Ubuntu w akademikach

Materiały promujące system Ubuntu, stronę Ubuntu.pl, a także Forum i całą społeczność Ubuntu.pl
Awatar użytkownika
ryniek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 188
Rejestracja: 21 lis 2007, 16:48
Płeć: Mężczyzna
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Ubuntu w akademikach

Post autor: ryniek »

Płyty zamówisz via ShipIt Ubuntu i ShipIt Kubuntu. Xubuntu nie jest wysyłane. Aby zamówić więcej niż jedną płytę, musisz wybrać opcję special request podkreśloną i zaznaczoną na czerwono. [tutaj] masz bezpośredni link do tego.
Dropbox invite: http://tinyurl.com/dropbox-invite
Stop złym praktykom sprzedaży oprogramowania wraz z sprzętem - http://uwolnijlaptopa.pl/
figus
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 22 gru 2008, 23:23
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS

Odp: Ubuntu w akademikach

Post autor: figus »

Ok dzięki za linki. Co do specjal request to niestety wyskakuje mi że muszę się najpierw zalogować.
A i jeszcze jedno pytanie czy jak zamówię np: 2 płytki, a potem bym chciał zamówić jeszcze pięć to czy można czy już nie? Czy np. można ale już tylko nowsza wersję.
tydell
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 186
Rejestracja: 12 paź 2007, 21:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Ubuntu w akademikach

Post autor: tydell »

można zamawiać cały czas, najwyżej Ci odmówią,
przy większej ilości, czyli special request, poprostu motywujesz na co Ci taka ilość potrzebna,
ja zamawiałem min. 15 płyt dla swoich uczniów oraz żeby mieć pod ręką podczas prowadzenia lekcji dla każdego i tak też motywowałem, przysyłane wtedy były bezproblemowo w ilościach w jakich zamawiałem, czekałem ok. tygodnia na zaakceptowanie mojego requesta a potem ok. 3 tygodni na dostarczenie
figus
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 22 gru 2008, 23:23
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS

Odp: Ubuntu w akademikach

Post autor: figus »

Dzięki za odpowiedź, i podpowiedź jak to umotywować. Ciekawe czy jak umotywuję że potrzebne mi są płyty z Ubuntu m.in. dla kolegów z akademika to czy też będzie taka bezproblemowa realizacja zamówienia.
Awatar użytkownika
moridin
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 57
Rejestracja: 06 gru 2008, 15:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Ubuntu w akademikach

Post autor: moridin »

Sądzę ze bez problemowo :-)
May the Source Be With You!
[AMD Duron(tm) 999.348 MHz | 503.4 SDR | Gigabyte GeForce 7600 GS 512 DDR2] :-P
http://scripts-zone.info/
kamaz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 16
Rejestracja: 10 mar 2008, 12:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Ubuntu w akademikach

Post autor: kamaz »

figus pisze:Dzięki za odpowiedź, i podpowiedź jak to umotywować. Ciekawe czy jak umotywuję że potrzebne mi są płyty z Ubuntu m.in. dla kolegów z akademika to czy też będzie taka bezproblemowa realizacja zamówienia.
Jeśli nie stwierdzą, że potrzebne to studentom na zrobienie przelewu do gardła to może się udać :)

Ja jak na razie mam jednego chętnego na przyjrzenie się ubuntu, za jakieś 3h dostanie odemnie CD z 8.04 :) są duże szanse poniewiaż ów człowiek gra tylko w Ogame.
Alim
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Ubuntu w akademikach

Post autor: Alim »

u mnie paczka z płytami szła 3 tygodnie
figus
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 22 gru 2008, 23:23
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS

Odp: Ubuntu w akademikach

Post autor: figus »

kamaz pisze:Jeśli nie stwierdzą, że potrzebne to studentom na zrobienie przelewu do gardła to może się udać :)
Sądzisz że z własnego doświadczenia mogą wziąć pod uwagę taki fakt że zamawiamy Ubuntu po to tylko żeby później sprzedać i kupić zupkę chmielową?
Ja raczej napisać chciałem że potrzebujemy Ubuntu bo tylko Ci będą mieli w akademiku Neta którzy mają legalny system operacyjny, taka niby polityka uczelni, żeby studenci nie piracili przynajmniej systemów :)
Awatar użytkownika
djinsekt
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 34
Rejestracja: 19 mar 2008, 02:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Ubuntu w akademikach

Post autor: djinsekt »

Witam.Sam mam Ubuntu.Jak pokazałem koledze to się zachwycił i mu zainstalowałem oraz skonfigurowałem .xD Drugą osobą,którą namówiłem to kolega informatyk...czyli już dwie osoby.Kolejna...kolega z neta już instaluje sobie Ubunciaka xD
Grandalf_
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 130
Rejestracja: 06 gru 2008, 23:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86_64

Odp: Ubuntu w akademikach

Post autor: Grandalf_ »

Witam! Zauważyłem ciekawy wątek, to też zabiore głos :) Co prawda nie mieszkam, ani nie bywam w akademikach, pomimo iż jestem studentem :P Przygodę zacząłem jakieś pół roku temu. Powiem Wam, że gdyby tak postronne osoby widziały ten system podobny do Windy, pod względem graficznym, to już byłaby większa zachęta. Jak włączyłem lapka na uczelni to gość się odezwał, ze po*** z tymi paskami, jeden u góry, drugi na dole, bałagan, ale nie skomentowałem... ;) Widziałem pare fajnych skórek, które robią prawie identyczną Viste czy XP. Generalnie XP mam obok, na wszelki wypadek gdyż często używam technicznych programów, których nie ma na Ubuntu bądź nie działają za dobrze pod Wine, ale 99% czasu pracy, to Ubuntu :)

Moja pierwsze styczność to jakieś 7 lat temu z Mendrivą, wtedy do większość żeczy było z konsoli, neta tak nie było jak teraz więc zrezygnowałem. Teraz, bajeczka, a nawet gdy jest problem, to zaraz forum.ubuntu.pl i Google :)

Jeszcze jakiś czas, gdy Ubuntu dla zwykłych użytkowników nie będzie wymagało znajomości komend w konsoli, a WINE będzie jeszcze bardziej kompatybilne, a co jeszcze, gdy będzie więcej programów w wersji dla Linux'a, to użytkowników pingwinka będzie coraz więcej :)
Bzzyk
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 27
Rejestracja: 13 lip 2008, 02:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Ubuntu w akademikach

Post autor: Bzzyk »

Grandalf_ pisze:Witam! Zauważyłem ciekawy wątek, to też zabiore głos :) Co prawda nie mieszkam, ani nie bywam w akademikach, pomimo iż jestem studentem :P Przygodę zacząłem jakieś pół roku temu. Powiem Wam, że gdyby tak postronne osoby widziały ten system podobny do Windy, pod względem graficznym, to już byłaby większa zachęta. Jak włączyłem lapka na uczelni to gość się odezwał, ze po*** z tymi paskami, jeden u góry, drugi na dole, bałagan, ale nie skomentowałem... ;) Widziałem pare fajnych skórek, które robią prawie identyczną Viste czy XP. Generalnie XP mam obok, na wszelki wypadek gdyż często używam technicznych programów, których nie ma na Ubuntu bądź nie działają za dobrze pod Wine, ale 99% czasu pracy, to Ubuntu :)

Moja pierwsze styczność to jakieś 7 lat temu z Mendrivą, wtedy do większość żeczy było z konsoli, neta tak nie było jak teraz więc zrezygnowałem. Teraz, bajeczka, a nawet gdy jest problem, to zaraz forum.ubuntu.pl i Google :)

Jeszcze jakiś czas, gdy Ubuntu dla zwykłych użytkowników nie będzie wymagało znajomości komend w konsoli, a WINE będzie jeszcze bardziej kompatybilne, a co jeszcze, gdy będzie więcej programów w wersji dla Linux'a, to użytkowników pingwinka będzie coraz więcej :)
Kolejne 2 osoby :) oczywiście osobiście instaluje im wszystko i tlumacze ale warto.

Wkurza mnie tylko, że w opcji ZAINSTALUJ nie ma np Kadu. Jest one łatwiejsze niż Pindgin i później trzeba dociągać:)

W nowszej wersji można by dodać TLENa skoro zrobili wersje pod Linuxa.

Pozatym, zamiast BMP dodać inny odtwarzacz muzyki bo on ma tendencję do zwieszania lub nie odświeżania listy SC (na 3 kompach potwierdzone)
Grandalf_
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 130
Rejestracja: 06 gru 2008, 23:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86_64

Odp: Ubuntu w akademikach

Post autor: Grandalf_ »

chris_uk
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 18
Rejestracja: 12 cze 2009, 00:23
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Brak

Odp: Ubuntu w akademikach

Post autor: chris_uk »

A ja dopiero zaczynam, bo w sumie sam dopiero jakis tydzien temu sie przekonalem do linuxa.. (dokladniej- ubuntu 9.04- ze skorka Mac OSX)
Ale juz siostra, i ja mamy ubunciaka na laptopach :D
podejzewam ze niedlugo na stacjonarnym bedzie ubunciak, bez Visty (stary komputer, ale xp za szybko sie rozwala, wiec musi byc Vista), bo dosyc wolno chodzi.
siostra rowniez chciala Viste- ale wolno chodzila na 1GB ram'u, a jako ze nie chciala z poczadku kupywac RAM'u (wydatek 10 funtow za 2GB DDR2 do laptopa), to zaproponowalem ubuntu 9.04- siedzialem nad nim chyba z 5 godzin (4 na szukaniu sterownikow do karty graficznej :/), ale pomimo ze teraz ma juz 3 GB RAM, to jeszcze nie uruchamiala Visty :D
przyzwyczaila sie do ubuntu.
jak juz pisalem, sproboje matce wrzucic ubunciaka na PC, oraz bracia- jak zobacza jak to wyglada- napewno tez beda chcieli to na laptopy :)

jutro przyniose laptopa do szkoly- wtedy bedzie sie dzialo :D



EDIT:
Wlasnie dostalem plytke z ubuntu. ladnie opakowana, wszystko elegancko opisane.
wlasnie zamowilem 30 sztuk :D
dlaczego- napisalem im tak (juz po przetlumaczeniu oczywiscie ;p):
Chce ich tak duzo, poniewaz mam wielu znajomych, ktorym pokazalem ubuntu, i bardzo im sie spodobal.
Chca miec swoja wlasna plytke z nim, jednakze ja nie wyrobie nagrywac tyle plyt dla znajomych, wiec zglaszam sie do was o pomoc. wasze plytki sa duzo ladniejsze, i zachecajace dla potencjalnego "ownera", wiec gdy przekaze te kilka plytek moim znajomym- napewno sie tym zajma.
Tymbardziej ze u nas w szkole wiekszosc uczniow nosi laptopy do szkoly. (wiec sporo osob zobaczy ubuntu w wersji Mac4Lin, i zapewne bardzo im sie spodoba).


Jak myslicie, dostane te plytki ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Promocja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości