Enemy Territory

Gry, które działają natywnie na Linuksie.
Adriano

Post autor: Adriano »

Kosa, czy aby napewno masz zainstalowaną kartę graficzną ?
Sprawdź czy Twoja karta graficzna posiada przyspieszenie sprzętowe.
Selus
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:45
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce

Post autor: Selus »

Ja mam problem z tym ze jak sie polączam to pisze "Awaiting chalenge i nie chce sie polaczyc" PB drukuje mi "Failed to resolve jakis.tam.adres". Nie bardzo wiem co z tym zrobic, byc moze problem tkwi z blokowaniu portow przez ubuntu, mozna gdzies zobaczyc co blokuje?

[ Dodano: 16 Październik 06, 15:18 ]
znalazłem coś takiego, najbardziej polecanego i dla większości działającego:
open this file with notepad

C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts

and add this line..

192.246.40.62 etguidauth.evenbalance.com

save it.. and hf.
Dodanie tej linijki w /etc/hosts nie dziala na linuksie

[ Dodano: 16 Październik 06, 15:58 ]
Jeszcze znalazlem
Next delete the file pbns.dat from the C:\Program Files\Wolfenstein - Enemy Territory\pb folder.
Double click pbweb.exe located in the same folder.
Jako uzupelnienie do poprzedniego cytatu, napisalem skrypt uruchamiający pbweb.x86 i działa :) Więc jeśli komuś wyskoczy nagle podobny błąd to niech zaktualizuje pb, czyli uruchomi pbweb.x86, a jak to nie pomoze to moze przestudiowac moje wczesniejsze posty i pododawac rozne linijki w rozne miejsca
liquid

Post autor: liquid »

No to i ja dopisze sie do tego łańcuszka. U mnie problem przejawia sie w o połowę niższym fpsie niż mialem na windzie. Zainstalowalem kartę graficzną, postepując zgodnie z tym HOWTO
: http://wiki.cchtml.com/index.php/Ubuntu ... tion_Guide

Probowalem z dwoma grami, które posiadają wersje pod linuxa: ET i Warsow. W obu przypadkach mam dużo za niski fps. Jestem szczęsliwym posiadaczem radeona 9200. Jakieś pomysły?

Z góry dzięki.
iguana

Post autor: iguana »

A ja jestem ZŁY :evil: - zainstalowałem sobie ET i wszysko śmigało .... potem musiałem zrobić reinstall UBUNTU - zrobiłem

Ściągam sobie et

potem tylko

Kod: Zaznacz cały

sh <nazwapliku>.run
i jechane

JEstem juz cały happy aż tu nagle - Brak Hardware Aceselation .... no i dylemat - muszę instalować sterowniki do ATI czy nie?

aha MAM RADEONA 9000 PRO
Awatar użytkownika
skoruppa
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 585
Rejestracja: 25 kwie 2006, 20:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: skoruppa »

no by wypadalo zainstalowac stery ^^ tu masz poradnik do ati
http://wiki.cchtml.com/index.php/Ubuntu ... tion_Guide
chyba sobie z angielskim poradzisz.
iguana

Post autor: iguana »

no wiesz.... wtedy nie instalowałem i wszystko śmigało -- tylko czemu... :pt36:
BigMitchMaker
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 07 wrz 2005, 16:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: Blackbox
Kontakt:

Post autor: BigMitchMaker »

Jaka komenda to odpalic ? Brak jakichkolwiek ikon, gdy probuje uruchomic et.x86 nie widze zadnych reakcji ze strony komputera. Komenda enemy-territory tez nie dziala.
ktoś
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 19
Rejestracja: 06 sie 2006, 17:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 6.06
Kontakt:

Post autor: ktoś »

Po instalacji powinieneś mieć to w grach, albo "zgubione i znalezione" (pod odpowiednikiem "menu start" - jak się to właściwie nazywa pod lin?)
Znasz Teabota? jid: teabot@teabot.org
BigMitchMaker
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 07 wrz 2005, 16:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: Blackbox
Kontakt:

Post autor: BigMitchMaker »

Programy, zadania i sesje pulpitu. :-P Otoz ET jest juz zainstalowane, lecz w grach tego nie mam, mam kubuntu.W ogole nie mam menu od gier.
Selus
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:45
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce

Post autor: Selus »

moze sprobuj w konsoli:

:)
Gość

Post autor: Gość »

BigMitchMaker pisze:Jaka komenda to odpalic ? Brak jakichkolwiek ikon, gdy probuje uruchomic et.x86 nie widze zadnych reakcji ze strony komputera. Komenda enemy-territory tez nie dziala.
w konsoli:

Kod: Zaznacz cały

/home/user/et
Silver

Post autor: Silver »

Czy moglibyście podać nazwy uczęszczanych serwerów dla początkujących graczy ET? No cóż wstyd się przyznać ale wykopali mnie z WarGames bo tak słabo grałem ;) Moze nie jestem dobry w tego typu gry ale mimo to chciałbym trochę pograć...

Mam tez jeden problem - grafika na mapie Wurtzburg Radar się krzaczy - dokładniej na fragmentach mapy gdzie jest trawa - tam jakby występuje problem z nakładaniem tekstur. ZaUważyłem że im większą rozdzielczość ustawię tym gorzej z wyświetlaniem.
Gość

Post autor: Gość »

Silver pisze:Czy moglibyście podać nazwy uczęszczanych serwerów dla początkujących graczy ET? No cóż wstyd się przyznać ale wykopali mnie z WarGames bo tak słabo grałem ]problem[/b] - grafika na mapie Wurtzburg Radar się krzaczy - dokładniej na fragmentach mapy gdzie jest trawa - tam jakby występuje problem z nakładaniem tekstur. ZaUważyłem że im większą rozdzielczość ustawię tym gorzej z wyświetlaniem.
wszystkie serwery prime squadron ;)
Yabol
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 06 sty 2006, 14:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Post autor: Yabol »

Mi wyskakuje taki blad przy instalacji...

Kod: Zaznacz cały

Verifying archive integrity... All good.
Uncompressing Enemy Territory 2.55...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................
/root/.setup11716: error while loading shared libraries: libgtk-1.2.so.0: cannot open shared object file: No such file or directory
./setup.sh: line 143: 11740 Naruszenie ochrony pamięci   "$setup" "$@" 2>>$NULL
The setup program seems to have failed on x86/glibc-2.1

See http://zerowing.idsoftware.com/linux/ for troubleshooting
Gość

Post autor: Gość »

a masz ten plik ?

Kod: Zaznacz cały

glibc-2.1
z tego co mi sie zdaje to go nie ma
Awatar użytkownika
desek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 01 paź 2006, 13:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: desek »

Wie ktoś jak grać w et i korzystać z TeamSpeaka z głosem? :craz:
Są ludzie i parapety...
numerant

Post autor: numerant »

Witam, otóż mam pewnien problem z ET :)

Otóż gdy podczas gry przytrzymując Control wciskam klawisz 3 ET reaguje tak, jakbym wcisnął klawisz Escape - i nie jest to bynajmniej wina bindów w profilu - stworzyłem nowy i dalej to samo :/ Wczoraj zrobiłem czystą instalkę Edgy Efta (wcześniej miałem Dappera) i problem dalej występuje, a jest o tyle denerwujący, że kiedy kucam i chcę zmienić broń na główną to wychodzi do menu i jestem bezbronny :/ Wie ktoś może jak ten problem naprawić? :/

PZDR
hara9

Post autor: hara9 »

U mnie też coś ostatnio padło, grałem kilka dni, wszystko pięknie działało, a dziś jak chciałem włączyć et to widze tylko ten przejściowy czarny ekran(ten przed odpaleniem filmu) i nic :neutral: help? Mam ubu 6,06. A, i jak poruszę myszką w prawo albo w doł to widać pulpit.
wdr

Post autor: wdr »

Ja mam ciut inny problem. Nie mogłem go nigdzie znaleźć, a jestem użytkownikiem Ubuntu od wczoraj, więc nie znam się i nie mogę sobie poradzić. Otóż ściągnąłem i zainstalowałem ET(oczywiście przy pomocy tego forum). Wszystko fajnie, uruchamiam grę, załącza się ET, pojawia filmik, wduszam esc aby opuścić ten spot i pojawia się czarny ekran, dysk przestaje pracować, komputer się zawiesza(chyba) i nic już się nie da zrobić. Mój laptop:

Amd Sempron 1800
Via S3G UniChrome Pro VGA
512 ramu
Ubuntu 6.10

Zainstalowałem jeszcze grafę, zgodnie z opisem http://forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?t= ... =unichrome ale ona już była raczej zainstalowana. Znalazłem już też gdzieś tu, że karty UniChrome nie obsługują 3D, ale na windzie mi działa, więc nie wiem co jest.
Silver

Post autor: Silver »

Czy da się jakoś zaktualizować wersję 2.55 do 2.60 ?? :neutral:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Linuksowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości