Uwagi dot. nowego silnika forum

Uwagi, propozycje tematów, pomysły na serwis Ubuntu.pl
Awatar użytkownika
figa
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 549
Rejestracja: 05 lip 2006, 19:42
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: figa »

Smiecho ma rację ikonki sie za mało od siebie róznią. Dobrym rozróżnieniem byłoby gdyby też miały różny kolor bo od razu byłoby to widoczne.
Temat rozwiązany - dodaj do tematu [solved] za pomocą zaawansowanej edycji pierwszego wpisu wątku.
Awatar użytkownika
lulo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 23
Rejestracja: 23 kwie 2007, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: lulo »

figa pisze:a ja tam wolę fora koedukacyjne:craz::w00t::tes:
Ja też, ale wkurza mnie jak pojawia się "figa napisał..."...kurcze, przecież wiem, że jesteś kobietą...a nie onym...oczywiście co do działu to wyłącznie wasza sprawa...ja tylko tak nieśmiało zaproponowałem coś nowego,ożywczego...takiego, wydaje mi się...normalnego...
Awatar użytkownika
figa
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 549
Rejestracja: 05 lip 2006, 19:42
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: figa »

napisał
Ja też, ale wkurza mnie jak pojawia się "figa napisał...
Zgadzam sie z Toba że to głupio wyglada ale to juz wina piszących że zamiast figa napisała piszą j.w. a kwestia danych identyfikacyjnych i ikonki definiujacej płeć oraz formy - on/ona w ich treści to sprawa administratorów forum.
Myśle że po przeczytaniu tego wątku wezmą sobie to do serca i tak ułożą te dane że będzie OK i że powrócą do ikonek z poprzedniego forum określających płeć bo zawsze to jakoś fajniej jak "rozmawia" się na forum nie z całkowitym anonimem :razz:

Co do wydzielania tematów to zawsze któraś z nas może założyć jakiś babski wątek w off topic ale widać nie mamy takiej potrzeby.
Niemniej jednak dzięki za Twoja propozycję i zainteresowanie. :roll:
Temat rozwiązany - dodaj do tematu [solved] za pomocą zaawansowanej edycji pierwszego wpisu wątku.
Iwo
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 21 mar 2006, 23:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86

kobiety i mężczyźni

Post autor: Iwo »

Nie wiem o co Ci chodzi z tą tolerancją LULO. Może nie chcesz byśmy widzieli jakiej jesteś płci i jest Ci wszytko jedno czy Ci napiszę "powinnaś" czy "powinieneś" zainstalować... bla bla bla, to rozumiem, ale ja wolę wiedzieć czy zwracam się do kobiety/dziewczyny, czy do faceta, z powyższego przykładu. Jak to jeden z przedmówców powiedział, jesteśmy w Polsce, a nie w Anglii więc dbajmy o nasz język bo mnie denerwuje przy często "bezpłciowych" loginach zwracanie się "powinieneś/aś za każdym razem. Ktoś użył słowa szowinizm" i "równouprawnienie" co jest dla mnie absurdem w tej sytuacji.
Poza tym nie musimy przecież wpisywać płci, więc żadna ikonka by się dla tych co im ona przeszkadza, by nie pojawiała. pfff
Linux user numer #457448 - Acer Aspire 2930, 2GB RAM, 2x2.0 GHz, Intel GMA 4500MHD
"Nieważne od czego się zaczyna - kończy się zawsze na Debianie"
Awatar użytkownika
lulo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 23
Rejestracja: 23 kwie 2007, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: kobiety i mężczyźni

Post autor: lulo »

Iwo pisze:...Może nie chcesz byśmy widzieli jakiej jesteś płci i jest Ci wszytko jedno czy Ci napiszę "powinnaś" czy "powinieneś" zainstalować... bla bla bla, to rozumiem, ale ja wolę wiedzieć czy zwracam się do kobiety/dziewczyny, czy do faceta, z powyższego przykładu...
No nie jest mi obojętne stąd mój apel...chyba mnie nie...hmmm...zrozumiałeś(aś) ???
Co do mnie to patrz na zdjęcie przy moim nicku...chyba już nie masz wątpliwości ???
Iwo pisze:...a nie w Anglii więc dbajmy o nasz język bo mnie denerwuje przy często "bezpłciowych" loginach zwracanie się "powinieneś/aś za każdym razem. Ktoś użył słowa szowinizm" i "równouprawnienie" co jest dla mnie absurdem w tej sytuacji.
nie kumam w czym rzecz, możesz jaśniej ?
Iwo pisze: Poza tym nie musimy przecież wpisywać płci, więc żadna ikonka by się dla tych co im ona przeszkadza, by nie pojawiała.
no i o to chodzi...a dlaczego ?...przeczytaj proszę uważnie co pisałem wcześniej...to zrozumiesz...w myśl mojej maksymy (czytaj poniżej)
Iwo
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 21 mar 2006, 23:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: Iwo »

1) Ja akurat nie muszę wpisywać płci. A Dlaczego już wybacz, ale nie będę tłumaczył.
2) przykład z Tobą może był lekko ironiczny dla Ciebie w związku ze zdjęciem, ale chyba zrozumiałeś moje intencje także.
3) chodzi mi o to by nie musieć się zwracać jak żeśmy się właśnie przykładowo zwrócili do siebie (pomijając sesnowność tych akurat przykładów). Język polski w przeciwieństwie do angielskiego rozróżnia płeć rozmówcy (patrz ww. przykłady).
4) skoro chodzi nam o to samo to fajnie, niech inni/e się odezwą.
Linux user numer #457448 - Acer Aspire 2930, 2GB RAM, 2x2.0 GHz, Intel GMA 4500MHD
"Nieważne od czego się zaczyna - kończy się zawsze na Debianie"
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 91
Rejestracja: 22 maja 2005, 21:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: Sir_Yaro »

spacemaker pisze:Dałoby się zrobić tak jak na starym czyli że daty dzisiejsza i wczorajcza są zmieniane na słowa "Dzisiaj" i "Wczoraj"? To duże ułatwienie.
ok. zrobione

EDIT:
Iwo pisze:nie za bardzo rozumiem Panie Yaro. Nie jest napisane "zarejestrowany użytkownik", tylko np. "Zarejestrowany: Jun 2007", więc jest równie dobre w interpretacji "zarejestrowana osoba", więc nie ucz nas polskiego powołując się na angielski (problem z przerabianiem). Myślę że dodanie ikonki kółka z krzyżykiem (czerwona wersja) lub strzałeczką (niebieska) jest (było) dobrym rozwiązaniem. Mnie zawsze oko się cieszy jak widzę płeć piękną w naszym gronie.
Mozna tak zrobic ale jak bedziesz kazdy wpis tak przedluzac to porobi sie masakra. Juz to przerabialem na swoim forum. Wszystko sie zaczyna rozjezdzac.
A co do dodania ikonek z plcią to mozna pomyslec ale to jest kolejne zapytanie ktore serwer musi obsluzyc. Wychodz "tylko" kilka dodatkowych tysiecy zapytan na minute... A juz i tak sie zastanawiam czy nie trzeba czegos wylaczyc aby serwer troszke odciazyc... Wiesz dodawac mozna bardzo łatwo. Problem jest w tym ze to ma potem dzialac... :P

EDIT:
Wiorka pisze:Jeśli chodzi o 'zarejestrowany' vs. 'zarejestrowana' - mi w tej kwestii jest zupełnie wszystko jedno. Prawdopodobnie i tak minęłyby miesiące zanim bym zauważyła taką zmianę, nie uważam że jest to przejaw 'męskiego szowinizmu' i nie ma to wpływu na to jak się czuję na forum. Znacznie bardziej mnie irytuje, jak użytkownicy odpowiadający na posty kobiet zwracają się do nich jak do mężczyzn - dlatego znaczek płci uważam za dobry pomysł, najlepiej w jakimś widocznym miejscu ;P
Dodalem. Zobaczymy jak sie forum bedzie przez to zachowywac....
Trzeba w profilu podac swoja plec aby zazcela sie wyswietlac.
Iwo
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 21 mar 2006, 23:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: Iwo »

1) Hej. Tak się nagle zacząłem zastanawiać z ciekawości gdyś Sir_Yaro mi zaczął opowiadwać o sprawach obciążania systemu. O parametry hardware'owe serwera nie wiem, czy wypada mi pytać, ale skoro ludzie wpałacają na konto forum to warto by było móc je znać. Przede wszystkim natomiast chodzi mi o system na jakim nasz szanowny serwer stoi.

2) Jest taka fajna opcja na forum http://www.foto.recenzja.pl że pisząc jak ja teraz odpowiedź możesz kliknąć na login przy wiadomościach widzianych w podglądzie postów i automatycznie na koniec tekstu pisanej odpowiedzi masz od razu pogrubiony login. Fajna sprawa jak się do kogoś zwracasz, bo niektórzy mają, jakby to powiedzieć, dosyć dziwne i trudne do przepisania szybko loginy. Taka pierda, ale fajna. Pozdrawiam

Tak czy siak, może na początku byłem zagubiony na nowym forum, ale teraz znając je od strony użytkownika trochę lepiej, widzę żeście odwalili kawał naprawdę dobrej roboty. Dzięki.
Linux user numer #457448 - Acer Aspire 2930, 2GB RAM, 2x2.0 GHz, Intel GMA 4500MHD
"Nieważne od czego się zaczyna - kończy się zawsze na Debianie"
Awatar użytkownika
h!v
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 38
Rejestracja: 04 wrz 2007, 05:05
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: h!v »

Wytam
2) Jest taka fajna opcja na forum http://www.foto.recenzja.pl że pisząc jak ja teraz odpowiedź możesz kliknąć na login przy wiadomościach widzianych w podglądzie postów i automatycznie na koniec tekstu pisanej odpowiedzi masz od razu pogrubiony login. Fajna sprawa jak się do kogoś zwracasz, bo niektórzy mają, jakby to powiedzieć, dosyć dziwne i trudne do przepisania szybko loginy. Taka pierda, ale fajna. Pozdrawiam
A to z samego dołu tego forum
Forum w oparciu o PNphpBB2 1.2a © 2003 PNphpBB Group Credits
Na wcześniejszym silniku forum też była taka możliwość. Teraz mamy inny silnik jak zauważyłeś.:craz:
Jeśli chcesz koniecznie pogrubiac tekst - w edytorze postu wystarczy korzystać z podobnych skrótów jak w MS Office albo OO. 'ctrl+b' to pogrubienie, 'ctrl+u' podkreślenie etc. Proste i szybkie. Polecam, bo bardzo ułatwia pisanie.


Co do tego co wyskakuje po kliknięciu na nick.
Na trzeciej pozycji jest jeszcze w wersji ang. "Find more posts...".
Taka mała poprawka jeszcze. Może "Więcej postów usera/użytkownika [nick]" ??
W problemie typu "napisał figa" - zmienić wystarczy na "napisane przez [ nick]". Dla mnie styka.

W regulaminie jest " Na forum panuje przyjazna atmosfera". Więc czemu nie miało by być "Z Nami od:" zamiast "Rejestracja"?? Brzmi całkiem przyjaźnie.

Co do ikonek. Popieram. Nieco podkolorować. Ja nawet nie nawet wiedziałem, że są takie dwie :P.

[offtop]
Co do szowinizmu...
Skończmy. We mnie budzi się szownista jak dochodzi do tematu... Równouprawnienie i inne krapy...
Jestem rasistą, jestem szownistą, mam coś z komunisty i faszysty.
Ale to jest forum o Ubuntu i sprawach z nim związanych. Temat zaś mamy o nowym sliniku.

Z moje strony w tym temacie raczej koniec
[/offtop]


A to "[ciach]" - aż banan się pojawia na gębie. :P

Kolory sa piękne! Naprawdę mało kiedy używam tego słowa. Beleczki może nieco :-| troszkę za b brązowe, ale co tam...
Rewelacja.
Jeszcze tylko te ikonki poprawić.
Przeglądanie tego forum to doprawdy teraz przyjemność.

Pozdrawiam
h!v
$ touch girl
Permision denied
$ sudo touch girl http://ars.userfriendly.org/cartoons/?id=20080608
Awatar użytkownika
spacemaker
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 20
Rejestracja: 15 mar 2007, 10:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: spacemaker »

Tak BTW to zlicza wszystkie posty. W HydeParku też :-). A skoro już coś piszę do brawa dla administracji za dobrą robotę - tak z tej perspektywy to okres przesiadka - doprowadzenie do stanu używalności był całkiem krótki.
użytkownik Minta
Temat rozwiązany -> dodajemy [solved]
viewtopic.php?t=63205
galen
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 19 mar 2005, 14:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: Blackbox

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: galen »

A ja ponarzekam troche. Poprzednie forum jak dla mnie dzialalo w porzadku, nie bylo ani za wolne, ani bledow nie generowalo, funkcjonalnosc mialo oki. Grafika na forum ma dla mnie trzeciorzedne znaczenie. Natomiast to nowe mnie denerwuje tylko tym, ze walczy ze mna strasznie usilujac zmusic mnie do wpisania jakichs bzdur w profilu. Co kogo obchodzi kiedy ja sie urodzilem?? Osobiscie nie mam zyczenia podawac moich danych innym uzytkownikom, a email moge podac do wiadomosci administratorow, jakby mieli ochote na kogos pokrzyczec. Za zadne skarby tego badziewia nie da sie przejsc a ta strona z profilami jest tak skontruowana ze po piec razy trzeba se recznie wyszukiwac gdzie sie poprzednio cos przegladalo bo wrocic automatycznie sie nie da. Ogolnie Dramat.
Entia non sunt multiplicanda praeter recessitatem...
Awatar użytkownika
cukier_lukier
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1250
Rejestracja: 14 cze 2006, 18:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: cukier_lukier »

Co kogo obchodzi kiedy ja sie urodzilem??
Nikt Ci niczego nie każe. nie chcesz - nie podawaj. Poza tym jest opcja, by wyświetlać tylko dzień i miesiąc urodzenia.
wrocic automatycznie sie nie da
Jak to się nie da? Mógłbyś rozwinąć tę myśl?
capricornus
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 07 wrz 2005, 07:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: capricornus »

Witam,
wolałem poprzednią wersję silnika forum, ale jak to mówią "przyzwyczajenie naturą człowieka". Jak na razie irytują mnie 2 rzeczy:
1) reklama google (obecnie komputronik), zasłaniająca rozwijane menu szukaj
2) niektóre odnośniki do innych postów nie działają.


pozdrawiam
Awatar użytkownika
ja8
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 35
Rejestracja: 30 sie 2007, 18:45
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: ja8 »

Ja proponuje zmienić to System: wersja Ubuntu na System:Ubuntu i tu wersja.
Awatar użytkownika
h!v
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 38
Rejestracja: 04 wrz 2007, 05:05
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: h!v »

Wytam
Nikt Ci niczego nie każe. nie chcesz - nie podawaj. Poza tym jest opcja, by wyświetlać tylko dzień i miesiąc urodzenia.
A rzuccie okiem na mój profil publiczny. Bo ja jakoś tam nie widzę nawet swojej daty urodzenia. E-mail też może zostać zablokowany przed wyświetlaniem.
Szukajcie, a znajdziecie!

A przyzwyczaić się bedziesz musiał jednak. Co raz to wiecej for przechodzi z phpBB na vBuletin.
A odnaleźć się w tym forum można szybko.
Nikt Ci niczego nie każe. nie chcesz - nie podawa
A tu akurat zonk - bo musiałem wybrać to jakiej płci jestem. Inaczej nie mogłem przeglądać forum.

Pozdrawiam
h!v
$ touch girl
Permision denied
$ sudo touch girl http://ars.userfriendly.org/cartoons/?id=20080608
galen
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 19 mar 2005, 14:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: Blackbox

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: galen »

laybythesea pisze:Nikt Ci niczego nie każe. nie chcesz - nie podawaj. Poza tym jest opcja, by wyświetlać tylko dzień i miesiąc urodzenia.

Jak to się nie da? Mógłbyś rozwinąć tę myśl?
No wlasnie nie moge, jak nie podam np daty urodzenia w profilu to mi bez przerwy wyswietla strone profilu, po klikniecu na cokolwiek jesli jestem zalogowany, co mnie mocno irytuje. I nie potrafie (moze to wlasciwsze okreslenie) wrocic z tej wymuszonej przez silnik strony profilu do np watku ktory wlasnie mialem komentowac. Niemniej znalazlem ten watek wlasnie zeby troche ponarzekac. Ponarzekalem, jest mi lepiej i koniec tematu. A w profilu wpisalem jakies bzdury zeby sie odczepil i juz mnie nie neka. Obym go nigdy wiecej nie musial ogladac. Tak mi dopomoz Bog. Jestem w przeciwienstwie do programistow niektorych zwolennikiem teorii ze programy sa dla ludzi, a nie ludzie dla programow.

Galen
Entia non sunt multiplicanda praeter recessitatem...
Awatar użytkownika
slusar_o2
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 26 lip 2007, 23:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: slusar_o2 »

galen pisze:Ponarzekalem, jest mi lepiej i koniec tematu. A w profilu wpisalem jakies bzdury zeby sie odczepil i juz mnie nie neka
no, a potem będziesz szukał pomocy i masz z boku blackbox'a.

A swoją drogą, tak się wstydzisz daty swojego urodzenia? przecież chyba to żadna tajemnica...
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 91
Rejestracja: 22 maja 2005, 21:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: Sir_Yaro »

capricornus pisze:Witam,
wolałem poprzednią wersję silnika forum, ale jak to mówią "przyzwyczajenie naturą człowieka". Jak na razie irytują mnie 2 rzeczy:
1) reklama google (obecnie komputronik), zasłaniająca rozwijane menu szukaj
2) niektóre odnośniki do innych postów nie działają.


pozdrawiam
jaka przegladarka i jaka rozdzielczosc ?
Napisz mi to prosze na PW
Awatar użytkownika
Biotrek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 192
Rejestracja: 02 maja 2007, 20:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: Biotrek »

capricornus pisze:Witam,
wolałem poprzednią wersję silnika forum, ale jak to mówią "przyzwyczajenie naturą człowieka". Jak na razie irytują mnie 2 rzeczy:
1) reklama google (obecnie komputronik), zasłaniająca rozwijane menu szukaj
2) niektóre odnośniki do innych postów nie działają.


pozdrawiam
Co do pierwszego wystarczy adblock plus i firefox ;)
"Demokracja to rządy hien nad osłami" - Arystoteles
Mess
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 13 mar 2006, 19:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: Mess »

Czy pomyślał już ktoś nad skryptem tłumaczącym stare adresy na nowe ? Linki nie działają jak powinny :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubuntu.pl”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości