Vista wifi Ubuntu na lan z Vistą

Instalacja i konfiguracja oprogramowania sieciowego.
emarvin
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 05 wrz 2008, 18:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64

[SLOVED] Vista wifi Ubuntu na lan z Vistą

Post autor: emarvin »

Cześć!
Mam taki problem (no może jeszcze nie mam bo komp2 nie chodzi ale znając konfiguracje sieci Vista-Linux to problem się pojawi na 100%)

1 Mam na lapku Vistę basic podłączoną przez wifi do routera(sieć działa, nie ma problemu; status sieci to "prywatna", kodowanie wepa2) ,
ale mam zamiar podłączyć do lapka(z Vistą) przez LAN pc(z Ubuntu 8), i chcę udostępniać z Visty internet. (połączenie w drugą stronę(Ubuntu-Vista) nie wchodzi w grę bo nie mam na PC wifi)
2 Druga rzecz to że jak na Viście ustawię na połączeniu LAN "zezwalaj innym użytkownikom sieći na łączenie się z internetem przez połączenie tego komputera"(czy jakoś tak :razz: ) to mi rozwala sieć :shock:

Mam nadzieję że wypowiedziałem się zrozumiale. Pomóżcie :confused:

A i na Ubuntu chciał bym postawić serwer (tak żeby go było widać z zewnątrz sieci - stronki na nim che robić) ale to chyba już mniejszy problem.
Awatar użytkownika
wobli
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 124
Rejestracja: 22 kwie 2007, 09:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Vista wifi Ubuntu na lan z Vistą

Post autor: wobli »

emarvin pisze:Cześć!
1 Mam na lapku Vistę basic podłączoną przez wifi do routera...

A i na Ubuntu chciał bym postawić serwer ....
To nie lepiej PCta kabelkiem pod router?
emarvin
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 05 wrz 2008, 18:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64

Odp: Vista wifi Ubuntu na lan z Vistą

Post autor: emarvin »

Konfigurować i instalować linuxa będę bezpośrednio pod routerem na lan
ale na co dzień to jest nie wygodne bo router jest na korytarzu (jakieś 7m w lini prostej) a skrętkę mam akurat pod ręką tylko 3m:wall: (no i nie chce kasy więcej wydawać bo gdybym miał zamiar to po prostu bym kupił pierwsze lepsze wifi na PCI - oczywiście takie co by Linux obsłużył :razz: )

No dobra kupie chyba to wifi i nie będę się już bawił w tworzenie sieci Vista -Ubuntu
temat do zamknięcia SLOVED
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci, serwery, Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość