Myszka przestała działać w Ubuntu VM

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
newjoker
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2024, 19:13
Wersja Ubuntu: 22.04

Myszka przestała działać w Ubuntu VM

Post autor: newjoker »

Cześć,

korzystałem przez jakiś czas z maszyny wirtualnej Ubuntu 22.04.3 zainstalowanej na Windows 10 za pośrednictwem VirtualBox 7.0.10 i wszystko było ok. Niestety nagle przestała działać myszka. Mogę korzystać z ikon na pasku bocznym, ale nie mogę kliknąć niczego w otwartych oknach. Co ciekawe, po otwarciu nowego okna aplikacji mogę je przeciągnąć, ale tylko raz. Jeśli spróbuję zrobić to ponownie to nic się nie dzieje i muszę zrestartować aplikację. Zamykać je muszę klikając prawym przyciskiem myszy na ich ikonach na pasku, bo nie da się też kliknąć przycisku X do zamykania.

Próbowałem wielu różnych porad z neta:
- wyłączenie i ponowne włączenie Mouse Integration
- zmiana pointing device na PS/2 Mouse, USB Tablet albo nawet USB Multi-Touch Tablet
- ubicie procesu drag&drop
- odznaczenie opcji Enable Nested Paging w ustawieniach Acceleration w VirtualBox

ale nic nie pomogło. Co jeszcze mogę zrobić?
Awatar użytkownika
kobrawerde
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2036
Rejestracja: 10 wrz 2006, 16:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Myszka przestała działać w Ubuntu VM

Post autor: kobrawerde »

A nie jest to wina jakiś wadliwych ustawień właśnie li tylko na maszynie wirtualnej VirtualBox 7.0.10 .... a nie w samym Ubuntu bo o ile pamiętam to wskaźnik myszki przeskakuje raz z pulpitu Windowsa na okno programu VirtualBox z danym systemem i czasami są jakieś błędy. Kiedyś jak jeszcze korzystałem z Windy / VirtualBox to własnie pamiętam takie dziwne zachowania myszki.
https://forums.virtualbox.org/index.php
jakieś porady
https://superuser.com/questions/1718057 ... lbox-6-134
https://askubuntu.com/questions/1196175 ... virtualbox
Ostatnio zmieniony 16 sty 2024, 20:24 przez kobrawerde, łącznie zmieniany 2 razy.
newjoker
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2024, 19:13
Wersja Ubuntu: 22.04

Re: Myszka przestała działać w Ubuntu VM

Post autor: newjoker »

Pytałem na forum VirtualBox, ale nie dostałem żadnej odpowiedzi. Z kolei ta strona superuser się nie otwiera. Ale próbowałem już różnych porad (to co wymieniłem + przeinstalowanie Guest Additions) i nic nie pomogło. Kompletnie utknąłem z tym błędem. Może powinienem przeinstalować wszystko, ale wolałbym tego nie robić.
Awatar użytkownika
kobrawerde
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2036
Rejestracja: 10 wrz 2006, 16:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Myszka przestała działać w Ubuntu VM

Post autor: kobrawerde »

Polecam jednak przejście na jasną stronę mocy i ... zainstalować linux-a jako nowy system :-)
Ps. źle wpisałem adresy url :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości