Powitanie

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
kubson123
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 13 lut 2009, 22:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Powitanie

Post autor: kubson123 »

Witam

Korzystam z Linuxa od wczoraj zarejestrowałem się dzisiaj na forum i mam nadzieję, że będzie nam się miło współpracowało :)
Linux newbie
Awatar użytkownika
oneill
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 06 lut 2009, 09:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Powitanie

Post autor: oneill »

Milo wiedziec ze nie tylko ja startuje z nowym sysop...
Poza tym jak juz plotkujemy - wczoraj rozmawialam z kolega ktory wlasnie instalowal Kubuntu i nawet kilkoma radami sluzyc moglam (chociazby skierowac na forum), czyli juz wyszlam z opcji "neptek". I czuje sie pewniej w nowym "srodowisku".
Przede wszystkim - wyprobowuje programy ktore - o dziwo - podwazaja teorie ze co za darmo to g* warte.
Bardzo dobre uzytkowe oprogramowanie z repo. Chocby DVD encrypter/copier. Uzywalam trzech i wszystkie na wysokim poziomie.
Zobaczymy jak bedzie z upload/download (a to we wtorek dopiero) z RS, MU etc

A dla nowych taka mala uwaga - nikt sie nie urodzil z wiedza o wszystkim i gdzies/kiedys trzeba pierwszy krok postawic.
Najwazniejsze - to zrobic ten krok a potem juz pojdzie...
Aristarh

Odp: Powitanie

Post autor: Aristarh »

Cześć, miło mi, nie miałem okazji się przedstawić, nazywam się Piotr Maciejko, mieszkam praktycznie w Toruniu, jestem uczniem Liceum ogólnokształcącego, mam 18 lat w tym roku matura, chodzę do klasy mat-inf. Wydaje mi się, że jestem maniakiem Linuksa z tegoż powodu cała moja rodzina ma Linuksy i większość znajomych :P
Awatar użytkownika
icyhot12
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 174
Rejestracja: 22 gru 2008, 22:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Powitanie

Post autor: icyhot12 »

Witam! :)
W moim przypadku linuksa mam już 3 tygodnie (mój rekord :D) i nie mam zamiaru się go pozbywać mimo około 50 errorów po ustawieniu calego sytemu pracuje nam sie razem super :)
Pozdrawiam Rafał
Awatar użytkownika
command_dos
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 288
Rejestracja: 11 wrz 2008, 12:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Powitanie

Post autor: command_dos »

...Zrezygnowany pozostałem w świecie MS, ale w roku 2009 frustracja produktami tej firmy przekroczyła punkt krytyczny. Postanowiłem dać kolejną szansę Gentoo...
- wiem co czujesz - punkt krytyczny wedlug mnie, przekroczyly produkty tej firmy i jej polityka, jakies 2 lata temu :) wtedy to zaczynalem od debiana...
Ubuntu User number is # 26071 - http://command-dos.blogspot.com/ - Mój skromny blog command_dos'a - pozdrowionka -
Pirix
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 23 lut 2009, 23:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Powitanie

Post autor: Pirix »

Jako, że forum już jakiś czas czytam - głównie wtedy gdy coś nie działa tak jakbym chciał - to wypadało się w końcu zarejestrować.
Przygode z Linuksem zaczynałem od Ubuntu w wersji 5.xx (dokładnie już nie pamiętam, chyba 5.04). Potem była zmiana łącza internetowego i brak wiedzy na jego poprawne skonfigurowanie. A jak net nie działał to wróciłem do Windowsa. Prawie półtora roku temu zakup laptopa i decyzja: Nie będzie na nim Windowsa. Zainstalowałem Debiana. Później (po około 8 miesiącach) z konieczności musiałem zmienic Debiana na Win XP. A od jakiś 5 miesięcy obok XP staneło Ubuntu 7.04, które szybko zmieniło się w najpierw 7.10 a kilka dni później 8.04. No i do dziś tak sobie działa i mam nadzieję, że tym razem już pozostanie na długo. Ubuntu jest systemem wybitnie mi pasującym. A jak odpowiednio poszukać to wszystko co potrzebuję znajdę. A forum jest w tym wybitnie pomocne - szczególnie w przypadku problemów z konfiguracją.
Awatar użytkownika
VanBastian
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 18 sty 2009, 14:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Powitanie

Post autor: VanBastian »

Witam!
Moja przygoda z ubuntu zaczeła sie od wersji 6.04,obecnie mam na pokładzie 8.10 64 bit i chwalę go sobie.Ciężka to była droga,ale było warto,przede wszystkim chcę serdecznie podziekować tym wszystkim forumowiczom którzy wykazali się cierpliwością udzielając porad wszystkim początkującym użytkownikom ubuntu(niejednokrotnie z nich korzystałem:) ).Jednym słowem cieszę się że mogłem dołączyć do tej wspaniałej społeczności.
DonMisiek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2009, 23:41
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Powitanie

Post autor: DonMisiek »

Witam wszystkich serdecznie mam na imię Michał. Moja przygoda z linuksem rozpoczęła się kilka lat temu od Mandrake Linux v.10.1 niestety wszystko mi się sypało i z tego wszystkiego popsułem sobie dysk. Pewnie z własnej głupoty ale tego się nie dowiem nigdy ponieważ to było dawno i nie prawda.
2-3tygodnie wypaliłem sobie Ubuntu 8.04 puściłem Live cd pobawiłem się 10 minut i zabrałem się natychmiast do instalacji. Drugie podejście do Linuksa okazało się strzałem w dziesiątkę. Brak jakiś większych problemów. Zainstalowałem sobie LXDE i system działa super.
Niestety jeszcze posiadam dwa systemy Quake 3 w którego gram chodzi jakoś lepiej a w multi to ważna rzecz każdy fps itp.
Przekonam do Ubuntu znajomego, któremu również ten system bardzo się spodobał i mam nadzieję, że przekonam coraz więcej osób do tego wspaniałego systemu.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników Linuksa pozdrawiam.
Awatar użytkownika
frklin
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 891
Rejestracja: 13 gru 2007, 04:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Odp: Powitanie

Post autor: frklin »

Można powiedzieć, że jestem nowy, więc chciałem się przywitać i pozdrowić wszystkich serdecznie :D :craz:

//aga-no i to by było na tyle :/
DO WYGRANIA TRZY ROUTERY WWW.NIBYBLOG.PL/KONKURS
Awatar użytkownika
badylija
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 05 mar 2009, 21:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Powitanie

Post autor: badylija »

Mam na imię Kamil, nie piję od 3 miesięcy (nie no dobra, koniec żartów ;p). Z Linuxem miałem do czynienia już jakiś czas temu, ale wtedy kilka rzeczy związanych stricte ze sprzętem zniechęciło mnie do przesiadki (głownie ati...). Ostatnio jednak postanowiłem zmienić system na Ubuntu (również za sprawą wcześniejszej wymiany podzespołów). Dziękuję także znajomemu, który korzystając z systemu już od jakiegoś czasu pomógł mi się w nim na początku odnaleźć. Witam więc wszystkich forumowiczów i userów Linuxa. Mam nadzieję, że uda mi się w tym gronie poszerzyć swoją wiedzę na temat tegoż systemu.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Dude Meister
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 122
Rejestracja: 17 sty 2009, 22:41
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Powitanie

Post autor: Dude Meister »

Cześć Kamil.
Demokracja to ustrój, w którym rządzi durnota – przecież wiadomo, że głupich jest więcej niż mądrych
Tifo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 06 mar 2009, 11:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Powitanie

Post autor: Tifo »

witam wszystkich!
Kilka dni temu się zarejestrowałem, ale dziś dopiero zauważyłem ten topic :) Na imię mam Dawid lat 18 :)
Linuxa chciałem już dawno, poznać, ale dopiero kilka dni temu się przemogłem i ściągnąłem Ubuntu 8.10 ( gdzieś na pyłkach miałem jeszcze nigdy nie instalowanego Ubu 7.10 ), no ale niestety nadal kożystam tylko z Windy, bo przy moim szczęściu podczas instalki pojawiły się problemu, ale to już nie na ten temat.

Pozdro
Awatar użytkownika
aquarius
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 03 maja 2007, 14:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Powitanie

Post autor: aquarius »

Witamy,i my. Czasem tak może być ,że wystąpią jakieś kłopoty,ale radzę Ci abyś poszperał na forum a sądzę,że znajdziesz jakąś radę.Pomyślności.
carmaris
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 09 mar 2009, 13:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Powitanie

Post autor: carmaris »

Witam, zarejestrowałem się kilka dni temu... przewertowałem forum i dużo ciekawych informacji znalazłem. Ubuntu używam od ok. pół roku (tak na poważnie, wcześniej maszyny wirtualne ;P). Na dzień dzisiejszy mam już jakąś (nie żeby wielką) wiedzę, ale czuję niedosyt więc znalazłem się tutaj ;P
Awatar użytkownika
dizzy
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 06 mar 2009, 07:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Powitanie

Post autor: dizzy »

Dzień dobry wszystkim:)

Korzystałem kiedyś z forum dosyć długo pod innym nickiem który niestety jest już nieaktualny. Po długiej przerwie stwierdziłem, że jednak trzeba wrócić do Linuxa i sprawdzić czy nie pozapominało tego i tamtego:)

Mam nadzieje że będzie miło i przyjemnie jak kiedyś:) Pozdrawiam wszystkich użytkowników:)
Compal FL90; Intel Core2Duo T7100 1,80Ghz, GF 8600M 512 MB, 3GB RAM Kingston, Seagate 120GB 7200rpm.
Awatar użytkownika
bjfs
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 17 maja 2009, 00:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Powitanie

Post autor: bjfs »

Witam, jestem tu zasadniczo nowy (kiedyś może lurkowałem, ale to zamierzchłe czasy) aczkolwiek z systemami operacyjnymi opierającymi się na filozofii FLOSS mam styczność od wielu lat. Może za wielu; aczkolwiek wiem, że nic nie wiem...

Moje początki z GNU/Linux datują się na 2001r. z którąś z modnych wtedy dystrybucji Red Hat i/lub Mandrake. Wydoroślałem i przestawiłem się z RPM na DEB ;-)

Początek z Ubuntu zaczął się od instalacji Dapper Drake. Na komputerze stacjonarnym nadal widnieje (trochę zakurzona) nalepka z ShipIt potwierdzająca ten fakt.

Obecnie posiadam Ubuntu Studio Jaunty Jackalope (instalacja Wubi; nadrzędnie Vista, bo tak) oraz administruję studenckim serwerem Ubuntu Server 9.04.

Ostatnio dołączyłem do ubuntytów i tłumaczę parę rzeczy na Rosetta. Dodatkowo spodobało mi się paczkowanie i wstawiłem do swojego PPA pakiet emesene, klient MSN :bag:

Więcej na temat moich zmagań z Ubuntu na https://launchpad.net/~bjfs

Szukam tutaj jakiegoś polskiego LoCo :mrgreen:
Bartłomiej - Ubuntero - Internet Society Poland - Open Directory Project

↵ dmoz.org/Computers/Software/Operating_Systems/Linux/Distributions/Ubuntu
Awatar użytkownika
oneill
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 06 lut 2009, 09:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Powitanie

Post autor: oneill »

Na Ubuntu przeszedl rowniez moj desktop - JJ 9.04. Z tym ze juz o wiele latwiej przyszla konfiguracja.
Desktop sluzy do troszke innych celow niz laptop i nie jezdzi ze mna po swiecie - ot, taka komputerowa "opoka", baza, dom rodzinny :) i tutaj konfiguracja byla prosta. Laptop mimo iz byl pierwszym krokiem na drodze Ubuntu jest trudniejszy do skonfigurowania bo nie wiadomo co mi sie moze przydac ale Ubu jest na tyle uniwersalnym i prostym (po przetarciu szlakow) systemem ze wystarczy jedynie podlaczenie do neta (plus wiedza co chcemy zrobic) i wszystko mozna zmienic (dodac, ujac etc).
wladek99
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 20 lut 2008, 17:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Powitanie

Post autor: wladek99 »

dziękuję za życzenia urodzinowe,pozdrowiena dla wszystkich!
rutkowski
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 16 maja 2009, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Powitanie

Post autor: rutkowski »

Witam jestem Arek
po ośmiu latach użerania się z Windowsem najpierw 98 potem XP:bag: doprowadzony przez niego w zeszłym tygodniu do białej gorączki zdecydowałem się na przesiadkę na Ubuntu i ani myślę wracać do Windowsa;-)
ubuzer
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 18
Rejestracja: 20 cze 2009, 09:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Odp: Powitanie

Post autor: ubuzer »

Witam serdecznie wszystkich "ubu userów" :-) !!!
"Given enough eyeballs, all bugs are shallow" - Eric Steven Raymond.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość