ubuntu 10.10 i speedtouch330 (neostrada tp)

Neostrada, DialNet, Net24
Nari
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 16 paź 2010, 20:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

ubuntu 10.10 i speedtouch330 (neostrada tp)

Post autor: Nari »

Witajcie,
jestem całkowicie nowy w swiecie systemów innych niż windows, dlatego proszę o wyrozumiałość i na miare możliwości pisanie prostym językiem.

Zainstalowałem ubuntu 10.10 chciałem podłączyć go do internetu Neostrada TP za pomocą modemu SpeedTouch 330. Poszperałem w necie odnalazłem program ubudsl (ubudsl_1.0.0.301-2karmic0_i386.deb), poprawiłem w jednym pliku by działał na wersji 10.10 i udało mi sie go uruchomić. Problem polega na tym że podczas konfiguracji, gdy program wyświetla monit "Podłącz Modem" po podłączeniu nie ma żadnej reakcji. Gdy podłączam modem pod USB zapalają sie na nim obie lampki na zielono (świecą ciągłym światłem) i nic sie nie dzieje. Próbowałem podłączać pod różne wejscia USB, resetować komputer z już podłączonym modemem i inne kombinacje. Nie moge sobie z tym poradzić. Proszę o pomoc
Z góry dziękuje

Zainstalowałem program UbuNeo. Wszystko poszło dobrze przy logowaniu sie do systemu miga lampka ADSL po chwili świeci się ciągle tak jakby miało zamiar działać. Jednak internet w mozilli firefox nie działa.
Adamo8
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 40
Rejestracja: 29 paź 2006, 09:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: ubuntu 10.10 i speedtouch330 (neostrada tp)

Post autor: Adamo8 »

Jeśli obie lampki świecą to znaczy że jest ok. Sprawdź Firefoxa czy nie chodzi w trybie offline, Plik-Pracuj w trybie offline. Jeśli tak jest to odznacz. Potem odinstaluj Network-managera i nie będzie się włączał tryb offline..
Nari
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 16 paź 2010, 20:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: ubuntu 10.10 i speedtouch330 (neostrada tp)

Post autor: Nari »

To nie to. Sprawdzałem takie podstawowe rzeczy. Komenda ping też wskazuje brak połączenia. Co do lampek gdyby było ok przy włączaniu komputera najpierw by przez chwilke ADSL migało dopiero potem ciągle. A one obie sie świecą cały czas, nawet gdy odłączymy i podłączymy modem odrazu sie obie świecą.
Przynajmniej w windowsie tak jest....

EDIT:
Problem rozwiązany. Pomogła zmiana Ubuntu 10.10 na Ubuntu 10.04 LTS. Reszta tak samo.
Koledze Adamo dziękuje za zainteresowanie.
Temat do zamknięcia,
Fruczek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 29 paź 2010, 22:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: ubuntu 10.10 i speedtouch330 (neostrada tp)

Post autor: Fruczek »

Może mi ktoś wytłumaczyć jak można mieć połączenie z internetem za pomocą usługi Neostrada TP i modemu Speedtouch 330, skoro nie da się użyć starszych wersji Ubudsl?

W wersji 10.04 mogłem użyć starszego Ubudsl dla wresji 9.10, ale teraz już nie da się tego powtórzyć dla nowszego systemu.

Jestem początkującym użytkownikiem Ubuntu, dlatego pytam. Mogłem zacząć taki wątek w przedszkolu Linuksa, jednak nie chciałem zaczynać nowego tematu, tylko dopisałem się tutaj.

Z góry dziękuje za wytłumaczenie. Od razu dodam, że nie interesuje mnie wyjście za pomocą linnetu.
Novii
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 22 sty 2011, 17:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: ubuntu 10.10 i speedtouch330 (neostrada tp)

Post autor: Novii »

Podczepiam się pod prośbę napisaną wyżej, jeśli ktoś ma internet na ubuntu 10.10 w tp i modem Speedtouch 330 niech napiszę jak tego "cudu" dokonał :P ... Mogliby w końcu wymyślić coś w ubuntu,aby jakoś rozwiązać ten problem...
Adamo8
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 40
Rejestracja: 29 paź 2006, 09:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: ubuntu 10.10 i speedtouch330 (neostrada tp)

Post autor: Adamo8 »

Szukać to się nie chce ? Jest kilka tematów niżej.
viewtopic.php?p=795155#p795155
Sposób działa u mnie od kilku lat bez żadnych ubudsl czy linnetów.
Aby nie męczyć się w konsoli można zmienić hasło roota (domyślniego nie znamy) i przelogować się w okienka roota tylko na czas przenoszenia i edytowania plików.
kamykw
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 13 lis 2008, 16:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: ubuntu 10.10 i speedtouch330 (neostrada tp)

Post autor: kamykw »

Probowalem i twoim sposobem i linetami i wszystkim. Nie wiem jak u innych ale na 10.10 nie da sie tego zrobic na tym modemie jezeli ktos ma jakis pomysl czekamy...:x
Novii
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 22 sty 2011, 17:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: ubuntu 10.10 i speedtouch330 (neostrada tp)

Post autor: Novii »

Musisz na 100% coś źle robić. Bo ja teraz pisze z ubuntu 10.10,(mam modemu speedtouch330) i zrobiłem internet sposobem, który podał Adamo8. Wszytko działa jak należy ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „ADSL”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości