Uszkodzny dysk SSD 1 TB

Jeśli już na pewno nie da się umieścić posta wyżej.
Awatar użytkownika
taxiarz
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 79
Rejestracja: 10 maja 2006, 20:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Uszkodzny dysk SSD 1 TB

Post autor: taxiarz »

Witam,

Mam uszkodzony dysk SSD 1 TB z sytemem Windows 10 i danymi. W serwisie komputerowym podłączali dysk 3 różnymi czytnikami i powiedzieli mi, że dysk umarł.
Udało mi się podłączym dysk pod Ubuntu. Programem ddrescue odzyskałem około 600 GB w pliku .img. Trwało to około 20 godzin. Teraz pytanie. Czy mam plik .img "rozpakować" programem dd, czy lepiej działać TestDiskiem?
Awatar użytkownika
Harpagon
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 25
Rejestracja: 08 cze 2023, 12:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: LXQt
Architektura: x86_64

Re: Uszkodzny dysk SSD 1 TB

Post autor: Harpagon »

O ile dobrze pamiętam kiedyś jak robiłem odzysk danych (ale ze zwykłego HDD) to zrobiłem właśnie obraz img spod Linuxa, a potem przełączyłem na Windowsa i używałem programów: Recuva oraz DMDE (może pod Wine by zadziałały?)
Bo niestety Testdisc gubił kompletnie nazwy plików.

A i jeszcze jedno:

Kod: Zaznacz cały

Mam uszkodzony dysk SSD 1 TB 
Programem ddrescue odzyskałem około 600 GB w pliku .img.
Więc obraz nie zawiera plików które mogą się czaić w wolnej przestrzeniu dyskowej (400GB)
Czyli np. plików omyłkowo usuniętych z kosza.

Czyli taki obraz może dało by się po prostu jakoś zamontować, przejrzeć i przekopiować co się chce, bo nie widzę sensu kopiowania np. folderu WINDOWS i ton plików tymczasowych
(polecam program FreeFileSync, któy jest pod Linuxa i potem porównywanie binarne po przekopiowaniu)

Albo po prostu otworzyć obraz 7zipem który otwiera dużo niestandardowych archiwów
(niestety pod Linuxa nie ma tego fajnego menadżera więc tylko przez WINE)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ostatnia deska ratunku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości