Zmiana ramek na coś innego

Uwagi, propozycje tematów, pomysły na serwis Ubuntu.pl
Awatar użytkownika
Admc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2149
Rejestracja: 23 lip 2009, 08:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Zmiana ramek na coś innego

Post autor: Admc »

Proponuję zmienić ramki na coś innego. Niektórzy użytkownicy myślą, że to reklamy i je ignorują. To pewnie przez to, że na wielu forach są boty reklamowe. Myślę, że zwykły pogrubiony napis by wystarczył.
╔═╦╗╔╦═╦═╦╗╔╗Blaszak (Phenom II x4 955BE, 4 GB RAM, GF GTX 550Ti) - Kubuntu 13.10 amd64
║═╣║║║╔╣╔╣╚╝║Toshiba Satellite A110-293 - Lubuntu 13.10 x86
║╔╣╚╝║║║║╚╗╔╝HTC Hero - Tegro 2.6 (Android 2.1)
╚╝╚══╩╝╚╝♥╚╝ Liczniki: Linux - 496087, Ubuntu - 28751.
Awatar użytkownika
k2cl
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 3632
Rejestracja: 09 gru 2007, 12:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86

Odp: Zmiana ramek na coś innego

Post autor: k2cl »

Reklamy są i na tym forum, ale przybierają nieco inną formę.
Moim zdaniem dosyć trudno pomylić ramkę z reklamą - chyba że ktoś kompletnie nie czyta wpisów ekipy forum... Jeżeli jednak mamy do czynienia z takim userem, kolorowy czy pogrubiony wpis też zostanie zignorowany.

Jeżeli martwi Cię zwiększający się ostatnio odsetek wpisów lądujących w koszu z powodu uporczywego ignorowania próśb o zmianę tematu... cóż, zaczął się sezon wakacyjno-urlopowy, a to oznacza zwiększoną ilość nowych użytkowników na forum... Nihil novi sub sole :craz:
Work less, climb more :D
Awatar użytkownika
frklin
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 891
Rejestracja: 13 gru 2007, 04:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Odp: Zmiana ramek na coś innego

Post autor: frklin »

Moim zdaniem ramki są ok, mówię to też z perspektywy nowego usera forum, wszak nim kiedyś byłem : )
Opis problemu jest niewystarczający bądź sens istnienia tematu jest znikomyW razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.
Przepraszam! Nie mogłem się powstrzymać z tą ramką :craz:
DO WYGRANIA TRZY ROUTERY WWW.NIBYBLOG.PL/KONKURS
Awatar użytkownika
sibul
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 318
Rejestracja: 16 paź 2007, 22:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Odp: Zmiana ramek na coś innego

Post autor: sibul »

Opis problemu jest niewystarczający bądź sens istnienia tematu jest znikomy
W razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.

Temat został zablokowany z powodu porażającej ORTOGRAFII
Zainstaluj słownik ortograficzny do przeglądarki, aby uniknąć problemów z poprawną pisownią
W razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.

Przed zadaniem pytania należy użyć funkcji SZUKAJ
W razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.

Temat został zablokowany z powodu naruszeń REGULAMINU
W razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.


Jak można to pomylić z reklamami? o_O
OS X 10.8.3
Awatar użytkownika
karmelek
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 883
Rejestracja: 10 lut 2007, 17:45
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Zmiana ramek na coś innego

Post autor: karmelek »

W sumie - można by ramki na przesuwanie nieregulaminowych postów zamienić :tes::bag:
Wszystkich moderatorów Bóg po śmierci zabiera do nieba, żeby ci dwadzieścia cztery godziny na dobę moderowali modlitwy do niego.
http://karmelek.wordpress.com
inny OS=debian lenny
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Odp: Zmiana ramek na coś innego

Post autor: ethanak »

karmelek pisze:W sumie - można by ramki na przesuwanie nieregulaminowych postów zamienić
A nie jest tak że najpierw ramka, potem przesunięcie? Że ramka ma spowodować konkretne działanie (zmianę tematu, sprawdzenie jak się pisze "urzytkownik" czy co), a dopiero jak nie poskutkuje to można temat zamknąć/przesunąć/czycokolwiek?

BTW. ja ze swoim sokolim wzrokiem nie mam jakoś problemów z odróżnieniem ramki od reklamy (ani na ekranie, ani na screenreaderze) więc nie wiem, w czym problem. Może w tym że (skąd to cytat przypomnijcie) "oko ludzkie ma wprost nieograniczoną zdolność niewidzenia tego, czego nie chce zobaczyć"?
Awatar użytkownika
k2cl
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 3632
Rejestracja: 09 gru 2007, 12:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86

Odp: Zmiana ramek na coś innego

Post autor: k2cl »

@ ethanak
Jest dokładnie tak jak piszesz - większość ramek ma charakter ostrzegawczo informacyjny - coś w rodzaju hasła "prosimy o zmianę", chociaż traktując regulamin dosłownie, wcale nie musielibyśmy tego robić... To właśnie miał na myśli karmelek, żartem proponując zamianę "ramkowania" na bezpośrednie działanie bez jakiegokolwiek ostrzeżenia.

@ frklin
To nie tak, że temat jest bez sensu. Skoro ktoś uważa ramki za mało skuteczne rozwiązanie a zasugeruje coś lepszego - nie mam nic przeciwko rozpoczęciu stosowania nowego, lepszego "narzędzia pracy" :D Ponieważ na razie nie udało się znaleźć niczego, co zadziwiłoby mnie swoją skutecznością, zamiast usuwać wątek czekam na propozycje :)
Work less, climb more :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubuntu.pl”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość