Pełne spolszczenie Kubuntu 23.10, nie mam języka polskiego w Gimpie

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
Awatar użytkownika
Kxliner
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 60
Rejestracja: 08 gru 2023, 20:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 24.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: lubuskie
Kontakt:

Pełne spolszczenie Kubuntu 23.10, nie mam języka polskiego w Gimpie

Post autor: Kxliner »

Na wstępie chcę się z Wami przywitać. Z Linuksem mam do czynienia od czasu pierwszych wydań Auroksa.
Wszystkie komputery w moim domu są oprogramowane Linuksem.
Dzisiaj zainstalowałem sobie na lapku IdeaPad 3 Kubuntu 23.10. Spolszczenie systemu nie wykonało się do końca. Mam angielskie nazwy katalogów i nie mam języka polskiego w Gimpie. Jest w nim do wyboru tylko język angielski. Nie mam doświadczenia z Ubuntu, bo tylko parę razy instalowałem go na kompie na początku istnienia tego systemu, dlatego pytam Was jak poprawić ten stan, by spolszczyć całkowicie system?
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8606
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Pełne spolszczenie Kubuntu 23.10, nie mam języka polskiego w Gimpie

Post autor: mario_7 »

Przede wszystkim sprawdź ustawienia regionalne w systemie - czy jest tam ustawiony język polski.
A co do gimpa - sprawdź czy masz zainstalowany pakiet language-pack-gnome-pl-base - w nim jest spolszczenie dla tego programu.
Awatar użytkownika
Kxliner
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 60
Rejestracja: 08 gru 2023, 20:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 24.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: lubuskie
Kontakt:

Re: Pełne spolszczenie Kubuntu 23.10, nie mam języka polskiego w Gimpie

Post autor: Kxliner »

Dziękuję za odpowiedź. Zainstalowałem ten pakiet, mam spolszczony gimp, ale przepadło mi bluetooth. Nie da się włączyć.

Kod: Zaznacz cały

systemctl status bluetooth.service
bluetooth.service - Bluetooth service
     Loaded: loaded (/lib/systemd/system/bluetooth.service; enabled; preset: enabled)
     Active: inactive (dead)
       Docs: man:bluetoothd(8)

gru 08 23:01:05 wojciech-IdeaPad-3-17ALC6 systemd[1]: bluetooth.service - Bluetooth service was skipped because of an unmet condition check (ConditionPathIsDirectory=/sys/class/bluetooth).
gru 08 23:02:27 wojciech-IdeaPad-3-17ALC6 systemd[1]: bluetooth.service - Bluetooth service was skipped because of an unmet condition check (ConditionPathIsDirectory=/sys/class/bluetooth).
Wyłączyłem lapka, włączyłem ponownie i bluetooth działa. To jakieś zjawiska paranormalne. ;-)
Awatar użytkownika
Foka0111
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 674
Rejestracja: 29 cze 2010, 01:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Pełne spolszczenie Kubuntu 23.10, nie mam języka polskiego w Gimpie

Post autor: Foka0111 »

Skoro obcykany jesteś w systemach GNU Linux , to po kiego czorta instalujesz poligon doświadczalny Ubuntu. Nawet w wydaniach długoterminowych na początku w repo czasem są jeszcze nie przygotowane pakiety językowe.
Awatar użytkownika
Kxliner
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 60
Rejestracja: 08 gru 2023, 20:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 24.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: lubuskie
Kontakt:

Re: Pełne spolszczenie Kubuntu 23.10, nie mam języka polskiego w Gimpie

Post autor: Kxliner »

Żebym to ja wiedział, że to poligon doświadczalny, to pewnie bym nie zainstalował. Dotychczas korzystałem z Archa, ale ten lapek, na którym teraz pracuję nie pozwolił mi zainstalować Archa. Dopuszczał tylko Debiana. Czystego Debiana nie instalowałem, bo tam są schody z upgrade, a Kubuntu jest super i też debianopodobny. A poza tym, zawsze instaluję najnowszą dostępną wersję systemu.
Język polski mam ustawiony w systemie, tylko foldery w katalogu domowym mają angielskie nazwy.
Jeśli nie rozumiesz znaczenia treści słów, to bądź uprzejmy milczeć. :shut:
Wszelkie sprzeczki i konflikty, to jak szczekanie psów łańcuchowych na wsi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości