Menadżer plików - coś do sprzątania / segregacji!!

Grafika, film, dźwięk.
ehangeto4
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 19 wrz 2020, 19:48

Menadżer plików - coś do sprzątania / segregacji!!

Post autor: ehangeto4 »

Witam wszystkich. Mamy takie niecodzienne pytanie, czy ktoś może polecić jakiś sensowny menadżer plików do segregacji zdjęć. Zależało by mi na czymś co wyliczy sumę np. MD5 przy każdym pliku na dysku np. zdjęciach i aby dało się segregować wedle takich sum. Chodzi mi oto że np. mam jakieś 500GB zdjęć i z lenistwa oraz pokaźnych zasobów dyskowych, nigdy nie zwracałem uwagi na to ile jakieś zdjęcie razy się powtarza (jest kopiowane z aparatu), niestety po 6 latach takiego lekceważenia zrobił się taki bajzel, że ledwo się w tym odnajduję i chcę to jakoś uporządkować. I wymyśliłem, że przecież dla każdego takiego samego pliku, suma np. MD5 będzie identyczna więc jak mi znajdzie np. 30 takich samych sum to 29 mogę usunąć :-). Ktoś, coś, może w temacie?10.0.0.0.1 192.168.1.254
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2020, 11:10 przez ehangeto4, łącznie zmieniany 1 raz.
-fixfan-
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 39
Rejestracja: 13 cze 2016, 23:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Menadżer plików - coś do sprzątania / segregacji!!

Post autor: -fixfan- »

Kiedyś bawiłem się digiKam tyle że ja jestem amatorem który cyka fotki na imprezie jak za dużo wypije. Wejdź na stronę https://www.digikam.org/ poczytaj sobie czy te opcje posiada ten program, z linuksa korzystam 18 lat i jedynie digiKam podpasował mi. Jest tam mnóstwo opcji ja korzystam z 5% pewnie. Poczytaj opinie itp

ps. na stronie jest napisane że obsługuje metadane ;)
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Menadżer plików - coś do sprzątania / segregacji!!

Post autor: Tomfoc »

Jeśli chodzi o odszukanie duplikatów plików, to warto przeczytać np. to: https://ubuntix.pl/znajd-i-zamie-duplik ... untu-18-04 albo https://linuxporady.pl/znalezienie-dupl ... usuniecie/
Awatar użytkownika
enedil
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1352
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: i3
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Menadżer plików - coś do sprzątania / segregacji!!

Post autor: enedil »

Ja wspomnę opisany również w powyższych artykułach program fdupes, złote narzędzie.
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!

~moderatorzy
Awatar użytkownika
yacup
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 336
Rejestracja: 11 maja 2007, 11:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Menadżer plików - coś do sprzątania / segregacji!!

Post autor: yacup »

Sugeruje programik detwinner
click
oczywiście do ściągnięcia plik z rozszerzeniem .deb
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jego działanie nie opiera się na porównaniu sum kontrolnych plików ale na porównaniu zawartości zdjęć. Wystarczy niewielka modyfikacją zdjęcia i suma kontrolna zmieni się a efekt końcowy sprzątania duplikatów będzie niewystarczający [duplikaty zostaną]
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Tutaj opis działania programu na przystajniku
click


pozdrawiam
yacup
a ja mam takiego komputera, że jest taki czarno-srebrny; a na dole są takie różne przyciski coś tak jakby z literami a na górze jest taki telewizor i na nim się wyświetlają różne obrazki, i można go tak jak zeszyt złożyć (albo książkę)
alch
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 01 lut 2023, 07:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Menadżer plików - coś do sprzątania / segregacji!!

Post autor: alch »

Tomfoc pisze: 21 wrz 2020, 22:14 Jeśli chodzi o odszukanie duplikatów plików, to warto przeczytać np. to: https://ubuntix.pl/znajd-i-zamie-duplik ... untu-18-04 albo https://linuxporady.pl/znalezienie-dupl ... usuniecie/
Dzień Dobry, mam ubuntu na lapku. Ciągle melduje mi, że za mało miejsca w katalogu głównym. Zauważyłem, że sporo programów mam zduplikowanych. Próbowałem zainstalować fslint, ale "Pakiet fslint nie ma dostępnej wersji". Zainstalowałem więc fdupes. Coś niby znalazł, ale niewiele. A problem wygląda na poważny :confused:
Załączam jak to wygląda. Jestem zielony w materii programowania. Ma ktoś jakiś pomysł?
Załączniki
fdupes003.png
(39.42 KiB) Nie pobierany
fdupes002.png
(242.99 KiB) Nie pobierany
fdupes001.png
(34.73 KiB) Nie pobierany
melis40
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 17 lut 2023, 16:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Menadżer plików - coś do sprzątania / segregacji!!

Post autor: melis40 »

alch po nie wczas lekko, ale ze zrzutów wynika, że bałagan masz całkiem przyzwoity :D Dobrze było by, jakbyś podał rozkład dysku i partycji na nim.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka, filmy, zdjęcia, grafika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości