Samsung T10> urządzenie MTP> montowanie oraz konfiguracja z programami

pawelf2007
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 02 lut 2007, 12:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Samsung T10> urządzenie MTP> montowanie oraz konfiguracja z programami

Post autor: pawelf2007 »

Samsung T10
Witam! Otóż próbowałem podłączyć moje MP3- Samsung T10. Problem był taki, że Ubuntu 7.10 nie wykrywał i montował sprzętu. W tym prostym przewodnikiem w kilku krokach, można zamontować i uruchomić Samsung T10.

:arrow:1. Odinstalowujemy obecnego Rhythmbox( System> Administracja> Menedżer pakietów Synaptic> Szukaj> Rhythmbox> (prawy przycisk myszy) Zaznacz do całkowitego usunięcia.
:arrow:2. Instalacja odpowiednik plików i sterowników:
Biblioteka MTP7 w wersji 0.2.4-1ubuntu3 dla wersji i386
MTP- narzędzia
Biblioteka Totem
Najnowszy rhythmbox- UWAGA!>>Może wyświetlić się informacja, że w repozytoriach jest starsza wersja tego programu. Kliknij OK lub zamknij, i zainstaluj ten pakiet
* wszystkie pakiety są przygotowanie po architekturę i386( większość nowych komputerów ma powyższą architekturę)
:arrow:3. Po instalacji pakietów uruchom ponownie komputer.
:arrow:4. Podłącz Samsunga i uruchom Rhythmbox( Aplikacje> Dźwięk i obraz> Odtwarzacz muzyki Rhythmbox)
:arrow:5. *1 W menu odtwarza u góry znajdź "Modyfikuj" i wybierz "Wtyczki", a następnie zaznacz "Przenośnie odtwarzacze- MTP" i kliknij zamknij.
*1) dla pewności wyłączył bym Rhytmbox'a, a następnie włączył bym go ponownie.

Co jeśli chce przeglądać pliki odtwarzacza?
Pobierz ten pakiet i zainstaluj go:
Wymagany pakiet
Następnie wejdź w zakładkę "Użytkownicy i grupy"( System> Administracja> Użytkownicy i grupy".
Wybierz swoją nazwę użytkownika w moim przypadku "pawel"> zaznacz i kliknij "Właściwości". Wejdź w ZAAWANSOWANE, a następnie odnajdź "Grupa główna"> rozwiń listę i wybierz "fuse". Zapisz nowe ustawienia i wyjdź z opcji "Użytkownicy i grupa".
Teraz wyloguj się i zaloguj ponownie.
Po zalogowaniu, wejdź w Katalog domowy( Miejsca> Katalog domowy) i utwórz tam nowy folder o np. nazwie "T10"( folder możesz ten nazwać jak chcesz). Wyjdź z katalogu domowego.
Uruchom terminal( Aplikacje> Akcesoria> Terminal) i wpisz:
mtpfs ~/T10 - gdzie T10- to nazwa utworzonego katalogu domowego.
Twoje urządzenie jest teraz zamontowane w katalogu domowym pod nazwą foldera "T10" lub inną wymyśloną Twoją nazwą.
UWAGA! Nie można przeglądać plików i jednocześnie transferować muzykę, gdyż Rhythmbox nie wykryje MP3
Aby od montować MP3 w konsoli poprostu wpisz: fusermount -u ~/T10 i już ponownie zobaczysz MP3 w Rhythmbox'ie.

>>Jestem 15-latkiem więc proszę o wyrozumiałość<<
Mam nadzieję, że pomoże,
pawelf2007
pawelf2007
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware-Multimedia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości