poziom naładowania baterii

Tylko tematy nie mieszczące się powyżej.
ADI16
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 41
Rejestracja: 15 kwie 2010, 20:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

poziom naładowania baterii

Post autor: ADI16 »

Jak w temacie. Poziom w pełni naładowanej baterii wynosi 82.5% , jest tak zapewne dlatego, że będąc jeszcze na win7 miałem ustawioną dłuższą żywotność baterii, czyli ładowała się do tych ok 80%. Jak zrobić, żeby ładowała się do max czyli 100% ?
tutaj fotka informacji o baterii:
Obrazek
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Odp: poziom naładowania baterii

Post autor: igotit4free »

Zmień tytuł tematu tak, aby w sposób możliwie precyzyjny przedstawiał sedno sprawy, w której piszesz. Miej na uwadze również zgodność z REGULAMINEM
Tytuł tematu zmienisz edytując pierwszy post
W razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
Awatar użytkownika
Kafka.
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 22
Rejestracja: 24 lut 2009, 22:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Festung Breslau
Kontakt:

Odp: poziom naładowania baterii

Post autor: Kafka. »

ADI16 pisze:Jak zrobić, żeby ładowała się do max czyli 100% ?
Zapewne poszukać odpowiedniej opcji w BIOS-ie.
Awatar użytkownika
kris55
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 560
Rejestracja: 16 mar 2010, 16:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86

Odp: poziom naładowania baterii

Post autor: kris55 »

@vADI16
..."Jak zrobić, żeby ładowała się do max czyli 100% ?" - Kupić i zainstalować nową baterię.
Nic nie piszesz jakie to urządzenie, jak stary jest akumulator więc przypuszczam że trochę czasu już pracował, miałem podobne zdarzenie, akumulator ładował się do 100% po odłączeniu ładowania natychmiast spadała pojemność do 80% i potem tylko szybko w dół, pomogła wymiana akumulatora. Firmowe akumulatory maja wbudowaną elektronikę do modułu ładującego w akumulatorze i z niego biorą informacje i z tym raczej się nic nie zrobi. Ewentualnie jak nie stary akumulator i ewentualnie na gwarancji to szybko reklamuj i wymieniaj.
Linux Puppy 5.20 ROX + OpenBox & Ubuntu 10.04 GNOME
Linux Registered User #308993 ---> http://www.counter.li.org
Linux Counter is not an exclusive club. Any Linux user can join and it's free.
ADI16
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 41
Rejestracja: 15 kwie 2010, 20:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: poziom naładowania baterii

Post autor: ADI16 »

jest tak zapewne dlatego, że będąc jeszcze na win7 miałem ustawioną dłuższą żywotność baterii, czyli ładowała się do tych ok 80%. Jak zrobić, żeby ładowała się do max czyli 100% ?
napisałem czemu jest 80%.

na fotce masz podane wszystkie info.,chyba że chcesz coś jeszcze to dokładnie napisz o co chodzi.
Awatar użytkownika
karmelek
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 883
Rejestracja: 10 lut 2007, 17:45
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: poziom naładowania baterii

Post autor: karmelek »

Pojemność akumulatora spada wraz z czasem użytkowania. Tego raczej nie zmienisz.
Wszystkich moderatorów Bóg po śmierci zabiera do nieba, żeby ci dwadzieścia cztery godziny na dobę moderowali modlitwy do niego.
http://karmelek.wordpress.com
inny OS=debian lenny
ADI16
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 41
Rejestracja: 15 kwie 2010, 20:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: poziom naładowania baterii

Post autor: ADI16 »

ędąc jeszcze na win7 miałem ustawioną dłuższą żywotność baterii, czyli ładowała się do tych ok 80%
czytajcie no ludzie..
Awatar użytkownika
karmelek
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 883
Rejestracja: 10 lut 2007, 17:45
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: poziom naładowania baterii

Post autor: karmelek »

Człowieku - czytałem dokumentację gnome-power-managera w związku z innym problemem parę dni temu i wiem co ten parametr oznacza. Ogniwa baterii zużywają się stopniowo.
Wszystkich moderatorów Bóg po śmierci zabiera do nieba, żeby ci dwadzieścia cztery godziny na dobę moderowali modlitwy do niego.
http://karmelek.wordpress.com
inny OS=debian lenny
ADI16
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 41
Rejestracja: 15 kwie 2010, 20:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: poziom naładowania baterii

Post autor: ADI16 »

a ja wiem że w win7 ustawiłem dłuższą żywotność baterii czyli to co pisałem, ale ok

EDIT:
poza tym bateria ma pół roku jak i cały laptop wiec nie ma szans aby tak się zużyła..
Awatar użytkownika
Kafka.
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 22
Rejestracja: 24 lut 2009, 22:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Festung Breslau
Kontakt:

Odp: poziom naładowania baterii

Post autor: Kafka. »

poza tym bateria ma pół roku jak i cały laptop wiec nie ma szans aby tak się zużyła
Jesteś w błędzie. Bateria może umrzeć nawet w dniu zakupu ale może też działać wiele lat. Nie ma zasady.
To jaki masz zainstalowany system nie ma żadnego znaczenia w kontekście ładowania baterii. Idąc tym tropem bateria nie powinna się ładować w komputerze bez OS, a jak wiadomo jest inaczej. Każda bateria posiada układ elektroniczny zliczający cykle ładowania. Poziom zużycia baterii - tzw. wear level - pod Windowsem możesz sprawdzić odpowiednim softem, pod linuksem nie wiem jak, ale są tu mądrzejsi ode mnie w tej kwestii, może ktoś doradzi. Na początku proponuję zajrzeć do BIOS'u i sprawdzić, czy nie ma tam odpowiedniej opcji ograniczającej ładowanie baterii do poziomu 100% - teoretycznie ma to wydłużyć długość życia baterii, w praktyce nie ma to większego znaczenia (nie czarujmy się, nie jest w interesie producenta by baterie działały długo, coś musi napędzać rynek). Czasami pomaga ożywić umierającą baterię kilkukrotne rozładowanie jej z poziomu BIOSU (pełen cykl od naładowania do zahibernowania/uśpienia komputera - czasami to pomaga a czasami nie, bez sprawdzenia się nie dowiesz).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość