Ubuntu = Głośne wentylatorki w laptopie

Przenośne komputery i problemy z nimi związane
Suchutki
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 28 sie 2009, 20:27
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Ubuntu = Głośne wentylatorki w laptopie

Post autor: Suchutki »

Otóż jestem laikiem jeśli chodzi o Ubuntu, bo w sumie to dopiero co zacząłem (i zarazem przestałem przez ten problem) z niego korzystać. Na moim normalnym PC wszystko działa w porządku, natomiast laptop po uruchomieniu z zainstalowanym Ubuntu 9.04/9.10 wyje jak samolot nawet gdy nic nie robię. Na preinstalowanej Viście ten problem nie występuje, a wręcz przeciwnie - komputer nie wydaje praktycznie żadnego dźwięku, nawet gdy wykonuje różne codzienne czynności (włączają się tylko gdy odpalę jakiś bardziej skomplikowany proces, jak jakaś wymagająca gra)
Być może nie jest to jakiś duży problem, a pomimo tego jest dla mnie wystarczający, żeby nie korzystać z Ubuntu, które zresztą bardzo mi się podoba.
Nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie, ale mój notebook to ASUS K50AB (jeśli potrzebne są dokładniejsze informacje to proszę pisać)
Być może macie jakieś rozwiązanie problemu z głośnością tych wentylatorków (bezpieczne dla notebooka oczywiście:P)

Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
Paool
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 74
Rejestracja: 21 lut 2005, 18:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Ubuntu = Głośne wentylatorki w laptopie

Post autor: Paool »

z tego co widzę, Twoj Asus ma taką samą kartę graficzną jak mój Dell (ATI Mobility Radeon HD 4570), miałem podobny problem więc napiszę co pomogło u mnie :) pomogło (jak na ironię ;) ) zainstalowanie sterowników ati (tych z repo, bez kombinowania).
Linux Registered User: #375277 | Ubuntu Registered User: #3596
remember the classics return to the classics
kurokial
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 11 wrz 2009, 08:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Ubuntu = Głośne wentylatorki w laptopie

Post autor: kurokial »

Mam ten sam problem. Nie wiem również jak przeinstalować stery na "oryginalne". Mam nadzieję, że to pomoże bo te od Koali nie dają rady..
pluton
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 26
Rejestracja: 22 cze 2008, 09:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Ubuntu = Głośne wentylatorki w laptopie

Post autor: pluton »

wejdź system>administracja>sterowniki powinno coś zaproponować do instalacji jeśli więcej niż jeden sterownik wybierz rekomendowany lub inny jeśli ten będzie sprawiał problemy
Suchutki
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 28 sie 2009, 20:27
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Ubuntu = Głośne wentylatorki w laptopie

Post autor: Suchutki »

Zainstalowałem sobie 9.10 wubi-installerem i chodzi cicho, dziwne - ale działa :D
kurokial
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 11 wrz 2009, 08:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Ubuntu = Głośne wentylatorki w laptopie

Post autor: kurokial »

Mój nadal wyje jak traktorek..
..
Rozkręciłem wyczyściłem co się dało i jest bezgłośny teraz. A syfu tyle było, że się nie dziwię, że hałasował.
Linux user #499735
Ubuntu user #29593
ODPOWIEDZ

Wróć do „Laptopy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości