M$ model dobrowolnej współpracy

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
kapslock
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 67
Rejestracja: 21 cze 2010, 15:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

M$ model dobrowolnej współpracy

Post autor: kapslock »

http://www.heise-online.pl/open/news/it ... 25871.html
jak nie kijem to pałą i niech nam wiecznie żyje cudowny system z Redmont
bez pracy nie ma kołaczy
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: M$ model dobrowolnej współpracy

Post autor: makson »

Czytałem to. Tragedia.
Windows Mobile jest już martwą platformą, więc zaczynają żądać pieniędzy za nie ich system operacyjny.
Mam nadzieję, że Acer i Asus zrobią to samo co Motorola i pokażą Microsoftowi środkowy palec.
Nie zapominajmy też, że jest to kolejne pole bitwy pomiędzy Microsoftem, a Google, więc gigant wyszukiwarek nie przejdzie koło tego obojętnie. Ogólnie Microsoft zaczyna wyraźnie dostawać w kość od Google na wszystkich polach i decyduje się na coraz bardziej desperackie ruchy.
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
Mark1
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 126
Rejestracja: 20 wrz 2010, 18:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: M$ model dobrowolnej współpracy

Post autor: Mark1 »

Google, więc gigant wyszukiwarek nie przejdzie koło tego obojętnie. Ogólnie Microsoft zaczyna wyraźnie dostawać w kość od Google na wszystkich polach i decyduje się na coraz bardziej desperackie ruchy.
No tak, ale za kilka lat będziecie psioczyć że z kolei GOOGLE jest niedobre, że to monopolista. itd. itd.
Wcale nie wiem czy to dobrze, że GOOGLE tak rośnie w siłę, biorąc pod uwagę że GOOGLE wie o nas już niemal wszystko. Nawet nie można będzie jechać do kochanki, bo telefon z Androidem będzie wiedział gdzie jesteśmy ;)
Windows 7 & Ubuntu & Fedora powered by INTEL Core i7.
Android OS powered by SE Xperia X8.
Ubuntu for Netbook powered by INTEL Atom
bogaczew
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 211
Rejestracja: 13 gru 2006, 21:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: M$ model dobrowolnej współpracy

Post autor: bogaczew »

ciekawe że HTC zgodziło się płacić MS za te naruszone patenty
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: M$ model dobrowolnej współpracy

Post autor: makson »

Mark1 pisze:No tak, ale za kilka lat będziecie psioczyć że z kolei GOOGLE jest niedobre, że to monopolista. itd. itd.
Wcale nie wiem czy to dobrze, że GOOGLE tak rośnie w siłę, biorąc pod uwagę że GOOGLE wie o nas już niemal wszystko. Nawet nie można będzie jechać do kochanki, bo telefon z Androidem będzie wiedział gdzie jesteśmy ;)
Nie sądzę.
Google mocno angażuje się w projekty OpenSource (nawet Android bazuje na Linuksie). Gdyby nie Google to nie wiadomo jak bardzo otwarto-źródłowe rozwiązania byłyby zacofane.
A co najważniejsze Google nigdy tak bezczelnie i nieuczciwie nie walczyło z konkurencją, jak chociażby widzimy na podanym przykładzie z zachowania Microsoftu.

P.S. Szkoda, że HTC dało się zaszantażować Microsoftowi, bo wiadomo jak to jest z szantażystami - raz im się udało, to będą tego próbować cały czas.
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
Awatar użytkownika
lolq
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 125
Rejestracja: 05 mar 2010, 02:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: M$ model dobrowolnej współpracy

Post autor: lolq »

jeśli będą dobrze zarządzać w google to będzie ok i się nie zhańbią, MS jak widzę upada na kolana powoli i się ośmiesza z każdym dniem gdy odszedł Bill...
AMD Athlon II X4 640 | Gigabyte MA770T-UD3 | HD4850 1GB | 2x2GB Geil 1333MHz DDR3 | F3 1TB | bequiet! L7 530W
Acer Aspire One zg5 net: UPC 25 Mbit/s
mario1000
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 16 paź 2010, 00:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: M$ model dobrowolnej współpracy

Post autor: mario1000 »

Taaaa, szczegolnie widac to po sukcesie windows 7, xboxa, windows 2008 serwer, nowych visual studio, czy technologii typu c#, .net, powershell, silverlight. Microsoft nie proznuje i robi calkiem duzo, ale nie oszukujmy sie. Dzisiaj nawet samo Apple jest warte tyle co Microsoft. A prawda jest taka, ze Microsoft moze robic co chce i skarzyc kogo chce. Nawet jezeli wygra nieuczciwie to nie ma w tym zadnej ich winy. Po prostu niewlasciwe jest prawo.
Awatar użytkownika
hiroshi007
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 190
Rejestracja: 11 lis 2008, 15:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: M$ model dobrowolnej współpracy

Post autor: hiroshi007 »

Microsoft pozywa producentów bo nie może pozwać Google. Android nie jest wyposażony w patenty Microsoftu. To producenci sprzętu uzupełniają braki Androida oprogramowaniem, które wg. Microsoftu jest opatentowane.
Mój blog o KDE, Kubuntu:
http://konqiklub.ubucentrum.net
Awatar użytkownika
Root Grapefruit
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 25
Rejestracja: 22 cze 2010, 21:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: M$ model dobrowolnej współpracy

Post autor: Root Grapefruit »

Jedno powiem - to co wyprawia Microsoft - jest żałosne. Żąda opłat za nie swój mobilny OS. MS to nikt inny jak troll patentowy.
Proc: AMD Sempron 2800+ 1,6 GHz | Grafa: Radeon HD 3650 | RAM: 1,5 GB | Mobo: ASRock K8NF3-VSTA | HD: 160 GB | OS: Debian GNU/Linux 5.0 "Lenny"
Awatar użytkownika
kapslock
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 67
Rejestracja: 21 cze 2010, 15:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: M$ model dobrowolnej współpracy

Post autor: kapslock »

gdzieś przeczytałem ze w telefonie jest kilka set patentów i należny podzielić je przez cenę telefonu a np. 10/900 ceny oddać jako haracz M$ ,czy tam ile tych patentów narusza (opatentowany wzór na pole trójkąta czy kliknięcie myszką :teeh: ) .
Poza tym patent powinien trwać góra 15 lat bo później i tak technologia się zmienia chyba że opatentowane zostaną wzory matematyczne.
bez pracy nie ma kołaczy
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: M$ model dobrowolnej współpracy

Post autor: makson »

hiroshi007 pisze:Microsoft pozywa producentów bo nie może pozwać Google. Android nie jest wyposażony w patenty Microsoftu. To producenci sprzętu uzupełniają braki Androida oprogramowaniem, które wg. Microsoftu jest opatentowane.
Jesteś pewien? A Android nie łamie chociażby słynnego patentu na wyłączanie sytemu?
kapslock pisze:gdzieś przeczytałem ze w telefonie jest kilka set patentów i należny podzielić je przez cenę telefonu a np. 10/900 ceny oddać jako haracz M$ ,czy tam ile tych patentów narusza (opatentowany wzór na pole trójkąta czy kliknięcie myszką :teeh: ) .
Poza tym patent powinien trwać góra 15 lat bo później i tak technologia się zmienia chyba że opatentowane zostaną wzory matematyczne.
Chociaż w USA mają porąbane prawo patentowe, to chyba nawet tam nie można patentować wzorów matematycznych.
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
Awatar użytkownika
Root Grapefruit
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 25
Rejestracja: 22 cze 2010, 21:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: M$ model dobrowolnej współpracy

Post autor: Root Grapefruit »

kapslock pisze:gdzieś przeczytałem ze w telefonie jest kilka set patentów i należny podzielić je przez cenę telefonu a np. 10/900 ceny oddać jako haracz M$ ,czy tam ile tych patentów narusza (opatentowany wzór na pole trójkąta czy kliknięcie myszką :teeh: ) .
Poza tym patent powinien trwać góra 15 lat bo później i tak technologia się zmienia chyba że opatentowane zostaną wzory matematyczne.
No cóż, z twojego posta wynika że Amerykanie to idioci, którym przoduje prawo patentowe i Micro$oft.
Ba, nawet nie słyszałem że M$ patentuje pole trójkąta...

To co M$ wyprawia z patentami to jest chore...
Proc: AMD Sempron 2800+ 1,6 GHz | Grafa: Radeon HD 3650 | RAM: 1,5 GB | Mobo: ASRock K8NF3-VSTA | HD: 160 GB | OS: Debian GNU/Linux 5.0 "Lenny"
Awatar użytkownika
kapslock
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 67
Rejestracja: 21 cze 2010, 15:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: M$ model dobrowolnej współpracy

Post autor: kapslock »

Zmyśliłem sobie przykład ale chodziło mi o pokazanie że prawo idzie w ślepą uliczkę .Blokuje się postęp bo ktoś opatentował sposób wyłączania systemu i nieważne że inna firma robi to w trochę inny sposób,na upartego haczyk się znajdzie .
Cytat ze strony United States Patent
Niektóre algorytmy matematyczne zostały uznane za nonstatutory ponieważ reprezentują matematycznych definicji prawa natury lub zjawiska przyrodniczego. Na przykład, algorytm matematyczny stanowi wzoru E = mc 2 "prawem natury" - to określa "podstawowe prawdy naukowej" (tj. stosunek energii i masy). Aby zrozumieć, jak prawa natury odnosi się do każdego obiektu, jeden zawsze musi wykonywać pewne czynności (np., mnożąc liczbę oznaczającą masę obiektu przez kwadrat liczby odpowiadające prędkości światła). W takim przypadku, twierdził, proces, który składa się wyłącznie z kroków, które trzeba wykonać, aby rozwiązać matematyczną reprezentacją E = mc 2 jest nie do odróżnienia od prawa natury i to "uprzedzenie" prawem natury. Patent nie może być udzielone na takim procesie.
bez pracy nie ma kołaczy
Mark1
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 126
Rejestracja: 20 wrz 2010, 18:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: M$ model dobrowolnej współpracy

Post autor: Mark1 »

Ktoś napisał że nieodpowiednie jest prawo - i z tym się zgadzam w 100% (nie tylko w USA, ale w UE czy u nas jest dokładnie tak samo). Prawo chroni dużych gigantów i monopolistów (jak w Polsce np. TP - ile ta firma miała przewałów), a z kolei małe firmy są pod stałą kontrolą, kto prowadzi DG ten wie ile jest utrudnień i komplikacji w prowadzeniu firmy.
Google nigdy tak bezczelnie i nieuczciwie nie walczyło z konkurencją
Może i tak, ale Google nie jest taką czystą i przykładną firmą jak się wielu osobom wydaje. Czytałem sporo rzeczy które nie najlepiej świadczyły o Google (np. wybiórcza cenzura na YouTube, itp.).
To co M$ wyprawia z patentami to jest chore...
W stanach prawo patentowe jest conajmniej "dziwne" :) Ale fakt, ze zagrania MS są poniżej pasa.
Windows 7 & Ubuntu & Fedora powered by INTEL Core i7.
Android OS powered by SE Xperia X8.
Ubuntu for Netbook powered by INTEL Atom
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: M$ model dobrowolnej współpracy

Post autor: makson »

Mark1 pisze:Może i tak, ale Google nie jest taką czystą i przykładną firmą jak się wielu osobom wydaje. Czytałem sporo rzeczy które nie najlepiej świadczyły o Google (np. wybiórcza cenzura na YouTube, itp.).
Teoria spiskowa?
Z tego co wiem to właśnie za brak owej cenzury YouTube jest zablokowane między innymi w Turcji. Chociaż bardziej by im się opłacało ocenzurować niektóre materiały i mieć dostęp do tego dużego rynku.
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
Mark1
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 126
Rejestracja: 20 wrz 2010, 18:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: M$ model dobrowolnej współpracy

Post autor: Mark1 »

Teoria spiskowa?
Żadna teoria spiskowa, czytałem o tym w kilku miejscach... Zresztą dziś nie wiesz co jest teorią spiskową a co nie, jak takie teorie spiskowe tworzą często duże gazety czy telewizja :)
Z tego co wiem to właśnie za brak owej cenzury YouTube jest zablokowane między innymi w Turcji. Chociaż bardziej by im się opłacało ocenzurować niektóre materiały i mieć dostęp do tego dużego rynku.
Nie wiem nic o przykładzie Turcji, ale wiem, że sporo filmów na YT "wyparowało" z niewiadomych przyczyn.

Co do GOOGLE nie podoba mi się osobiście, że "Wielki brat" wie o nas niemal wszystko, swojego czasu media o tym trąbiły, dziś jest trochę ciszej na ten temat. Google jest wszędzie, jeszcze nie ma go tylko w naszych lodówkach :).
Windows 7 & Ubuntu & Fedora powered by INTEL Core i7.
Android OS powered by SE Xperia X8.
Ubuntu for Netbook powered by INTEL Atom
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości