Brak napisów / Obrazki zamiast napisów

Nie samą pracą człowiek żyje ;)
Awatar użytkownika
s3nior
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 28 cze 2008, 09:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Brak napisów / Obrazki zamiast napisów

Post autor: s3nior »

a oto i link od którego sie wszystko zaczeło :P
viewtopic.php?t=91445


Witam mam problem z napisami w grze MU online a mianowicie zamiast napisow mam rysunki :/
szukalem na forum czy ktos mial podobny problem ale cuż nic nie znalazłem ;/ wyglada to mniej wiecej jak czcionka obrazkowa ale szukajac gdzie moga sie one miescic na ubuntu ... no cuz ... przyzwyczajony do windowsa chyba za bardzo jeszcze jestem hehe i szukam chyba nie tam gdzie trzeba jak mugł bym poprosic o łopatologiczne wyjasnienie jak to naprawic to bardzo bym prosił

a oto i ss :
http://img393.imageshack.us/my.php?i...ekranu2et6.png


//aga-wkleiłam zawartość posta z tego linka, ponieważ tamto za parę dni zniknie z kosza i nikt nie będzie wiedział o co chodzi.
Do Autora- zlituj się i popraw te błędy jak Cie proszono i wstaw przecinki, bo następny temat poleci w purgi
Wilczur
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 94
Rejestracja: 20 lis 2008, 19:42
Płeć: Mężczyzna

Odp: Brak napisów / Obrazki zamiast napisów

Post autor: Wilczur »

Jeżeli zainstalowałeś chociaż połowę rzeczy z tej całej listy to każdy opis błędu jaki się u Ciebie pojawia można za przeproszeniem o kant d... ehm stołu rozbić :P

Zacznij od czystego środowiska Wine (np. zainstaluj na nowy prefix-ie - folderze, jak to zrobić możesz poczytać w Wine - FAQ w tym dziale w przypiętych tematach). Dopiero wtedy możesz się zacząć bawić z czcionkami, pamiętaj jednak że nie wszystkie ważne czcionki wchodzą w skład msttcorefonts, np. nie ma tahomy - trzeba ją dodać osobno. Możesz też spróbować wrzucić czcionki bezpośrednio do folderu windows/fonts w katalogu .wine.
Awatar użytkownika
s3nior
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 28 cze 2008, 09:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Brak napisów / Obrazki zamiast napisów

Post autor: s3nior »

a jest możliwość żeby odinstalować stare wine i zainstalować je na nowo ? bo się troche gubie jak musze wpisywć takie wiersze :P (zrobilem Wineprefix , ale jednak bym wolał mieć jedno wine narazie :P
jest tylko jeden problem , a mianowicie :
sudo apt-get install wine <= zainstaluje mi wine ,a jak się odinstalowuje ?
sorki ze trafiliście na takiego głąba jak ja ^_^
albo zresetować go calkowicie
Wilczur
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 94
Rejestracja: 20 lis 2008, 19:42
Płeć: Mężczyzna

Odp: Brak napisów / Obrazki zamiast napisów

Post autor: Wilczur »

Usunięcie Wine nie wpływa na foldery i ustawienia Wine, bo to zupełnie osobna sprawa. Według mnie każda gra powinna być instalowana na osobnym prefix-ie, ja tak robię zawsze tym bardziej, że zajmuje się testowaniem gier, przygotowywaniem opisów uruchomienia, raportami na AppDB itp. i po prostu bardzo łatwo mógłbym podać błędne informacje gdybym tego nie robił. Zalecam również takie działanie każdemu użytkownikowi Wine w celu uniknięcia niepotrzebnych problemów.

Nie musisz tego wpisywać za każdym razem, możesz skorzystać z ostatniej wpisanej komendy i tylko ją zmienić, a potem jak już uruchamiasz grę to możesz posłużyć się skrótem utworzonym przez Wine (skrót stworzony przez Wine podczas instalacji odwołuje się do prefix-u, na którym instalowana była dana aplikacja) lub samodzielnie stworzyć skrót lub napisać prosty skrypt, do wyboru do koloru.

Żeby usunąć ustawienia i wszelkie modyfikacje stworzone na głównym perfix-ie musiałbyś usunąć folder .wine.
Awatar użytkownika
s3nior
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 28 cze 2008, 09:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Brak napisów / Obrazki zamiast napisów

Post autor: s3nior »

Dzięki za pomoc :) napisy juz normalne :) teraz mam tylko problemy z pelnym ekranem i strasznie mi tnie :/ a nie moge nigdzie rozwiazania znalezc :/
próbowałem wsumie zwiekszyc pryjorytet (zmienialem na ,wysoki i bardzo wysoki ,ale pomaga to tylko przy oknach logowania i wybierania postaci )
a komputer chyba powinien udzwignac taka gre jak MU :/

moj komp :
Pentium 4 dual 2,8 GF 7300 GT(256) no i tylko 1 GRam karciochy pamieciochy :/ ale Mu chyba malo potrzebuje :P
Wilczur
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 94
Rejestracja: 20 lis 2008, 19:42
Płeć: Mężczyzna

Odp: Brak napisów / Obrazki zamiast napisów

Post autor: Wilczur »

Uruchamianie:

Kod: Zaznacz cały

WINEDEBUG=-all wine gra.exe
Wypróbuj następujące wpisy do rejestru:

Kod: Zaznacz cały

[Software\\Wine\\Direct3D]
"DirectDrawRenderer"="opengl"
"OffscreenRenderingMode"="fbo"
"VideoMemorySize"="256"
Awatar użytkownika
s3nior
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 28 cze 2008, 09:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Brak napisów / Obrazki zamiast napisów

Post autor: s3nior »

Wilczur pisze:Uruchamianie:

Kod: Zaznacz cały

WINEDEBUG=-all wine gra.exe
Wypróbuj następujące wpisy do rejestru:

Kod: Zaznacz cały

[Software\\Wine\\Direct3D]
"DirectDrawRenderer"="opengl"
"OffscreenRenderingMode"="fbo"
"VideoMemorySize"="256"
dziwna sprawa ,ale jak włączam z konsoli to pokazuje mi ze nie mam jednego pliku "data\Local\Mix.bmd" a ten pliczek istnieje bo sprawdzalem ;/ a wpisiki juz wczoraj zrobilem ;]

ps. dobry ten turtorialek twoj :)
Wilczur
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 94
Rejestracja: 20 lis 2008, 19:42
Płeć: Mężczyzna

Odp: Brak napisów / Obrazki zamiast napisów

Post autor: Wilczur »

Czasami jest tak, że trzeba przejść najpierw do folderu z grą, a nie podawać ścieżkę. Tak właściwie to nie musisz odpalać z konsoli, żeby dodać WINEDEBUG=-all, bo możesz to dodać np. do skrótu z grą generowanego przez Wine.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości