Ubuntu Pro security updates - pytanie?

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
Awatar użytkownika
Willow
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 328
Rejestracja: 07 gru 2016, 00:43

Ubuntu Pro security updates - pytanie?

Post autor: Willow »

Witam jestem po aktualizacji z Ubuntu 20.04 do 22.04. W nowym systemie pojawiło się okienko z aktualizacją oprogramowania, ale opcjonalnie są aktualizacje Pro security niektórych aplikacji, które można zainstalować. Pytanie czy warto je instalować?
Awatar użytkownika
Willow
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 328
Rejestracja: 07 gru 2016, 00:43

Re: Ubuntu Pro security updates - pytanie?

Post autor: Willow »

Sam sobie odpowiem dla potomnych, wymuszane używanie subskrypcji PRO i szkoda że nie da się tego pozbyć. Canonocal zdaje się idzie drogą Micro$hitu... Szkoda mam nadzieje że to jakiś błąd w matrixie
sw3
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 25 sty 2024, 11:25

Re: Ubuntu Pro security updates - pytanie?

Post autor: sw3 »

Ale co to są te aktualizacje PRO?
O ile wiem to Ubuntu PRO różni się od zwykłego okresem wsparcia. Ale 22.04 jest (i jeszcze chwilę będzie) w okresie normalnego wsparcia więc chyba aktualizacje powinny być jednakowe.
Awatar użytkownika
Willow
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 328
Rejestracja: 07 gru 2016, 00:43

Re: Ubuntu Pro security updates - pytanie?

Post autor: Willow »

sw3 pisze: 25 sty 2024, 13:01 Ale co to są te aktualizacje PRO?
O ile wiem to Ubuntu PRO różni się od zwykłego okresem wsparcia. Ale 22.04 jest (i jeszcze chwilę będzie) w okresie normalnego wsparcia więc chyba aktualizacje powinny być jednakowe.
Mam zwykłą wersję Ubuntu 22.04 LTS, w okienku aktualizacji pojawiły mi się również aktualizacje PRO z tym wyjątkiem że są opcjonalne do odznaczenia. Pytanie tylko czy nie będą w pewnej chwili wymuszane w wersji dla użytkownika domowego?
smogs
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 45
Rejestracja: 11 lis 2018, 03:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 23.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu Pro security updates - pytanie?

Post autor: smogs »

Pro jest przeznaczone głównie dla przedsiębiorstw i Canonical idzie w stronę subskrybci i powoli obcina użyteczność nie subskrybentom https://youtu.be/pv5_sFZyIAY
Awatar użytkownika
arecki
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 747
Rejestracja: 17 lis 2018, 09:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: 44 Bronson Lane Hensonville

Re: Ubuntu Pro security updates - pytanie?

Post autor: arecki »

Willow pisze: 24 sty 2024, 19:50 Sam sobie odpowiem dla potomnych, wymuszane używanie subskrypcji PRO i szkoda że nie da się tego pozbyć. Canonocal zdaje się idzie drogą Micro$hitu... Szkoda mam nadzieje że to jakiś błąd w matrixie
Może warto najpierw sprawdzić, czy faktycznie się nie da tego pozbyć, zamiast pisać takie banialuki?
https://discourse.ubuntu.com/t/ubuntu-pro-faq/34042
Can I disable Ubuntu Pro notifications?
Yes, you can disable system awareness of Ubuntu Pro security updates as well as the APT news feed that provides an overview of current issues.
Ubuntu Pro security update information is managed by APT hooks described in the official documentation 136. The relevant config file is /etc/apt/apt.conf.d/20apt-esm-hook.conf and you can comment lines out to remove that source of information.
APT news shows up in the APT CLI and will soon be added to the Software Updater GUI, to help people understand the nature of recent updates and inform their decisions about when to apply them. You can switch apt-news off/on by sudo pro config set apt_news=false command.[/code]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości