[HOW-TO] Deluge sprawdzanie części po każdym restrcie lub wylogowniu się z sesji gdm

Xaweryz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 20
Rejestracja: 26 cze 2006, 17:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

[HOW-TO] Deluge sprawdzanie części po każdym restarcie lub wylogowani się z sesji gdm

Post autor: Xaweryz »

Opis Problemu
Właśnie zacząłem używać deluge ale jak się wyloguje, z restartuje,wyłączy itp. z menu gnome
to po ponownym uruchomieniu deluge nie wie ile się procent pobrało torrentów i sprawdza wszystkie torrenty. Co trwa bardzo długo jak się ma ~50GB do sprawdzenia.

Jak się normalnie się zamknie deluge np: z menu aplikacji Plik-> Zakończ lub użyje się polecenia kill z odpowiednim numerem pid procesu deluge:
to deluge zapisuję listę części w plikach które są w ~/.config/deluge/torrentfiles/<nazwa torrenta>.torrent.fastresume

Jak za pomocą menu gnomę się zakończy sesję to wtedy szlak trafia deluge i potem trzeba czekać po ponownym włączeniu aż sprawdzi wszystkie części.

ROZWIĄZANIE
Edytujemy ulubionym edytorem plik /etc/gdm/PostSession/Default
np:

Kod: Zaznacz cały

sudo gedit  /etc/gdm/PostSession/Default
Dodajemy do niego przed instrukcją która jest wym pliku:

Kod: Zaznacz cały

exit 0
Następujący polecenia:

Kod: Zaznacz cały

if ps auxww  | grep -v grep |grep /usr/bin/deluge | grep "${USERNAME}" 1>/dev/null ; then
  kill  `ps auxww  | grep -v grep |grep /usr/bin/deluge  | grep "${USERNAME}" | awk '{print $2}'`
fi
#ubijanie pluginu WebUi. W wersji 0.5.8.9 po wylogowaniu się proces dalej pracuje.
if ps auxww  | grep -v grep | grep /usr/share/deluge/plugins/WebUi/run_webserver | grep "${USERNAME}" ; then
  kill `ps auxww  | grep -v grep | grep /usr/share/deluge/plugins/WebUi/run_webserver | grep "${USERNAME}" | awk '{print $2}'`
fi
I Zapisujemy plik :craz:

Taki miałem problem z Deluge 0.5.6.2
Pobranym z oficjalnej strony deluge (paczka deb na ubuntu 7.10 amd64)
I siódmego dnia Bóg stworzył Ubuntu
Moja strona www http://24-gry.pl
http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=270239
ODPOWIEDZ

Wróć do „Software-Sieć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości