[Gnome] Niedziałający przycisk "odblokuj"

Tylko tematy nie mieszczące się powyżej.
deallas
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 27
Rejestracja: 05 maja 2007, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

[Gnome] Niedziałający przycisk "odblokuj"

Post autor: deallas »

Witam,

Mam problem z przyciskiem "Odblokuj" w Usługach (System->Administracja->Usługi). Kiedy go wcisnę następuje całkowite zawieszenie się okienka i dopiero po jakiś 30s wywala błąd "Nastąpił nieoczekiwany błąd". Wpisałem zatem w konsoli "services-admin" i wypluło coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

deallas@private-laptop:~$ services-admin
Gtk-Message: (for origin information, set GTK_DEBUG): failed to retrieve property `GtkTreeView::odd-row-color' of type `GdkColor' from rc file value "((GString*) 0x9e03750)" of type `GString'

** (services-admin:27478): CRITICAL **: Did not receive a reply. Possible causes include: the remote application did not send a reply, the message bus security policy blocked the reply, the reply timeout expired, or the network connection was broken.


Myślałem że jak wejde przez sudo to jakoś omine tego buga. A tu lipa :(

Dodatkowo do logowania się/uwierzytelniania np przy poleceniach sudo używam czytnika linii papilarnych. Czytnik wraz z programem w 100% działają i zamiast wpisywania w konsoli hasła po prostu przejadę palcem i gra. Ale wracając do problemu, po wciśnięciu tego niefortunnego przycisku "odblokuj" cały mechanizm z czytnikiem linii papilarnych resetuje się i muszę wpisywać hasło:(

Taki sam błąd wywala w ustawieniach użytkowników oraz we wszystkim innym gdzie ten button występuje. Wie ktoś jak rozwiązać ten problem??

P.S Ustawieniach użytkowników doszukałem się małego błędu ortograficznego
Obrazek

Na przyszłość wie ktoś może gdzie takie coś zgłosić bo nie mogę patrzeć jak ktoś tak kaleczy język. To tak jakby ktoś napisał Uć, czeba itd

pozdro
pawel k
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 22
Rejestracja: 28 mar 2008, 19:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: [Gnome] Niedziałający przycisk "odblokuj"

Post autor: pawel k »

mam ten sam problem i nie wiem jak go ugryźć :(
br00net
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2009, 20:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: [Gnome] Niedziałający przycisk "odblokuj"

Post autor: br00net »

Jak dla mnie zadziałało najprostsze rozwiązanie: uruchomiłem menadżera pakietów synaptick, wyszukałem w nim "policykit", zaznaczyłem wszystkie zainstalowane elementy do reinstalacji,zastosowałem zmiany i teraz działa.
dyktek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 11 lip 2007, 23:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: [Gnome] Niedziałający przycisk "odblokuj"

Post autor: dyktek »

u mnie to nie zadziałało niestety, ma ktoś jakieś pomysły jeszcze?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości