Dziwne opory przed połączeniem z ukrytą siecią - LXDE

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
Legiongeth
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 28
Rejestracja: 15 mar 2020, 13:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64

Dziwne opory przed połączeniem z ukrytą siecią - LXDE

Post autor: Legiongeth »

Kolejny laptop, kolejny Pingwinek i kolejne problemy 😅

Przepraszam jeśli spamię, ale póki co przeglądając istniejące tematy nie udało mi się natrafić na coś co by mnie jakoś oświeciło 😅

Bohaterem tym razem jest prawdziwy dziadek laptopowy - netbook Eee PC prawdopodobnie (biorąc pod uwagę konfigurację jaką oryginalnie zastałem) 904 hd. Oryginalnie bowiem grafika Intel, hdd 160 gb + Ram 1 gb DDR2. Obecnie zmienione to co zmienić się dało czyli ssd 120 gb + 2 gb DDR2.
Chyba nie muszę wspominać, że każdy współczesny system na tym rzęzi 😅 CPU przy każdej możliwej okazji chodzi na full. Próbowałem romansu z Antixem, ale nie chodziło to o dziwo jakoś mega dobrze. Wpadłem więc na głupi pomysł by pobawić się Devuanem bo system d nie ma i co ciekawe, nawet chodzi to po ludzku bo i pulpit LXDE, tu jednak zaczynają się schody jeśli chodzi o sieć. Mam ukrytą i zabezpieczoną hasłem toteż wpisałem w konsoli:

Kod: Zaznacz cały

sudo iwconfig wlan0 essid (nazwa_sieci) 
I do tego momentu wszystko niby dobrze, ale po wybraniu sieci i wpisaniu hasła rozłącza wszystko i wyrzuca komunikat, że sieć ograniczona lub brak połączenia i tak w kółko.

Próbowałem tego samego z zewnętrzną kartą zamieniając oczywiście wlan0 na wlan1 i dokładnie ten sam efekt jest 😕 Nie wiem czy chodzi o stery czy jak. Jak próbuję wpisać hasło do konsoli to mi konsola z kolei błędami sypie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości