Paczka *.deb ekg2

Jak się dogadać?
Awatar użytkownika
lukas_j
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 54
Rejestracja: 20 lut 2009, 10:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Paczka *.deb ekg2

Post autor: lukas_j »

Sam zrobilem tą paczkę, gdyż takiej nie bylo. Sam też kompilowałem ekg2 :) Mam nadzieje, że moja praca nie pójdzie na marne i komuś sie to przyda. Pozdrawiam ;)

(Wrzucam na inny serwer, bo tutaj można paczki deb max 97 kb.)

http://h.imagehost.org/download/0301/ek ... 628-1_i386

EDIT: Jak by ktoś chcial skompilować sam: KLIK!

Nie wiem czy to ma znaczenie ale przed kompilacją pobierałem pakiety:
# apt-get install dpkg-dev file gcc g++ libc6-dev make patch perl autoconf automake dh-make debhelper fakeroot libncursesw5-dev
# apt-get install libgadu-dev libgadu3
# apt-get install make patch perl autoconf automake dh-make debhelper fakeroot
# apt-get install devscripts g77 gpc lintian strace
# apt-get install python-xmpp sendxmpp expat qca-tls libgnutls11
# apt-get install python-jabber libssl-dev jabber-dev

Może mieć to znaczenie podczas instalacji tej paczki. Nie dalem rady sciągnac pakietów (nie bylo ich w repo) g77, libgnutls11 i jabber-dev i mimo wszystko działa.

Pozdrawiam i zapraszam do pobierania i testowania, czy działa ;)
Awatar użytkownika
Admc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2149
Rejestracja: 23 lip 2009, 08:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: Paczka *.deb ekg2

Post autor: Admc »

To może zrób PPA, albo repozytorium na dropboxie.
╔═╦╗╔╦═╦═╦╗╔╗Blaszak (Phenom II x4 955BE, 4 GB RAM, GF GTX 550Ti) - Kubuntu 13.10 amd64
║═╣║║║╔╣╔╣╚╝║Toshiba Satellite A110-293 - Lubuntu 13.10 x86
║╔╣╚╝║║║║╚╗╔╝HTC Hero - Tegro 2.6 (Android 2.1)
╚╝╚══╩╝╚╝♥╚╝ Liczniki: Linux - 496087, Ubuntu - 28751.
adrikux

Odp: Paczka *.deb ekg2

Post autor: adrikux »

Nie wiem czy jest sens tworzenia repozytorium dla pojedynczego pakietu. Repozytorium tworzy się gdy dany program będzie na bieżąco aktualizowany, natomiast w przypadku tego pakietu, autor kompilacji nie będzie raczej wypuszczał nowych wersji. Wymienione przez ciebie pakiety, które nie są obecne w twoim repozytorium dostępne są w repozytoriach dappera, ich instalacja nie powinna spowodować problemów z zależnościami z powodu przeznaczenia dla starej wersji systemu.
Awatar użytkownika
lukas_j
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 54
Rejestracja: 20 lut 2009, 10:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Paczka *.deb ekg2

Post autor: lukas_j »

Heh, ja to dałem tylko po to, żeby osoby, które szukają gotowca (tak jak ja) znalazly go. Mi sie udało znaleźć całkiem porządny art o kompilacji tego i działa, tylko że paczke deb stworzyłem później i uważam, że może się przydać początkującym.

EDIT:
adrikux pisze:Wymienione przez ciebie pakiety, które nie są obecne w twoim repozytorium dostępne są w repozytoriach dappera, ich instalacja nie powinna spowodować problemów z zależnościami z powodu przeznaczenia dla starej wersji systemu.
E tam, w każdym razie działa i to jest najważniejsze, nie ma sie czym przejmować :D

EDIT:
BTW: Dodaje mirrora, jak by tam usuneli.

http://www.przeklej.pl/plik/ekg2-201006 ... 19li0d21dc

Jak by usuneli oba mirrory pisać do mnie na maila (opcja w profilu), albo na gg:812336 lub xmpp:lukasj@jabbim.pl ;)
apocalyptiq
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 124
Rejestracja: 05 lip 2008, 11:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Paczka *.deb ekg2

Post autor: apocalyptiq »

mam problem z tym ekg - najpierw zaintalowałem ekg z repo - tam nie było polskich znaków, wyczytałem że w ekg2 już to naprawili. najpierw próbowałem zaintalować ze źródeł - ale coś nie dało rady, przy make install wysypywało się że nie ma dostępu tam do /usr bodajże, to dałem "sudo make install", poszło, ale odpalając ekg2 pojawiało się tylko coś typu "no gui", i tyle. odinstalowałem więc to przez "sudo make uninstall", teraz wpisując "ekg2" wywala mi "bash: /usr/bin/ekg2: Nie ma takiego pliku ani katalogu".

Zainstalowałem ekg2 z tej paczki tu umieszczonej .deb, ale nadal wpisując w konsoli ekg2 pojawia mi się ten sam błąd, że nie ma /usr/bin/ekg2 :/ Coś popsułem? :/

niecierpię instalowania ze źródeł, nigdy mi się nie udaje i zawsze coś tylko popsuje w systemie :/

EDIT:
"whereis ekg2" wyrzuca mi:
ekg2: /usr/lib/ekg2 /usr/local/bin/ekg2 /usr/local/lib/ekg2 /usr/include/ekg2 /usr/share/ekg2
i jak widze w tej drugiej ścieżce, /usr/local/bin/ekg2, jest działający ekg2.

Zawsze mnie to ciekawiło - jak można zmienić te ścieżki wyszukiwania danego programu, np. tutaj do ekg2? bo rozumiem, że tamta instalacja ze źródeł jakoś ustawiła tą ścieżkę na /usr/lib/ekg2, a instalacja z paczki .deb jej nie zmieniła na taką, gdzie ona sama zaintalowaka ekg2, tj. /usr/local/bin/ekg2?

EDIT:
nie wiem jak, ale jakoś cudownie po wpisaniu "which" wyrzuciło mi "/usr/local/bin/ekg2", no i po wpisaniu potem ekg2 - odpalił się ekg2! :D

a jak już poruszyłem temat ekg2, mógłby ktoś powiedzieć jak można samemu dobrze go zaintalować ze źródeł? jak już mówiłem, przy make install wysypywał mi się o brak dostępu do /usr

EDIT:
sory że taki długi post się robi, ale takie uwagi co do ekg2 z tej paczki:

jak zimportowałem z serwera liste kontaktów, polskie znaki się skrzaczyły.
też nie bardzo działa zmienianie okien - jak przechodzę z jednego do drugiego, to zostają niektóre litery z poprzedniego:
http://i56.tinypic.com/k9yxlh.png

jak odpalam ekg2, pojawia się też na początku takie ostrzeżenie:
Warning, nl_langinfo(CODESET) reports that you are using utf-8 encoding, but you didn't compile ekg2 with (experimental/untested) --enable-unicode
Please compile ekg2 with --enable-unicode or change your enviroment setting to use not utf-8 but iso-8859-1 maybe? (LC_ALL/LC_CTYPE)
jak więc mogę zaintalować samodzielnie najnowszą wersję ekg2 i o co chodzi z tym komunikatem?
IBM Lenovo R60
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komunikatory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości