Błąd podczas aktualizacji Lobster => Minotaur

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
Hikari16
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2024, 20:38
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 23.04
Środowisko graficzne: GNOME

Błąd podczas aktualizacji Lobster => Minotaur

Post autor: Hikari16 »

Witam.
Mam problem, ponieważ po zbiorowej aktualizacji pakietów nie mogę dostać się do konta. Ale po kolei...

Kilka dni temu chciałam zainstalować sobie program do zdalnej kontroli systemu (KDE Connect) i udało mi się to. Przy okazji, przeprowadziłam też zbiorczą aktualizację wszystkich pakietów, które jej potrzebowały (apt upgrade).

Po zresetowaniu systemu od razu wyświetlił mi się terminal z koniecznością zalogowania. Gdy to zrobiłam okazało się, że moja wersja systemu nie jest już wspierana, więc muszę zaktualizować do wyższej.
Zaktualizowałam wszystkie pakiety, które wyświetlały się jako "upgradable" i przystąpiłam do podwyższania wersji (do-release-upgrade) i udaje się to do pewnego momentu, a potem występuje błąd, którego "najczęstszą przyczyną jest brak połączenia".

Tyle że próbowałam kilka razy, i na kablu i WiFi, i nic to nie daje.

Dodam, że to komputer HP, 512 GB i 8 GB RAM, dual boot Windows 10 i Ubuntu Pro. Do tej pory wszystko było w porządku.

Chciałabym więc prosić o radę. Czy ktoś wie, jak zaktualizować system w takiej sytuacji bez utraty plików osobistych?! A może da się jakoś dostać do tych plików od strony Windowsa, żeby je zabezpieczyć i zainstalować Ubuntu od nowa?!

Bardzo proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8606
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Błąd podczas aktualizacji Lobster => Minotaur

Post autor: mario_7 »

Jaki to komunikat?

Do plików możesz dostać się np. z poziomu systemu w trybie live (uruchomionego np. z USB).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości