eMule pod Wine kończy żywot przy obciążeniu kompa.

Tylko tematy nie mieszczące się powyżej.
Awatar użytkownika
Marsjanin.TK
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 18
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

eMule pod Wine kończy żywot przy obciążeniu kompa.

Post autor: Marsjanin.TK »

Witajcie.
eMule odpalony pod Wine chodzi sobie pięknie, do czasu, gdy chcę czegoś większego od procesora... Dodam, że Athlona 1000+ łatwo zamordować, więc niestety eMule często kończy swój marny żywot.

RAM, hmm, sprawdziłem go niedawno, bo wyparował mi grający Audacious. Na 10 przejść MemTestem (ładnych kilka godzin!) był 1 błąd. Wyjąłem moduły, zamieniłem dla pewności miejscami, uprzednio wyczyściwszy styki. Oczywiście MemTest, i oczywiście po całym dniu mordowania już bez żadnych błędów, inaczej bym nie pisał tego wątku. Zresztą, problem dotyczy tylko eMule; może być eMule i Opera, i eMule znika; może nie być eMule i "sto" innych programów, i nic nie znika. Jednak ─ nie mogę na 100% wykluczyć błędów pamięci; MemTest to tylko jeden program testowy.

Tak, używam Compiza - jednak często nawet (sądząc po długotrwałości tej operacji) przeładowanie menedżera okien, lub jego zamiana na Metacity ─ lub z powrotem ─ nie ukatrupia Wine z eMule. W sumie, to ruska ruletka...

Poradzili mi już dobrzy ludzie z #ubuntu-pl odpalenie go z konsoli, tak więc... Różne fixme: oraz err: (rzadziej) się przewijają, jednak z punktu widzenia usera eMule, nie owocują niczym. Po wywaleniu się eMule, w konsoli można przeczytać:

Kod: Zaznacz cały

X Error of failed request:  BadWindow (invalid Window parameter)
  Major opcode of failed request:  20 (X_GetProperty)
  Resource id in failed request:  0x8451818
  Serial number of failed request:  483167
  Current serial number in output stream:  483167
Co oznacza ów błąd, i dlaczego może się pojawiać?
--
Pozdrawiam,
Marsjanin
Awatar użytkownika
farfang
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 34
Rejestracja: 24 mar 2008, 21:23
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: eMule pod Wine kończy żywot przy obciążeniu kompa.

Post autor: farfang »

na ubuntu istnieje alternatywa emule ktore nazywa sie amule. Prawie niczym sie nie roznia.
Awatar użytkownika
Marsjanin.TK
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 18
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: eMule pod Wine kończy żywot przy obciążeniu kompa.

Post autor: Marsjanin.TK »

farfang pisze:na ubuntu istnieje alternatywa emule ktore nazywa sie amule. Prawie niczym sie nie roznia.
I to "sędziwy jeż" pisze...? Jak zresztą wiesz, "prawie" robi czasem wielką różnicę. Po zerowe, jeśli to szczera chęć pomocy, to szczerze dziekuję. Jednak, gdy będę szukał alternatywy dla tego programu, rozpętam adekwatny wątek w adekwatnym dziale. :razz:

Po pierwsze: nie "na ubuntu" tylko ogólnie pod Linuksem; istnieje też xMule (chyba staroć?) i MLDonkey (istna armata na muchy), oraz z tego co wiem, jeszcze kilka mniej popularnych. Próbowałem już aMule, brakuje mi kilku opcji, do których przyzwyczaiłem się w modzie MorphXT, którego używałem pod Windows, i usiłuję używać pod Ubuntu. Ogólnie, chodzi bez prawie bez zarzutu. Ma dwie wady: uparcie kasuje przy zamykaniu jeden plik z opcji (dotyczący zakładek kategorii, kasując te zakładki), ale tego mu zabroniłem (w systemie plików: tylko do odczytu), i zakładki działają (a nie dodaję kolejnych kategorii codziennie, więc spoko). No i powyżej opisana bolączka, która nijak nie jest związana z tą pierwszą, a na którą szukam tutaj lekarstwa.

Krótko może sprecyzuję, o co pytam: jest sobie program pod Wine, odpalony potrafi nagle zniknąć z listy procesów dając komunikat jak wyżej. Jak poznać przyczynę i gdzie szukac rozwiązania?
--
Pozdrawiam,
Marsjanin
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości