dwie karty TYLKO na lanie

Karty sieciowe, modemy, routery, WiFi, Bluetooth etc.
simperium
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 20
Rejestracja: 23 lut 2009, 12:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

dwie karty TYLKO na lanie

Post autor: simperium »

Witam,
pierwotnie na komputerze z ubuntu miałem jedną kartę sieciową 10mbps, teraz podpiąłem drugą - również 10mbps. Czy istnieje taka możliwość, by komputery łączące się ze mną i ja z nimi (mowa tu o małym lokalnym lanie opartym na routerze zewnętrznym i switchach) osiągały prędkość 20mbps ?

Niestety teraz jest tak, że gdy łączy się jeden komp, to przez SAMBĘ ciągnie z prędkością 10mbps, a gdy dochodzi drugi, to prędkość dla obu wynosi po 5mbps (czyli jakby druga karta nie jest wykorzystywana w ogóle).

dodam, że obie podłączone są poprawnie - router je widzi i drugiej również przypisał ip.
broken
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 233
Rejestracja: 23 kwie 2007, 00:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: dwie karty TYLKO na lanie

Post autor: broken »

Jesli przypiszesz sobie do dwoch kart rozne adresy IP i wepniesz do switcha to inne komputery beda mogly pobierac jednoczesnie z dwoch roznych adresow IP i fizycznych interfejsow - wiec bedzie wtedy szybciej.
------------------------------------------------
Nie pomagam poza forum!
simperium
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 20
Rejestracja: 23 lut 2009, 12:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: dwie karty TYLKO na lanie

Post autor: simperium »

właśnie tak zrobiłem,
dwie karty wpięte do switcha, router widzi dla nich dwa różne adresy ip,
niestety owa próba zakończyła się takim właśnie fiaskiem, jak opisałem wyżej.
Z tymże, adresy ip są u mnie przyznawane dynamicznie - czy to może być jakąś przeszkodą?

ps: znalazłem coś nt jakiegoś Bridge, albo multiple ethernet - ale nie wiem, czy to w ogóle do tego ma być użyte (tzn znalazłem wspomnienia o czymś takim na jednym z forów, szukam więcej informacji na ten temat, ale coś mizernie mi idzie to)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia sieciowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości