, łącznie zmieniany 1 raz.
Fotograf
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 38
Rejestracja: 21 sie 2006, 20:14

Re: Jak uruchomić zewnętrzny dysk SSD pod Ubuntu?

Post autor: Fotograf »

Fotograf pisze: 27 sie 2022, 09:55
kobrawerde pisze: 27 sie 2022, 09:44 Nie chcę Ciebie martwić ale ten SSD to raczej jakaś podróbka. Można go rozkręcić i sprawdzić w środku tzw. "bebechy " jeśli będzie jak na zdjęciach z netu kilka połączonych pendrive to raczej 100% ściema... nie wiem czy możesz reklamować taki dysk na Aliexpress ? ale najlepiej dać informacje ( recenzję ) innym w opisach zakupowych żeby ostrzec przed zakupem.
To był mój pierwszy zakup na Aliexpress. Teoretycznie jest możliwość reklamowania, a nawet zwrotu pieniędzy. A jak będzie w rzeczywistości, to się zobaczy. Jeśli sprzedawca będzie się ciskał i nie zechce oddać pieniędzy, to odpowiednią recenzję mu wysmaruję. Raczej wtedy nie będzie mu się to chyba opłacało.
Pożyjemy zobaczymy.
Pod Ubuntu ten dysk nie chce działać. ale po podłączeniu tego dysku do smartfona pojawia się komunikat, aby ten dysk sformatować. Po sformatowaniu dysk pod Androidem działa.
Awatar użytkownika
kobrawerde
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2037
Rejestracja: 10 wrz 2006, 16:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Jak uruchomić zewnętrzny dysk SSD pod Ubuntu?

Post autor: kobrawerde »

W sumie to ciekawe czy jak opisują w necie ten dysk ma fizycznie ok 2TB więc czy zatem pomieści te deklarowane 8 ? ... ale dzieżko tak na szybko zapisać takie gigabajty w celu sprawdzenia w/w :-)
Fotograf
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 38
Rejestracja: 21 sie 2006, 20:14

Re: Jak uruchomić zewnętrzny dysk SSD pod Ubuntu?

Post autor: Fotograf »

kobrawerde pisze: 27 sie 2022, 10:18 W sumie to ciekawe czy jak opisują w necie ten dysk ma fizycznie ok 2TB więc czy zatem pomieści te deklarowane 8 ? ... ale dzieżko tak na szybko zapisać takie gigabajty w celu sprawdzenia w/w :-)
Na smartfonie raczej będzie mi trudno zapisać 8TB. Dysk ten miał mi służyć raczej do laptopa, gdzie byłaby szansa szybciej to sprawdzić. No, ale pod Ubuntu działać nie chce, niestety.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości