UbuDSL 1.0 Wersja Finalna

Neostrada, DialNet, Net24
Calavior
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 01 kwie 2008, 08:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Krk

Odp: UbuDSL 1.0 Wersja Finalna

Post autor: Calavior »

A kiedy będzie dostępna wersja na ubuntu 9.04?? Bo nie mam netaa!!!!
Awatar użytkownika
lukitd
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 103
Rejestracja: 13 maja 2008, 21:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: UbuDSL 1.0 Wersja Finalna

Post autor: lukitd »

Golem_XIV pisze:Wersja testing dostępna na stronie pokazuje, że "twoja wersja systemu nie jest wspierana". Ewentualnie, czy można obejść ten problem?
Wersja testing na stronie Ubudsl to jakaś strasznie stara wersja. Dziwię się jak w ogóle można taką starą wersję tam trzymać na tej stronie i wprowadzać w błąd ludzi ale cóż... Zamiast też wersji dla Debiana testing to już lepiej zainstalować wersję dla Ubuntu 8.04 i spróbować uruchomić a najlepiej to skonfigurować połączenie ręcznie: http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=6073 (nowsze sterowniki do modemów można wydobyć z aktualnych pakietów Ubudsl).
Calavior pisze:A kiedy będzie dostępna wersja na ubuntu 9.04?? Bo nie mam netaa!!!!
Sam sobie skompiluj sterownik albo kup ruter. Możesz też spróbować uruchomić Ubudsl dla 8.10.
Ostatnio zmieniony 04 sie 2013, 13:48 przez lukitd, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.wopr.kazimierz-dolny.pl/ - WOPR Kazimierz Dolny drużyna nr 2
Golem_XIV
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 28
Rejestracja: 21 gru 2005, 07:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: UbuDSL 1.0 Wersja Finalna

Post autor: Golem_XIV »

Chyba przyjdzie się zmierzyć z tym tutkiem dla debiana. Gorzej, że jak się nie ma sieci to ciężko z niespełnionymi zależnościami, trzeba deby spod windy wyciągać. I tak logowanie do debka, sprawdzenie czego brakuje, logowanie do windy, ściągnięcie czego brakuje....
Awatar użytkownika
lukitd
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 103
Rejestracja: 13 maja 2008, 21:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: UbuDSL 1.0 Wersja Finalna

Post autor: lukitd »

To sobie ściągnij Debiana na DVD to będziesz miał od razu wszystkie zależności :P
Ostatnio zmieniony 04 sie 2013, 13:49 przez lukitd, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.wopr.kazimierz-dolny.pl/ - WOPR Kazimierz Dolny drużyna nr 2
Dziadek77
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2007, 13:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: UbuDSL 1.0 Wersja Finalna

Post autor: Dziadek77 »

Golem_XIV pisze:Czy Autorzy UBUDSL przewidują szybkie wydanie wersji dla Debiana 5? Wersja testing dostępna na stronie pokazuje, że "twoja wersja systemu nie jest wspierana". Ewentualnie, czy można obejść ten problem?
Można. Rozwiązanie tego problemu znalazłem na forum debian.linux.pl. Wystarczy z uprawnień roota wyedytować plik /etc/debian-version za pomocą prostego edytora nano.

Zamieniamy "5.0" na "lenny/sid" i gotowe :)

(Nie zapomnij zainstalować ręcznie pakietów ppp i libpcap0.8 z płyty, gdyż nie instalują się one domyślnie w systemie)

U mnie działa ;)
Awatar użytkownika
lukitd
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 103
Rejestracja: 13 maja 2008, 21:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: UbuDSL 1.0 Wersja Finalna

Post autor: lukitd »

Dziadek77 pisze:Można. Rozwiązanie tego problemu znalazłem na forum debian.linux.pl. Wystarczy z uprawnień roota wyedytować plik /etc/debian-version za pomocą prostego edytora nano.

Zamieniamy "5.0" na "lenny/sid" i gotowe :)

(Nie zapomnij zainstalować ręcznie pakietów ppp i libpcap0.8 z płyty, gdyż nie instalują się one domyślnie w systemie)

U mnie działa ;)
Ale którą wersję Ubudsl trzeba zainstalować?
Ostatnio zmieniony 04 sie 2013, 13:49 przez lukitd, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.wopr.kazimierz-dolny.pl/ - WOPR Kazimierz Dolny drużyna nr 2
Dziadek77
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2007, 13:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: UbuDSL 1.0 Wersja Finalna

Post autor: Dziadek77 »

Oczywiście tą która na ubudsl.com jest opisana jako wersja dla "Debiana Testing" ;)

(te dla Ubuntu nie chodziły mi w ogóle ;) )

Pozdrawiam!
adrian5632
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 259
Rejestracja: 17 gru 2006, 16:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma

Odp: UbuDSL 1.0 Wersja Finalna

Post autor: adrian5632 »

Nie powinno się zmieniać niczego w /etc/debian-version, bo może to poważnie namieszać w systemie. Wystarczy edytować plik system.ini z pakietu UbuDSL.
----------------------------------------------------------------------------------------
A kiedy będzie dostępna wersja na ubuntu 9.04?? Bo nie mam netaa!!!!
A czy zostało wydane Ubuntu 9.04????...
----------------------------------------------------------------------------------------
Czy Autorzy UBUDSL przewidują szybkie wydanie wersji dla Debiana 5? Wersja testing dostępna na stronie pokazuje, że "twoja wersja systemu nie jest wspierana". Ewentualnie, czy można obejść ten problem?
Pakiety dla Ubuntu 8.10 zostały zaktualizowane do wersji 1.0.0.286. Powinny działać na Debianie 5.0.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Dlaczego na stronie: http://ubudsl.com są ciągle stare paczki ubudsl? Chociażby dla Debiana?
Dlatego, że nie mam Debiana, a ani Launchpad ani build.opensuse.org nie oferuje wsparcia dla nowego Debiana...
---------------------------------------------------------------------------------------------------
1.Tak sobie patrze na to nowe kde 4.2 na moim pulpicie i sie zastanawiam, czy nastepna wersja ubudsl moglaby korzystac z tematow plasmy z kde4.2, jako tła dla komunikatów (zamiast tego czarnego z znanego z ubudsl 1.0)?
Tak, aby zmiana tematow w kde zmieniała też tło komunikatów w ubudsl automatycznie lub aby byla to opcja w ustawieniach appletu.
Na razie będą powiadomienia takie jak obecnie. Teraz mam na głowie maturę, a po maturze, jak znajdę chwilę, może dodam opcję do używania KNotify.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ubudsl.bin: error while loading shared libraries: libQtGui.so.4: cannot open shared object file: No such file or directory
W nowych paczkach (na razie tylko dla Ubuntu 8.10) pliki wykonywalne mają ustawione dynamiczne RPATH i ten problem nie powinien już występować.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
2.Ostatnio moj kolega założył sobie internet w pewnej firmie i dostał urzadzenie o nazwie wimax bodajze. Internet działa bez problemu po skonfigurowaniu go poleceniem pppoeconf (jesli dobrze pamietam) z linii komend. Podobnie jak modemy usb połączenie jest wdzwaniane tyle ze przez gniazdo j-45? i zarzadzane przez ppp.
Stąd moje pytanie - czy ubudsl mogłby w przyszłości obsługiwac tego typu urządzenia? Przydało by się cos takiego jak ubudsl dla ludzi, ktorzy nie znaja się na inuksie i poleceniach konsoli.
Nie, ponieważ takie połączenia obsługuje NetworkManager (w Ubuntu od wersji 8.10).

EDIT:
Powiadomienia używające systemu powiadomień plasmy pojawią się jednak w kolejnym wydaniu (po dodaniu Ubuntu 9.04 do systemów, dla których można budować pakiety).
[IMG]http://www.ubudsl.com/media/UbuDSL.png[/IMG]
Masz problem z UbuDSL? Nie zapomnij wygenerować i załączyć loga do postu!
Awatar użytkownika
lukitd
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 103
Rejestracja: 13 maja 2008, 21:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: UbuDSL 1.0 Wersja Finalna

Post autor: lukitd »

Jak ktoś jest na tyle zaawansowanym użytkownikiem, że ma Debiana to i może sobie skonfigurować ręcznie połączenie z modemem. Wszystko jest opisane na forum: http://debian.linux.pl
Ostatnio zmieniony 04 sie 2013, 13:49 przez lukitd, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.wopr.kazimierz-dolny.pl/ - WOPR Kazimierz Dolny drużyna nr 2
Golem_XIV
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 28
Rejestracja: 21 gru 2005, 07:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: UbuDSL 1.0 Wersja Finalna

Post autor: Golem_XIV »

lukitd pisze:Jak ktoś jest na tyle zaawansowanym użytkownikiem, że ma Debiana to i może sobie skonfigurować ręcznie połączenie z modemem. Wszystko jest opisane na forum: http://debian.linux.pl
Jak ktoś jest bardzo zaawansowanym użytkownikiem, to sobie zainstaluje neta ręcznie... instalując Gentoo :-P

@adrian5632: "Wystarczy edytować plik system.ini"
Gdzież znajdę ów plik? Po instalacji w systemie czy w paczce z UbuDSL?
adrian5632
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 259
Rejestracja: 17 gru 2006, 16:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma

Odp: UbuDSL 1.0 Wersja Finalna

Post autor: adrian5632 »

Po instalacji w systemie: /usr/share/ubudsl/configs/system.ini. Z tym, że (jak już pisałem) paczki dla Ubuntu 8.10 mają już wpisy dla Debiana 5.0.
[IMG]http://www.ubudsl.com/media/UbuDSL.png[/IMG]
Masz problem z UbuDSL? Nie zapomnij wygenerować i załączyć loga do postu!
Awatar użytkownika
lukitd
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 103
Rejestracja: 13 maja 2008, 21:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: UbuDSL 1.0 Wersja Finalna

Post autor: lukitd »

Po wymianie płyty głównej i procesora mój ZTE ZXDSL 852 działa marnie na Ubuntu, tzn. nie dość, że nie za każdym razem łączy (co występowało też na starej płycie głównej) to dodatkowo pojawił się dodatkowo problem z bardzo powolnym otwieraniem stron, tzn. jedne ładują się trochę szybciej a inne trochę wolniej. Czy jest na to jakaś rada?
Ostatnio zmieniony 04 sie 2013, 13:49 przez lukitd, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.wopr.kazimierz-dolny.pl/ - WOPR Kazimierz Dolny drużyna nr 2
darcio53
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 18
Rejestracja: 10 paź 2007, 10:27
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Kontakt:

Odp: UbuDSL 1.0 Wersja Finalna

Post autor: darcio53 »

Dzien dobry Adrianie

Nowe ubudsl 1.0.0.289
jest super, tematy kde4.2 dzialaja, po crashu plasmy applet jest znow w tacce, pieknie!!!

Jedno pytanie mi przyszlo do glowy, czy jest jakas komenda aby zrestartowac modem np. zxdsl? bez apletu ubudsl?

Pozdrawiam i trzymam kciuki za mature!
Darek
Darek
Awatar użytkownika
lukitd
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 103
Rejestracja: 13 maja 2008, 21:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: UbuDSL 1.0 Wersja Finalna

Post autor: lukitd »

darcio53 pisze:Jedno pytanie mi przyszlo do glowy, czy jest jakas komenda aby zrestartowac modem np. zxdsl? bez apletu ubudsl?

Kod: Zaznacz cały

sudo ubudslshell restart
Ostatnio zmieniony 04 sie 2013, 13:49 przez lukitd, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.wopr.kazimierz-dolny.pl/ - WOPR Kazimierz Dolny drużyna nr 2
darcio53
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 18
Rejestracja: 10 paź 2007, 10:27
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Kontakt:

Odp: UbuDSL 1.0 Wersja Finalna

Post autor: darcio53 »

lukitd pisze:

Kod: Zaznacz cały

sudo ubudslshell restart
Witam jezeli juz to:

sudo ubudslshell reconnect

Lecz mi ta komenda modemu nie restartuje.

Jakas inna sugestia?
Darek
ionash.
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 200
Rejestracja: 02 mar 2007, 18:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Odp: UbuDSL 1.0 Wersja Finalna

Post autor: ionash. »

Oto garść moich uwag dotyczących najnowszej wersji ubudsl 1.0.0.293-1intrepid_i386.
W 8.10 działa perfekcyjnie. W 9.04 już tak pięknie nie jest. Cieszy, że nadchodzące Ubuntu jest już dopisane do system.ini i nie trzeba tego robić ręcznie.
Ale:
1. Nadal instalacja resetuje iksy, przez co lądujemy na ekranie logowania - tyle, że jest problem z zainicjowaniem HAL (gdybym nie włączył sobie automatycznego logowania, to nie dowiedziałbym się tego), więc klawiatura i mysz nie działają. Pozostaje reset.
2. Po restarcie nie można włączyć konfiguracji połączenia. W konsoli wyświetlany jest komunikat:

Kod: Zaznacz cały

user@user-desktop:~$ ubudsl
UBUDSL_HELPER: /usr/bin/ubudsl_helper 
GDM detected, starting from gksudo...
Trying gksu...
Using gksu
/usr/bin/ubudsl_helper: line 2:  4594 Bus error               (core dumped) $(dirname $0)/ubudsl.bin $@
W moich próbach kod błędu się zmieniał (4073, 4104, 4114, 4124), użycie sudo sytuacji nie poprawia.
Wydaje się, że pomaga użycie komendy

Kod: Zaznacz cały

dpkg configure-a
, lub "naprawa uszkodzonych pakietów" w recovery mode.
Jednak mimo tego na chyba 8 prób, udało mi się zainstalować ubudsl poprawnie tylko dwa razy.
3. Nawet jeśli uda się zainstalować ubudsl, demon nie startuje automatycznie i trzeba za każdym razem uruchamiać go ręcznie.
Poza tym, wszystko w porządku :)
Awatar użytkownika
wlodarek1
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 124
Rejestracja: 21 kwie 2005, 22:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 17.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: częstochowa
Kontakt:

Odp: UbuDSL 1.0 Wersja Finalna

Post autor: wlodarek1 »

A u mnie jest tak że dziś na ubuntu 8.10 na domyślnym jądrze 2.6.27-7generic konfiguracja modemu ZTE ZXDSL 852 poprzez Ubudsl poszła gładko. Ale gdy po aktualizacji systemu pojawiło sie jądro 2.6.27-11 generic nie zaświeciła sie ani jedna dioda na modemie i nawet reinstalacja pakietu UBUDSL nic nie pomogła . Tak że tego posta jestem zmuszony pisać spod tej badziewnej visty .
Awatar użytkownika
lukitd
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 103
Rejestracja: 13 maja 2008, 21:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: UbuDSL 1.0 Wersja Finalna

Post autor: lukitd »

Skonfiguruj połączenie jeszcze raz.
Ostatnio zmieniony 04 sie 2013, 13:49 przez lukitd, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.wopr.kazimierz-dolny.pl/ - WOPR Kazimierz Dolny drużyna nr 2
Awatar użytkownika
wlodarek1
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 124
Rejestracja: 21 kwie 2005, 22:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 17.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: częstochowa
Kontakt:

Odp: UbuDSL 1.0 Wersja Finalna

Post autor: wlodarek1 »

Zrobiłem tak , wszystkie diody na modemie zaświeciły sie .
A połączenia nie ma , sprawdziłem zawartość pliku /etc/resolv.conf
Są w nim prawidłowe wpisy dla Orange Freedom .
A jeśli uruchamiam system z jądrem tym pierwotnym które mamy bezpośrednio po instalacji to połączenie jest . szkoda że mój router EDIMAX 7084A jest w przeglądzie/naprawie i musze sie męczyć z modemem USB.
Pozwole sobie na takiego offtopa ;
Czy to że router przewodowy podłączony bezpośrednio do karty sieciowej synchronizuje sie z linią telefoniczną ok 15 minut jest normą dla urządzenia za 140 zł , czy świadczy to o tym że urządzenie takie odpoczątku było wadliwe :?: Co o tym myślicie :|
Awatar użytkownika
lukitd
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 103
Rejestracja: 13 maja 2008, 21:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: UbuDSL 1.0 Wersja Finalna

Post autor: lukitd »

wlodarek1 pisze:Zrobiłem tak , wszystkie diody na modemie zaświeciły sie .
A połączenia nie ma , sprawdziłem zawartość pliku /etc/resolv.conf
Sprawdź czy nie jest odznaczony tryb offline w Firefox.
wlodarek1 pisze:Czy to że router przewodowy podłączony bezpośrednio do karty sieciowej synchronizuje sie z linią telefoniczną ok 15 minut jest normą dla urządzenia za 140 zł , czy świadczy to o tym że urządzenie takie od początku było wadliwe Co o tym myślicie

Wg mnie nie jest to normalne. Sprawdziłbym to łącze innym ruterem lub modemem. I jeśli sytuacja się powtórzy apelował bym do pomocy technicznej Orange. A jeśli na innym sprzęcie będzie oki to reklamuj ruter.
Ostatnio zmieniony 04 sie 2013, 13:49 przez lukitd, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.wopr.kazimierz-dolny.pl/ - WOPR Kazimierz Dolny drużyna nr 2
ODPOWIEDZ

Wróć do „ADSL”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości