proxy www

Instalacja i konfiguracja oprogramowania sieciowego.
clansman5
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 77
Rejestracja: 06 sty 2009, 10:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

proxy www

Post autor: clansman5 »

Witam

Mam takie pytanie. Mam w sieci lokalnej dwa serwery www. Jeden znajduje sie w DMZ tak, ze jest do niego dostep przez zewnetrzne IP z internetu. Chcialbym jakos na tym serwerze postawic proxy albo inne rozwiazanie ktore pozwoliloby na dostep do drugiego serwera za posrednictwem pierwszego. Od razu nadmienie, ze wszelaki port forwarding nie wchodzi w rachube, oba serwery maja sluchac na defaultowych portach 80, 8080, 443
ktoś
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 19
Rejestracja: 06 sie 2006, 17:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 6.06
Kontakt:

Odp: proxy www

Post autor: ktoś »

Z tego, co napisałeś wynika, że porty 80, 8080 i 443 KAŻDEGO z 2 serwerów mają być osiągalne z zewnątrz?
No to albo potrzebujesz 2 adresów IP przypiętych do serwera w DMZ i przekierowania do serwera w LANie, albo chyba da się to zrobić korzystając z nagłówków HTTP. Klient wysyła nazwę hosta, do którego chce się podłączyć. Na podstawie tego można wymusić na http proxy przekazanie rządania do jednego z serwerów www. Jest jednak pewien warunek: musisz mieć własną domenę, aby móc tworzyć w niej poddomeny.

W jaki sposób to zrobić krok po kroku? Nie wiem. Nigdy nie było mi to potrzebne. Ale w roli proxy często używa się lekkich serwerów www. Co prawda głównie w roli cache'a zwiększającego wydajność apache'a w powolnych sieciach ( czyli w sieciach o dużym zasięgu ), jednak obsługa poddomen nadal jest używalna. Squid też powinien sobie z tym zadaniem poradzić. Ale też nie wiem co mu wpisać w konfigach. Nie potrzebowałem.

BTW, nie lepiej wywalić obydwa serwery do DMZ? Fakt, że tutaj to nie wiele zmienia, ale w końcu po to DMZty się tworzy.
Znasz Teabota? jid: teabot@teabot.org
Awatar użytkownika
aga
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1383
Rejestracja: 12 paź 2007, 14:58
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: proxy www

Post autor: aga »

Zmień tytuł tematu tak, aby w sposób możliwie precyzyjny przedstawiał sedno sprawy, w której piszesz. Miej na uwadze również zgodność z REGULAMINEM
Tytuł tematu zmienisz edytując pierwszy post
W razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.
Jeśli masz problemy z ortografią, to zainstaluj słownik do przeglądarki.
Temat rozwiązany -wpisz [solved]
Ubuntu user # 20613 i user #474846
Świetny Blog
Grupa Ubuntu.pl na lastfm- Zapraszamy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci, serwery, Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość