Złe sformatowanie odtwarzacza mp3

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
Awatar użytkownika
Kozik
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 55
Rejestracja: 02 lip 2006, 21:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04

Złe sformatowanie odtwarzacza mp3

Post autor: Kozik »

Witam!
Mam odtwarzacz mp3 Creative Zen Stone 2GB. Chciałem go sformatować i użyłem komendy:

Kod: Zaznacz cały

sudo mkfs.vfat /dev/sdc1
Ale teraz nic nie działa, nawet pod windowsem nie daje się sformatować.
Jakiego polecenia teraz użyć by odzyskać odtwarzacz?
Linux Registered User #414523
Awatar użytkownika
EF
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 781
Rejestracja: 25 lip 2007, 14:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Odp: Złe sformatowanie odtwarzacza mp3

Post autor: EF »

Fatalnie Ci poszło, bo nie powinno się pamięci flash formatować poleceniem "sudo mkfs" .
Według mnie, nic już z nim nie zrobisz. Ale jest pewnie na gwarancji, Polecam więc nie składac reklamacji, a niezgodniść towaru z umową. Sklep będzie musiał na miejscu wymienić towar/zwrócić pieniądze, gdyż to na nim w tym momencie leży odpowiedzialność. Wiem, wiem, nieetyczne, ale przecież chcemy, żeby ten odtwarzacz działał ? ^^
Chakra Linux user.
chemt
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 22 kwie 2005, 21:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Złe sformatowanie odtwarzacza mp3

Post autor: chemt »

Napisz co wyrzuca komenda dmesg po włożeniu empetrójki (kilkanaście ostatnich linijek).
Ja miałem podobny problem - tyle że formatowanie pod windą kończyło się pomyślnie.
Spróbuj pokombinować z wielkością sektora, u mnie dopiero po zadeklarowaniu sektora na 2048 bajtów odtwarzacz zadziałał. Jednak po dodaniu nowych utworów, odmontowaniu i poźniej dodaniu kolejnych znowu się sypał. Nie wiem czego to może być wina? Pendrive`y działają OK a też mają pamięć flash.
Awatar użytkownika
Kozik
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 55
Rejestracja: 02 lip 2006, 21:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04

Odp: Złe sformatowanie odtwarzacza mp3

Post autor: Kozik »

Linux Registered User #414523
chemt
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 22 kwie 2005, 21:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Złe sformatowanie odtwarzacza mp3

Post autor: chemt »

A czy cfdisk widzi w ogóle jakieś partycje na tym dysku? U mnie gparted pokazywał fałszywe dane (230MB dysk, a mp3 player był 1GB) tylko cfdiskiem dało się stworzyć partycję. Po stworzeniu wyciągałem dysk, ponownie wkładałem i formatowałem go przy użyciu

Kod: Zaznacz cały

sudo mkfs.vfat -F 32 -S 2048 /dev/sdc1 
(chyba)
i to jakiś czas działało. Z wielkością sektora można pokombinować (512, 1024, 2048 itd.) podobnie z fatem (16 lub 32). Jeśeli sektor będzie za duży do polecenie dmesg powinno dać komunikat o takowej sytuacji.
Można jeszcze spróbować (u mojej koleżanki zadziałało) usunąć cfdiskiem wszystkie partycje z dysku i spróbować sformatować

Kod: Zaznacz cały

sudo mkfs.vfat -I /dev/sdc
Awatar użytkownika
Kozik
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 55
Rejestracja: 02 lip 2006, 21:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04

Odp: Złe sformatowanie odtwarzacza mp3

Post autor: Kozik »

Z innych przyczyn musiałem zrobić format i mam teraz Xubuntu 8.04.
Tutaj w ogóle, ani gparted ani cfdisk nie widzą mp3 :(
Linux Registered User #414523
sinat-ra
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 109
Rejestracja: 19 kwie 2007, 22:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Złe sformatowanie odtwarzacza mp3

Post autor: sinat-ra »

Dlaczego nie powinno używać się mkfs.vfat?? Ja używam tego cały czas w stosunku do penów i nic.. Działają..

Poza tym z własnego doświadczenia wiem że w penach najczęściej nie pada pamięć flash lecz rezonator kwarcowy. Obecnie to nagminne, nie wiem chyba Chiny jeszcze bardziej obcinają koszty. Jeśli nie widzi ci fdisk pena to na bank zepsuty, ale bynajmniej nie przez format czy zakładanie partycji. Po prostu rezonator już nie trzyma częstotliwości.

EDIT:
aaa i wypróbuj HP USB Disk Storage Format Tool - Podobno dobry program do formatowania pamięci flash
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości