vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Grafika, film, dźwięk.
gienekpa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 33
Rejestracja: 28 cze 2010, 11:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: gienekpa »

musculus pisze:A Onet po prostu nie ma w ofercie vod działającego pod Linuksem. Nie jest tak, że celowo chcą blokować Linuksowców. Po prostu postawili na niewłaściwą technologię.
Całkowicie przekręcasz rzeczywistość. Onet celowo blokuje Linuksa. Być może takie strony jak onet mają jakąś gażę od Microsoftu w postaci zniżek na oprogramowanie jeśli utrudnią życie użytkownikom darmowego oprogramowania a może zwyczajnie administratorzy onetu mają takie same poglądy jak mój rozmówca z innego forum. Pozwolę sobie zacytować poniżej jego wypowiedź:
BorsukWro pisze:O, tak, pewnie. Wiesz co będzie potem? Microsoft, Corel, Adobe zwijają manatki i pieniądze robią na wycince drzewa, utylizacji śmieci czy innych takich, ważne że nadal zarabiają. Jeśli ich nie ma, to nie ma też programistów, no bo za frajer przecież nie będzie się pracowało. Potem mamy pustoszejące uczelnie w kierunkach informatycznych - po co dziobać tyle lat tylko po to żeby mieć darmowe hobby na popołudnia? Skoro już nowi programiści się nie kształcą wspaniali "wolni" programiści tracą z oczu aplikacje będące "benczmarkami", aplikacje które podnosiły poprzeczkę. Skoro znika komercyjne oprogramowanie, to co będzie motywowało programistów otwartego softu do tworzenia nowych funkcji? Idąc dalej - każdy soft ma błędy. Czy chcesz żeby Twój soft bankowy napisali wolni samo-nadzorujący programiści fanatycy-samouki, czy dobrze opłacani specjaliści znający algorytmy szyfrowania, wiedzący coś o bezpieczeństwie, backupach danych itp?
Wolne oprogramowanie to zło, które powinno być ustawowo zakazane.
lub inny rozmówca. Dla wyjaśnienia uczestniczę w tworzeniu darmowej mapy do GPS. Jak widać nie wszystkim to się podoba, że jest darmowa.
muchnez pisze:To zamiast tworzyć mapę, która nie jest produktem pierwszej potrzeby, mało tego jest wykorzystywana przez firmy, które stać na zapłacenie tych 300 czy 500 zł. na subskrybcję komercyjnej mapy zacznij robić coś bardziej pożytecznego np. pomagać potrzebującym w hospicjum czyt noclegowni.

Moim zdaniem Twoje działania pogrążają branżę informatyczna ponieważ przyczyniają się do odpływu z niej gotówki. Prezio przeciętnej firmy zamiast kupić produkt komercyjny i sfinansować w ten sposób programistów, elektroników, administratorów i sieciowców wyda te pieniądze na inny cel, zapewne inną branże co w sposób oczywisty przyczyni się do zubożenia informatyki .

To, że coś kosztuje przyczynia się do prawidłowej alokacji pieniędzy. Dlatego komunizm upadł bo niewłaściwie ustalał ceny i wielu rzeczy nie opłacało się produkować np. jedzenia . Darmowe produkty niszczą rynek. Wasza praca jest dostępna za darmo i o wiele więcej pożytku byłoby gdybyście nadmiar energii poświęcili na cele społeczne, a GPS'y i mapy zostawili firmom komercyjnym.
Jak widzisz po powyższych wypowiedziach bardzo dużo osób jest przeciwnych darmowym programom i zrobiłoby bardzo dużo aby zniszczyć to oprogramowanie. Powstaje pytanie dlaczego? Odpowiedź jest prosta: Wolne oprogramowanie stanowi konkurencję dla firm produkujących lub handlujących oprogramowaniem i z tego względu uszczupla ich dochód.

Podobnie jest i z onetem. Nie jest tak jak piszesz, że onet nie ma w swojej ofercie nic dla linuxa. Onet ma w swojej ofercie filmy a linux jak najbardziej może odtwarzać filmy poprzez internet. Prawda jest taka, że onet dołożył wszelkich starań aby odciąć użytkowników linuxa od możliwości oglądania tych filmów.
musculus
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 14 gru 2010, 19:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: musculus »

mgrQkiZ pisze:Nie zbyt udana analogia. Przecież my nie chcemy od Onetu czegoś czego on nie może zrobić. Chcemy aby działał vod.
Może zrobić. Oczywiście. Ale wymaga to nakładu pracy. Onet musi ludziom za tę pracę zapłacić. Z drugiej strony - sklep mięsny też może wprowadzić do sprzedaży jabłka. A przeróbka serwisu jest dużo bardziej kosztowna niż wprowadzenie sprzedaży jabłek w mięsnym.

Też bym chciał, żeby działał vod. Ale Onet to prywatna firma. Musi przynosić dochód - to chyba zrozumiałe.
Nie można od nich wymagać, żeby działali "dla idei". Jeśli uznają, że im się nie opłaca przerabiać tego tak, żeby działało pod Linuksem - mają do tego prawo.

A tak na marginesie - niektórzy linuksowcy maja możliwość przeprowadzić swoistą "akcję odwetową" ma Onecie. W różnych prywatnych firmach ruch sieciowy idzie przez routery pracujące pod Linuksem. Jeśli firmowi administratorzy, sympatycy Linuksa będą blokować Onet (oficjalne tłumaczenie: "przeglądanie Onetu zabiera czas, który powinien być poświęcony na sprawy zawodowe" - sądzę, że właściciele firm zaakceptują takie wyjaśnienie) to taka działalność ma szansę skłonić osoby odpowiedzialne za Onet do zastanowienia się, czy naprawdę użytkowników Linuksa jest na tyle mało, że nie opłaca się nic dla nich robić.
gienekpa pisze:Całkowicie przekręcasz rzeczywistość. Onet celowo blokuje Linuksa. Być może takie strony jak onet mają jakąś gażę od Microsoftu w postaci zniżek na oprogramowanie jeśli utrudnią życie użytkownikom darmowego oprogramowania a może zwyczajnie administratorzy onetu mają takie same poglądy jak mój rozmówca z innego forum.
Wybacz, ale bez konkretnych dowodów nie uwierzę w to, że Onet celowo blokuje użytkowników Linuksa. Dla mnie to brzmi jak teoria spiskowa, a wobec tego jestem nieufny.
gienekpa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 33
Rejestracja: 28 cze 2010, 11:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: gienekpa »

musculus pisze:Wybacz, ale bez konkretnych dowodów nie uwierzę w to, że Onet celowo blokuje użytkowników Linuksa.
Ależ nikt od Ciebie nie wymaga abyś wierzył podobnie jak nikomu nie jest potrzebna Twoja wiara w nieczyste intencje onetu. To jest forum dyskusyjne i tu tylko dyskutujemy. Każdy może wypowiadać swoje zdanie.
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: ethanak »

musculus pisze:Może zrobić. Oczywiście. Ale wymaga to nakładu pracy. Onet musi ludziom za tę pracę zapłacić. Z drugiej strony - sklep mięsny też może wprowadzić do sprzedaży jabłka. A przeróbka serwisu jest dużo bardziej kosztowna niż wprowadzenie sprzedaży jabłek w mięsnym.
Teraz - tak, musiałby zapłacić. Teraz - owszem, jest kosztowna. Tyle że trzeba było pomyśleć wcześniej, bo na etapie projektowania czy kodowania koszty byłyby praktycznie żadne. A tłumaczenie typu "no ja nie wiedziałem że to na moonlighcie nie działa" do mnie nie dociera - jak ktoś nie wiedział to mógł sobie sprawdzić. Lenistwo wyłazi jak słoma z butów.
A poza tym mam takie dziwne wrażenie (Wy może też?) że to nie tyle lenistwo, co niedouczenie i braki podstawowej wiedzy ze strony zespołu programistów Onetu. Że po prostu ktoś nie tyle nie wiedział że to na moonlighcie nie działa, ale po prostu nie dotarło do niego że warto by było na tym moonlighcie sprawdzić (bo na lekcji o testowaniu aplikacji to się nie było a pan ucyciel cielacka tez kcom zjeść - to i odnośna ocena się pojawiła). Ewentualnie w ogóle nie wiedział o istnieniu moonlighta...
Wybacz, ale bez konkretnych dowodów nie uwierzę w to, że Onet celowo blokuje użytkowników Linuksa. Dla mnie to brzmi jak teoria spiskowa, a wobec tego jestem nieufny.
Dokładnie. Szczególnie, że argumenty przytoczone przez przedpiścę jako żywo przypominają te uzywane przez borgisa czy ramonesa. I tyleż mniej więcej prawdy o świecie zawierają. Bo jakoś firmie Adobe (z tych wymienionych) opłaca się wydawać player flasha na Linuksa. Jakoś (z tych niewymienionych) Oracle czy VMware żyją całkiem nieźle m.in. ze sprzedaży zamkniętego softu przeznaczonego dla otwartego OS-a. Że już o takich dziwach jak RedHat nie wspomnę :)
Кто жопой родился, чижиком не помрёт
gienekpa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 33
Rejestracja: 28 cze 2010, 11:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: gienekpa »

ethanak pisze:Dokładnie. Szczególnie, że argumenty przytoczone przez przedpiścę jako żywo przypominają te uzywane przez borgisa czy ramonesa. I tyleż mniej więcej prawdy o świecie zawierają. Bo jakoś firmie Adobe (z tych wymienionych) opłaca się wydawać player flasha na Linuksa.
Ale przecież ja nigdzie nic nie pisałem o adobe i o jakiejkolwiek opłacalności tylko o uszczuplaniu dochodów dla niektórych. Po prostu takie odpowiedzi dostałem w dyskusji na innym forum od przeciwników wolnego oprogramowania którzy jak zrozumiałem zajmują się oprogramowaniem w firmach swoich pracodawców.

Jestem jak najbardziej za wolnym oprogramowaniem i uważam, że każdy kto ma taką możliwość powinien pomagać w jego rozwoju ale są również tacy i wcale ich nie jest mało co uważają wprost przeciwnie.

Czy onet celowo odciął użytkowników linuxa od niektórych swoich usług? Uważam, że na 90% tak. Moim zdaniem świadczą o tym, choćby odpowiedzi onetu o przyczynach nie wspierania linuxa z powodu jego ociężałości które ktoś już w tym wątku zacytował jak i fakt, że na początku, to było już kilka lat temu zwiastuny z film.onet.pl nie chciały działać na pluginie mplayera za to idealnie działała na pluginie xine. Po wysłaniu opisu problemu do onetu okazało się szybciutko, że zwiastuny przestały również działać na pluginie xine. Widocznie onet początkowo przegapił ten plugin i zapomniał ten plugin zablokować. Mało tego. Problemy pojawiły się też na innych przeglądarkach niż IE w windowsie choć trochę kombinując dało się je ominąć. Po wszczęciu burzy, po upływie jakiegoś roku okazało się, że onet chyba dał za wygraną i łaskawie udostępnił swoje zwiastuny na stronie film.onet.pl również użytkownikom linuxa. Mam nadzieję, że również zrobi to ze swoim VOD.
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: ethanak »

gienekpa pisze:Ale przecież ja nigdzie nic nie pisałem o adobe i o jakiejkolwiek opłacalności tylko o uszczuplaniu dochodów dla niektórych. Po prostu takie odpowiedzi dostałem w dyskusji na innym forum
No i do nich się ustosunkowałem przecież a nie do Twojej wypowiedzi! To nie moja wina że tubylcze ubunciane forum ma problem z zagnieżdżonymi cytatami (gdyby nie miało to bym zacytował).
Zresztą... porównania do borgisa czy ramonesa nie wziąłeś mam nadzieję do siebie? :)
Кто жопой родился, чижиком не помрёт
Awatar użytkownika
margrit
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 09 maja 2010, 20:38
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: margrit »

musculus pisze:Czego Wy w ogóle chcecie? Chcecie mieć możliwość pełnego korzystania z udostępnianych przez Onet materiałów, czy po prostu chcecie "dołożyć tym wrednym typom z Onetu" za to, że śmieli zapomnieć o Linuksie? Chcecie "dołożyć" - dobrze. Na forach można "szczekać" do woli. Ale nic z tego nie wyniknie, co najwyżej "szczekający" poczuje ulgę. Jednak atakowanie osób mogących rozwiązać problem nie jest dobrą drogą do rozwiązania tego problemu.
Na razie nikt nikogo nie atakuje. Ale chyba tez nikt tu nie ma ochoty udawać, że nie ma problemu.
Były podejmowane próby zwrócenia się do Onetu - kulturalne, nie roszczeniowe - i jak widzisz nawet nie raczą nic odpisać, chyba jednej osobie tylko odpisali, że "linux jest zbyt ociężały".
Czy ze "szczekania" na forach nic nie wynika? Nie zgodziłabym się- internet ma dziś wymierną siłę oddziaływania, to już nie panienka, która może sobie co najwyżej potupać nóżką. Jest wiele przypadków, gdzie właśnie fala krytyki w internecie, nagłośnienie problemu doprowadzało do konkretnych zmian, nawet jeśli początkowo firma to ignorowała. Choć osobiście nie wiem, czy tutaj problem jest na poziomie Onetu czy też jest szerszy, globalny.
bogaczew
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 211
Rejestracja: 13 gru 2006, 21:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: bogaczew »

musculus pisze:W swoim poście napisałeś ciekawą rzecz: "wszystko co sklep mięsny oferuje mają obowiązek mi sprzedać." Pomijam kwestę obowiązku sprzedaży, bo tu można by długo i namiętnie dyskutować.
nie ma co dyskutować. jak jest coś w ofercie to nie mogą ci odmówić sprzedaży. chyba że to coś prawnie ograniczoną dostęność, alkohol dla pełnoletnich, leki na receptę, broń jak masz pozwolenie, etc.
Ważniejsze jest to, czy dostawca usług ma coś w ofercie. A Onet po prostu nie ma w ofercie vod działającego pod Linuksem. Nie jest tak, że celowo chcą blokować Linuksowców. Po prostu postawili na niewłaściwą technologię. Przez to mają w ofercie produkt działający tylko pod Windows - nie mają w ofercie produktu pod Linuksa - i trudno.
ma, tylko kiepsko zrobione. test dostępności jak najbardziej przechodzi, wszystkie punkty na zielono. tylko nie działa.
musculus
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 14 gru 2010, 19:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: musculus »

margrit pisze:Na razie nikt nikogo nie atakuje. Ale chyba tez nikt tu nie ma ochoty udawać, że nie ma problemu.
Miałem na myśli ataki typu straszenie urzędami czy próby nasłania konkurencji. Takie rzeczy są w tym wątku. Poza tym jest trochę wpisów... jakby to powiedzieć... kwestionujących kompetencje administratorów Onetu i nie wnoszących do dyskusji nic poza tym. Można się zgodzić, że informatycy Onetu trochę "dali ciała", ale wytykanie tego jest raczej "pustym szczekaniem" pozwalającym rozładować emocje "szczekającego", a nie jest dobrą drogą do zmiany tego stanu rzeczy.
bogaczew pisze:nie ma co dyskutować. jak jest coś w ofercie to nie mogą ci odmówić sprzedaży. chyba że to coś prawnie ograniczoną dostęność, alkohol dla pełnoletnich, leki na receptę, broń jak masz pozwolenie, etc.
Na chłopski rozum czym innym jest to, co określane jest jako "oferta", a co w rzeczywistości jest tylko niewiążącą prezentacją towaru, a czym innym oferta w sensie prawnym. Nigdy nie widziałeś dopisków typu "Cennik nie jest ofertą handlową w rozumieniu prawa handlowego"?
Jednak ja nie znam prawa na tyle, żeby tu dyskutować. Quod scripsi, scripsi i na tym koniec z mojej strony. Jeśli chcesz dalej drążyć ten temat to poszukaj sobie do rozmowy prawnika.
Awatar użytkownika
dk75
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1142
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: dk75 »

ethanak pisze:A poza tym mam takie dziwne wrażenie (Wy może też?) że to nie tyle lenistwo, co niedouczenie i braki podstawowej wiedzy ze strony zespołu programistów Onetu. Że po prostu ktoś nie tyle nie wiedział że to na moonlighcie nie działa, ale po prostu nie dotarło do niego że warto by było na tym moonlighcie sprawdzić (bo na lekcji o testowaniu aplikacji to się nie było a pan ucyciel cielacka tez kcom zjeść - to i odnośna ocena się pojawiła). Ewentualnie w ogóle nie wiedział o istnieniu moonlighta...
Pewna firma z Poznania wprowadza u mnie w pracy system magazynowo-księgowy.
I jest do bani. Programiści pewnie go lubią bo dużo opcji ma ale ze strony magazynowo-księgowej bardzo nieprzyjazny i zagmatwany jest. Trzeba fafnaście okien otworzyć aby dokument wprowadzić i bez myszki się nie obejdzie - są funkcje które tylko myszką można wykonać. Masakra.
Na prośbę czy nie można by było zrobić coś z korektami do dokumentów bo nie widać kompletnie co się po korekcie zmieni/zmieniło i będą kłopoty jak się zrobi błędy podczas wprowadzania bo można zrobić potem błędy i w korektach to "programista" odpowiedział
No przecież nie możemy zakładać, że się będziemy ciągle mylić więc to nie potrzebne.
Niestety księgowa ciśnie aby to był ten "układ"... a mogliśmy mieć system ASECO...

To tak apropo miernoty dużej części programistów w polskich firmach informatycznych.
Linux Mint Debian Edition x86_64/2.6.39, Conky 1.8.0, Xorg 7.6/1.10.4 - GNOME 2.30.2, nVidia 285.03
Lenovo T61p, HITACHI HTS722010K9SA00 100GB, ST9250827AS 250GB
http://linuxcounter.net/user/483055.html
gienekpa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 33
Rejestracja: 28 cze 2010, 11:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: gienekpa »

musculus pisze:Miałem na myśli ataki typu straszenie urzędami
O jakich atakach mówisz? Każdy niezadowolony obywatel naszego kraju może pójść do odpowiedniego urzędu i "naskarżyć". Akurat w tym przypadku, całej internetowej społeczności wyszłoby na zdrowie gdyby instytucje broniące praw konsumentów przyjrzałyby się czy onet na pewno postępuje zgodnie z prawem.
Awatar użytkownika
mgrQkiZ
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 252
Rejestracja: 03 mar 2008, 17:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: mgrQkiZ »

Nie można od nich wymagać, żeby działali "dla idei". Jeśli uznają, że im się nie opłaca przerabiać tego tak, żeby działało pod Linuksem - mają do tego prawo.
To przecież ja im tego prawa nie zabraniam. Mogą robić co chcą.
Całkowicie przekręcasz rzeczywistość. Onet celowo blokuje Linuksa. Być może takie strony jak onet mają jakąś gażę od Microsoftu w postaci zniżek na oprogramowanie jeśli utrudnią życie użytkownikom darmowego oprogramowania a może zwyczajnie administratorzy onetu mają takie same poglądy jak mój rozmówca z innego forum.
Widzę, że od przekręcania to jesteś ty. Też nie sądze aby onetowi zależało na linuksowych użytkownikach, ale nie do tego stopnia aby ich nienawidzieć i robić wszystko naprzeciw.
A tłumaczenie typu "no ja nie wiedziałem że to na moonlighcie nie działa" do mnie nie dociera - jak ktoś nie wiedział to mógł sobie sprawdzić. Lenistwo wyłazi jak słoma z butów.
Wydaje mi się, że to nie jest lenistwo ale zwyczajny brak świadomości o istnieniu Linuksa podczas wymyślania technologii do użycia do vod.
Moim zdaniem świadczą o tym, choćby odpowiedzi onetu o przyczynach nie wspierania linuxa z powodu jego ociężałości które ktoś już w tym wątku zacytował jak i fakt, że na początku, to było już kilka lat temu zwiastuny z film.onet.pl nie chciały działać na pluginie mplayera za to idealnie działała na pluginie xine.
To raczej brak wiedzy niż celowe działanie.
Akurat w tym przypadku, całej internetowej społeczności wyszłoby na zdrowie gdyby instytucje broniące praw konsumentów przyjrzałyby się czy onet na pewno postępuje zgodnie z prawem.
A jakie przestępstwo popełnił onet? Wskaż paragraf.
www.qkiz.pl - 100% geek blog
Podaruj 1% osobie chorej na stwardnienie rozsiane --> www.sm.qkiz.pl
Awatar użytkownika
jacekalex
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 4683
Rejestracja: 17 cze 2007, 02:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: jacekalex »

Długo będzie ten flame działał?

Vod nie pójdzie na Linuxie tak długo, jak nie pojawi się biblioteka do łamania zabezpieczeń drm podobna w działaniu do libdvdcss2.
Bo co do udostępnienia sterowników drm na Linuxa, to prędzej własne uszy powąchacie, niż Microsoft dobrowolnie udostępni specyfikację drm, żeby mogły powstać.

A to, że producenci programów i filmów chcą, żeby ich wypociny nie były nielegalnie kopiowane (chcą zarobić, najlepiej SMS za 9+VAT za obejrzenie jednego odcinka),
to fakt, i psioczenie na vod to zawracanie Wisły kijem :craz:

Za to, jak pojawi się narzędzie pozwalające na oglądanie chronionych materiałów w mplayerze, to najpierw na całym świecie będą ścigać autorów i użytkowników programu czy biblioteki, będą też co tydzień zmieniać (przy każdej aktualizacji) specyfikację drm.

A i prawdopodobnie na Win$ nowszych od XP nie pójdzie drm na virtualce, bo sygnał video ma być zaszyfrowany algorytmem AES128 i odszyfrowywany dopiero w karcie graficznej, i odtwarzany na monitorze, z cyfrowym złączem obsługującym zabezpieczenie HDCP.
Więc Virtualbox od Oracle raczej nie obrobi takiego cudu, znacznie prędzej pojawi się łata na mplayera, obsługująca jedno i drugie, ale i tak pozostanie na drodze zamknięty ster karty graficznej.
Więc prędzej spodziewałbym się obejścia problemu na sterach nouveau i galium.
Względnie jakiejś hakerskiej sztuczki - dzięki której karta Nvidia, Ati czy inna, nie będzie miała pojęcia, że odtwarza materiał szyfrowany, a nie zwykły.

A jak ktoś nie rozumie, co tu napisałem, to niech przeczyści okulary, przewietrzy łepetynę i przeczyta to: https://help.ubuntu.com/community/Restr ... ayAndHDDVD
A w szczególności część o drm i dumphd.

Ze zrozumieniem treści.

To by było na tyle
:craz:
Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Komputer jest jak klimatyzacja - gdy otworzysz okna, robi się bezużyteczny...
Linux User #499936
Inny OS: Gentoo Linux :)
gienekpa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 33
Rejestracja: 28 cze 2010, 11:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: gienekpa »

mgrQkiZ pisze: A jakie przestępstwo popełnił onet? Wskaż paragraf.

Mógłbyś rozwinąć bo szczerze powiedziawszy to nie bardzo wiem o co Ci chodzi z tym przestępstwem. Czy ja gdzieś coś wspomniałem o jakimkolwiek przestępstwie??? Obrazek Jest cała masa zachowań które nie są przestępstwami a godzą w prawa innych obywateli. Wystarczy spojrzeć na ilość spraw cywilnych. Czy onet ma prawo wybiórczo udostępniać swoje usługi? Moim zdaniem nie. Czy mam rację to się okaże bo mam zamiar napisać do Rzecznika Praw Konsumenta. Jeśli mi odpowie to odpowiedź wrzucę na forum.
jacekalex pisze: Za to, jak pojawi się narzędzie pozwalające na oglądanie chronionych materiałów w mplayerze, to najpierw na całym świecie będą ścigać autorów i użytkowników programu...
.
.
.
A jak ktoś nie rozumie, co tu napisałem, to niech przeczyści okulary, przewietrzy łepetynę i przeczyta to: https://help.ubuntu.com/community/Restr ... ayAndHDDVD
A w szczególności część o drm i dumphd.
Twierdzisz, że twórca programu MakeMKV działa nielegalnie i jest ścigany za piractwo po całym świecie? Może jednak powinieneś wyjrzeć za okno i sam się przewietrzyć? ;)

Jakiś czas temu przetestowałem ten programik osobiście bo kupiłem film na blu-ray i nie mogłem sobie poradzić ale jakoś poradziłem sobie i napisałem nawet króciutki poradnik jak sobie poradzić z odtwarzaniem zakodowanych płyt Blu Ray na Linuxie
Awatar użytkownika
dk75
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1142
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: dk75 »

A twórcy AnyDVDHD są ścigani (bardzo pomaga lokalizacja ich firmy... oj bardzo ;P )? A przecież oferują kopiowanie BR. A przedtem oferowali kopiowanie DVD.
A anglik który oferował taki program za darmo dostał 20 lat warunkowego - pod warunkiem, że nie zbliży się do swego programu i nie będzie nic takiego robił w przyszłości (DVDDecrypter jakby ktoś nie wiedział).
Komercha. Zapłacili za licencję na dekodowanie, dostali kody, sprzedają program.
MakeMKV też będzie płatne za dekodowanie BR jak tylko skończy się Beta. ( 200PLN jakby ktoś nie wiedział )
Linux Mint Debian Edition x86_64/2.6.39, Conky 1.8.0, Xorg 7.6/1.10.4 - GNOME 2.30.2, nVidia 285.03
Lenovo T61p, HITACHI HTS722010K9SA00 100GB, ST9250827AS 250GB
http://linuxcounter.net/user/483055.html
musculus
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 14 gru 2010, 19:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: musculus »

mgrQkiZ pisze:To przecież ja im tego prawa nie zabraniam. Mogą robić co chcą.
Zacytowałem Ciebie, ale trochę rozszerzyłem odpowiedź i niechcący przypisałem Ci poglądy, że jakoby Onet ma obowiązek dostosować się do wymogów użytkowników Linuksa. Przepraszam za nieporozumienie.
gienekpa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 33
Rejestracja: 28 cze 2010, 11:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: gienekpa »

dk75 pisze: A anglik który oferował taki program za darmo dostał 20 lat warunkowego - pod warunkiem, że nie zbliży się do swego programu i nie będzie nic takiego robił w przyszłości (DVDDecrypter jakby ktoś nie wiedział).
he he. Dobre sobie. 20 lat za prawa autorskie. Ktoś kto tą bujdę puścił w net ma bardzo bujną wyobraźnię ale czego to ludzie nie wymyślą :lol:.
dk75 pisze:Komercha.
I co z tego. Znajdź mi "komerchę" w podobnej cenie pod linuxa do odtwarzania VOD a będę bardzo usatysfakcjonowany.
dk75 pisze: Zapłacili za licencję na dekodowanie, dostali kody, sprzedają program.
Ale to wcale nie zmienia faktu, że twoje gadanie o tym, że jeśli ukaże się narzędzie do odtwarzania Blu Ray na mplayerze, to jego twórca będzie ścigany po całym świecie za piractwo, jest tylko twoją dywagacją i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Jak widzisz ukazało się i jest całkowicie legalne a to, że jest płatne to już zupełnie inna historia.
dk75 pisze:MakeMKV też będzie płatne za dekodowanie BR jak tylko skończy się Beta. ( 200PLN jakby ktoś nie wiedział )
Ależ MakeMKV jest już płatne i nie widzę w tym nic złego choćbym wolał oczywiście, żeby było za darmo. Jest okres 30dniowy próbny pełnej funkcjonalności. Potem pełna funkcjonalność kosztuje 50EUR.
Awatar użytkownika
dk75
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1142
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: dk75 »

No ok, 5 lat nie jestem już na Windows więc nie pamiętam już i 5 lat temu LightingUK dostał pogróżki z USA oraz firmy hostingowe dostały wezwanie do zaprzestania hostowania DVDDecryptera.

Więc projekt umarł (jest tylko stara wersja mirrorowana).

A AnyDVDHD jest dalej rozwijany gdyż na tej wyspie gdzie mają siedzibę prawo ma w nosie to czego chcą prawnicy z USA.
Wątpię aby developerzy MPlayera mieli taki komfort pracy i nieprzejmowania się prawnikami z USA jak developerzy AnyDVDHD.

Tak więc dopóki ktoś trzeci nie wypuści ogólnie dostępnej biblioteki do odtwarzania zabezpieczonych BD+ to MPlayer nie będzie miał tej funkcjonalności i już.
Szanse na to są bliższe zeru niż czemukolwiek innemu.
Linux Mint Debian Edition x86_64/2.6.39, Conky 1.8.0, Xorg 7.6/1.10.4 - GNOME 2.30.2, nVidia 285.03
Lenovo T61p, HITACHI HTS722010K9SA00 100GB, ST9250827AS 250GB
http://linuxcounter.net/user/483055.html
gienekpa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 33
Rejestracja: 28 cze 2010, 11:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: gienekpa »

dk75 pisze:No ok, 5 lat nie jestem już na Windows więc nie pamiętam
Ale co do tego ma Windows? Prawo dotyczy w równym stopniu każdego bez względu na to czy korzysta z Windowsa czy Linuxa.
dk75 pisze: już i 5 lat temu LightingUK dostał pogróżki z USA oraz firmy hostingowe dostały wezwanie do zaprzestania hostowania DVDDecryptera.
Ale co do tego ma USA? Mieszkając w danym kraju podlega się prawu tego kraju i jeśli prawa się tego kraju nie przestrzega to wpada policja ;) .
dk75 pisze:A AnyDVDHD jest dalej rozwijany gdyż na tej wyspie gdzie mają siedzibę prawo ma w nosie to czego chcą prawnicy z USA.
Jasne. :wink:
A na jakiej wyspie oni są że prawa tam nie ma? Są takie wyspy na świecie gdzie prawo nie obowiązuje? Pewnie świat wygląda tam jak w filmie Mad Max lub Doomsday gdzie każdy biega po ulicy z maczetą i odrąbuje innym głowy :craz: ;)
dk75 pisze:Wątpię aby developerzy MPlayera mieli taki komfort pracy i nieprzejmowania się prawnikami z USA jak developerzy AnyDVDHD.
Prawo obowiązuje wszędzie. Filmy na Blu Ray nie są wydawane tylko w USA ale na całym świecie i na całym świecie ściga się piracenie. Wiem że prawa autorskie są absurdalne ale niestety są i każdy jest zobowiązany do ich przestrzegania bo w przeciwnym wypadku wcześniej czy później stanie przed sądem no chyba, że to jest jakiś malutki piracik i nie rzuca się w oczy ;) .
dk75 pisze:Tak więc dopóki ktoś trzeci nie wypuści ogólnie dostępnej biblioteki do odtwarzania zabezpieczonych BD+ to MPlayer nie będzie miał tej funkcjonalności i już.
Ależ już ktoś trzeci wypuścił narzędzie zwane MakeMKV które umożliwia oglądanie zakodowanych dysków na MPlayer, VLC i większości innych playerów. MakeMKV samo w sobie nie jest playerem. Szkoda tylko, że ten program jest w postaci "zewnętrznego okienka" a nie w postaci biblioteki tak jak libdvdcss2 ale myślę, że za jakiś czas taka biblioteka się ukaże. AnyDVDHD chyba też nie jest samo w sobie playerem? Jak to z tym jest bo nie interesowałem się tym programem.

PS.
Powoli odeszliśmy od tematu tego wątku i proponuję wrócić do właściwego tematu. Postaram się pisać w tym wątku tylko na temat VOD.

Korzystając z okazji chciałbym życzyć wszystkim wesołych Świąt.
Awatar użytkownika
dk75
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1142
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: dk75 »

http://www.ip-adress.com/whois/slysoft.com - Antigua i Barbuda
Jakoś tak chyba nie stają na włosach gdy RIAA lub MPAA wysyła swoich prawników z USA aby straszyli firmy na ich terenie.
Przeglądałem ich ACT14 dotyczący praw autorskich i jest tylko o robieniu kopii ale nie ma nic bezpośrednio o "maszynach" mogących służyć do tego więc...
A AnyDVDHD robi odbezpieczoną kopię "do użytku prywatnego" ;P aby oglądać filmy z domowego centrum multimedialnego a płytkę BD schować aby się nie zniszczyła ;P

A MakeMKV raczej nie będzie w postaci biblioteki bo w jaki sposób pobieraliby za to opłaty?


Wracając do Onet VOD - szukając informacji o SlySoft przeczytałem, że nawet Apple w iTunes zrezygnowało z DRM więc jak to jest z onetem? Nie dało się rady tego zrobić inaczej? Tylko DRM?
Linux Mint Debian Edition x86_64/2.6.39, Conky 1.8.0, Xorg 7.6/1.10.4 - GNOME 2.30.2, nVidia 285.03
Lenovo T61p, HITACHI HTS722010K9SA00 100GB, ST9250827AS 250GB
http://linuxcounter.net/user/483055.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka, filmy, zdjęcia, grafika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości