kydpdict i kpwndict

Tylko tematy nie mieszczące się powyżej.
Lestko
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 30
Rejestracja: 21 kwie 2009, 07:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: kydpdict i kpwndict

Post autor: Lestko »

Tu leży paczka .deb z Kydpict w wersji 0.9.5 dla systemów 64-bit.
A plik ze źródłami można znaleźć tutaj: http://www.kde-apps.org/content/show.ph ... tent=14797
radek233
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 12 paź 2009, 16:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: kydpdict i kpwndict

Post autor: radek233 »

Mam problem jak dwa posty wcześniej
kydpdict: error while loading shared libraries: libqt-mt.so.3: cannot open shared object file: No such file or directory
Jak ktoś wie co taki zieleniak jak ja ma zrobić to prosze o pomoc
Lestko
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 30
Rejestracja: 21 kwie 2009, 07:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: kydpdict i kpwndict

Post autor: Lestko »

radek233 pisze:Mam problem jak dwa posty wcześniej
kydpdict: error while loading shared libraries: libqt-mt.so.3: cannot open shared object file: No such file or directory
Jak ktoś wie co taki zieleniak jak ja ma zrobić to prosze o pomoc
Zainstaluj pakiet libqt3-mt.
radek233
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 12 paź 2009, 16:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: kydpdict i kpwndict

Post autor: radek233 »

Dzięki wielkie,
Awatar użytkownika
darek21p
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 21 kwie 2008, 16:01
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

znikajacy gnome-panel

Post autor: darek21p »

Czy ktos z was doswiadczyl problemu ze znikajaca tacka systemowa gnome-panel? U mnie zaraz po uruchomieniu kydpdict znika ona i jedyne lekarstwo to "killall gnome-panel"
Problem obecny jest w Ubuntu 8.10, 9.04 i najnowszym 9.10
Dariusz Panasiuk
Awatar użytkownika
elkanguro
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 133
Rejestracja: 26 lip 2007, 11:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Odp: kydpdict i kpwndict

Post autor: elkanguro »

Ja tego doświadczyłem, ale dzieje się tak nie zawsze i raczej dopiero jak zostawię słownik włączony w tle. Jeśli go włączę, sprawdzę słówko i zamknę to nic się nie dzieje.
Od września'07 z Linuksem (Ubuntu) i tak już zostanie :-) | registered ubuntu user #17460 | MSI Megabook S420 --> Lenovo G580 |
madiba
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 13 sty 2008, 14:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: kydpdict i kpwndict

Post autor: madiba »

witam,

mam problem z instalacja kydpdict 0.95.

wczoraj przeinstalowalem system (kubuntu 9.10), formatowalem tylko '/', a '/home' zostawilem tak jak bylo. wczesniej kydpdict 0.95 (.deb) smigalo bez problemu, a teraz przy instalacji dookladniej tej samej paczki wyskakuje jakis blad przy instalacji. problem jest taki, ze nie wiem jaki... gdebi instaler w ogole sie nie uruchamia, a kpackagekit informuje, ze jest blad, ale nie pokazuje zadnych szczegolow! co ciekawe kydpdict 0.93 .deb instaluje sie bez problemu...

bede bardzo wdzieczny za pomoc...
pozdr.

EDIT:
problem w zasadzie sie rozwiazal. udalo mi sie zainstalowac paczke ze zrodel. mialem problem jaki mial elkanguro (kilka postow wczesniej), ale zgodnie z zaleceniem innego forumowicza uzylem
./configure --with-qt-dir=/usr/share/qt3
a pozniej juz poszlo bez problemu.

niestety nie mam zadnego skrotu w menu do tego slownika i musze go wywolywac przez alt+f2. czy ktos bylby tak uprzemjy i powiedzial jak ten skrot zrobic?

EDIT:
i ten problem tez sie rozwiazal. wystarczyla zwykla edycja menu. niepotrzebeni spamuje forum, widocznie nie doceniam siebie;)

dziekuje za potencjalnie okazana pomoc:)
szymooon
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2010, 16:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: kydpdict i kpwndict

Post autor: szymooon »

sk3jt pisze:witam jestem tlumaczem - niedawno przerzucilem sie na ubuntu i jestem zadowolony - jedynym problemem jest to ze brakuje mi moich podstawowych slownikow

PWN OXFORD
COLLINS
LANGENSCHEIDT
DUDEN
Przynajmniej z tym ostatnim nie ma żadnych problemów - porządni Niemcy do kupowanego dwa lata temu papierowego DUDENA wyd 6. 2006 dorzucają płytkę z wersją komputerową na windowsa, makówkę i dla trzech dstrybucji linuksa - także ubuntowe .deb
Także PWN ma sie od kogo uczyć.

A czy tego langenscheidta nie da sie odpalić przez wine - trzeba sie meczyc z tym kypdict?
Awatar użytkownika
elkanguro
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 133
Rejestracja: 26 lip 2007, 11:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Odp: kydpdict i kpwndict

Post autor: elkanguro »

Ja przez Wine nie próbowałem, ale przez kydpdict działa dobrze. Co do DUDEN-a to potwierdzam, że wersja kupowana w 2008 roku również zawiera paczkę deb, która bezproblemowo działa na Ubuntu. Na stronach DUDEN-a jest także nowa wersja aplikacji.
Od września'07 z Linuksem (Ubuntu) i tak już zostanie :-) | registered ubuntu user #17460 | MSI Megabook S420 --> Lenovo G580 |
Awatar użytkownika
vit0
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 34
Rejestracja: 19 paź 2006, 14:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: kydpdict i kpwndict

Post autor: vit0 »

viewtopic.php?p=729822&highlight=oxford#post729822

opis jak przekonwertować bazę słówek z PWN'a 3.0 :)
labtes
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 01 maja 2011, 15:37

Re: kydpdict i kpwndict

Post autor: labtes »

Witam,

proszę o pomoc.

Nie mogę sobie poradzić z instalacją kydpdict - jestem wielkim laikiem i nawet po przeczytaniu wielu forów, pewne etapy instalacji są dla mnie niejasne (wybaczcie).
Mam pobraną paczkę: kydpdict-0.9.3-1.src.rpm. Sciągnąłem również inną o nazwie: kydpdict-0.9.1-1.i686.rpm (złudna nadzieja, że inna nazwa rozwiąże problem :) )
Niestety nie wiem co z nimi zrobić: rozpakować za pomocą terminala czy wybierając z menu opcję "rozpakuj tutaj". Po rozpakowaniu, w nowym folderze widnieje kolejna paczka - czy tę także należy rozpakować?
Komendy ./configure, make, make install nie działają - istnieje duże prawdopodobieństwo, że wpisuję je błędnie do terminala (zgaduję, że trzeba podać jakąś ściężkę?).
Znalazłem również informację, która bardzo mnie zaniepokoiła, tj.
"For kydpdict 0.9.x you need Qt 3.x.x libraries and includes. Unpack the archive and do ./configure. If it reports errors read included documentation. After successful pass do make and then make install" ( http://ytm.bossstation.dnsalias.org/html/kydpdict.html ).
Czy oznacza ona, że należy dodatkowo zainsalować "Qt 3.x.x libraries", by Kydpdict działał? W tym momencie - po paru godzinach walki - poddałem się.
Pliki angpol.win i polang.win mam już przygotowane do skopiowania (z tym etapem nie powinno być już żadnych kłopotów)

Posiadam wersję Ubuntu 11.04

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości