Brak dźwięku HDA Intel

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
patryk007@vp.pl

Odp: Brak dźwięku HDA Intel

Post autor: patryk007@vp.pl »

libasound przeinstalowałem i alsamixer już chodzi ale dźwięku nadal nie mam.
Może to pomoże w diagnozie problemu:
photo_0, photo_1, photo_1
priver
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 11 kwie 2006, 19:49
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Brak dźwięku HDA Intel

Post autor: priver »

na jednoczesny dźwięk z głośników i słuchawek (na Aristo Prestige 1800) pomogła linijka

Kod: Zaznacz cały

options snd-hda-intel model=auto
Awatar użytkownika
nallegam
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 05 paź 2008, 12:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Brak dźwięku HDA Intel

Post autor: nallegam »

Witam,

Przejrzalem naprawde sporo watkow odnosnie problemow z dzwiekiem na intelu. Sam tez mialem podobny problem. Troche po omacku to robilem ale mam dzwiek moze komus ten opis pomoze.

1. Co sie stalo?
a. Mialem swierza instalke ubuntu 8.10
b. zrobilem aktualizacje [cos kolo 278 pakietow]
c. Skonczyl sie dzwiek.

2. Proba zmiany zaistnialej sytuacji
a. proba regulacji ustawien System -> Preferencje -> Dzwiek
ustawienie ALSA powodowalo nastepujacy blad:

Kod: Zaznacz cały

audiotestsrc wave=sine freq=512 ! audioconvert ! audioresample ! gconfaudiosink: Failed to connect: Connection refused
b. proba ingerencji w /etc/modprobe.d/alsa-base
Niestety nie przynosi skutku

3. ... i jak mi sie przypadkiem powiodlo.
Tak wiec czytajac w postach ze pulseaudio moze miec wplyw na dzwiek poszukalem co o tym pisza.

http://idyllictux.wordpress.com/2008/10 ... ctive-way/

W moim wypadku nie zastosowalem pelnej procedury opisanej na tej stronie wystarczyklo doinstalowac paczki (czesc z nich byla juz w systemie):

Kod: Zaznacz cały

% sudo apt-get install alsa-oss
% sudo apt-get install libasound2
% sudo apt-get install libasound2-plugins
% sudo apt-get install sysv-rc-conf
Potem przejscie do System -> Preferencje -> Dzwiek i oczom moim ukazaly sie nowe opcje:
ALSA - Advanced Linux Sound Architecture
Serwer Dzwieku - PulseAudio

okazuje sie ze dzwiek dziala i na PulseAudio i na ALSA i na Automatycznym Wykryciu.

Wczesniej mialem w opcjach HDA Intel ALC268 Analog (ALSA) lub HDA Intel ALC268 Analog (OSA)
oba zwracaly/dalej zwracaja:

Kod: Zaznacz cały

audiotestsrc wave=sine freq=512 ! audioconvert ! audioresample ! gconfaudiosink: Failed to connect: Connection refused
Do osob bieglych w linuxie czy ktos moze mi wytlumaczyc co sie stalo ze po aktualizacji wcielo dzwiek a doinstalowanie 2 pakietow spowodowalo ze go odzyskalem??
Naprawde lubie wiedziec jak cos dziala.
__________________________________________
Ubuntu8.10@USB HDD WD Passport 80GB / HP Pavilion dv6835nr - Intel T5550@1,83GHz, RAM 3GB, Intel GMA X3100
ukash
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 17
Rejestracja: 27 mar 2006, 09:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Brak dźwięku HDA Intel

Post autor: ukash »

mam dosłownie to samo pod ubuntu 9,04
dreh
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 27 gru 2008, 11:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Brak dźwięku HDA Intel

Post autor: dreh »

Pozwalam sobie podpiąć się pod ten wątek.
Może ktoś spotkał się z podobną kwestią, mianowicie, dźwięk oczywiście świetnie działa, ale po każdorazowym starcie systemu zostaje on zupełnie wyciszony, "suwak w dół" i mute. Niby drobiazg, w końcu mogę to zawsze pogłośnić, ale dałoby się coś z tym zrobić, żeby suwak od głównego nie był wyciszony?
Xubuntu 9.04
kuba_new
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 23
Rejestracja: 31 gru 2008, 10:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Brak dźwięku HDA Intel

Post autor: kuba_new »

No, może głupoty teraz powypisuję, ale...
U mnie jest tak - mam dwa konta: moje i żony. Żona nie używa dźwięku, zawsze mi go wyciszy. Potem się wylogowywowawowuje i wyłącza komputer. Potem wieczorem ja włączam komputer, loguję się na swoje konto - I NIGDY NIE MAM GŁOSU !!! To znaczy - mam, ale zawsze jest ściszony na maksa - muszę go KAŻDORAZOWO pogłaśniać! Ustawienia głośności z JEJ konta przenoszą się na MOJE konto.
Tak dzieje się od czasu aktualizacji do dziewiątki, wcześniej, na ósemce tak nie było - każde z kont miało swoje indywidualne ustawienia głośności.
Sprawdź to u Siebie.
mikeghost
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 11 lut 2006, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Brak dźwięku HDA Intel

Post autor: mikeghost »

Walczyłem pół dnia z dźwiękiem na laptopie Asus M50VC, układ dźwięku Intel HDA663, i prawie nic. Wpisywałem różne wartości w "options snd-hda-intel model=xxxx", dopiero po wpisaniu "6stack-dig" pojawił się dźwięk przy uruchamianiu systemu, ale dźwięku z filmów i mp3 dalej nie było. W System->Preferencje->Dźwięk - pozycja druga od góry (nie pamiętam nazwy) zmieniłem z HDA Alsa digital na ALSA Linux... (wszędzie indziej mam HDA Alsa) - pojawił się dźwięk. Ale po wpisaniu "alsamixer" wyświetla mi ten kolorowy słupek i w polach Card i Chip mam nadal PulseAudio. Zainstalowałem wszystkie aktualizacje jakie znalazł do systemu i dalej nic.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości