Nie uruchamia się MPlayer Media Player

Grafika, film, dźwięk.
odolan85
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 28
Rejestracja: 22 paź 2010, 12:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Nie uruchamia się MPlayer Media Player

Post autor: odolan85 »

Po aktualizacji systemu (nie formatowaniu) do 10.10 z 10.04, nie uruchamia mi się ani jeden film w MPlayer... a chciałbym oglądać filmy z napisami, a nie jako zwykły "podgląd" - jak kliknę dwa razy, to owszem, otwiera się "odtwarzacz filmów". Jak wchodzę Programy->dzwięk i wideo->mplayer, także nie działa,nie włącza się wcale.
Próbowałem innych - odinstalowałem mplayer, i niestety, nie mogę ponownie go zainstalować, w centrum oprogramowania jest jedynie jakiś "Gnome mplayer" w którym napisy są żółte i zajmują 100 % ekranu, a po przewinięciu filmu, resztki liter są rozsiane gdzieś po bokach, inne programy są równie żenujące, np jakiś xine, w którym gdy włączymy film na małym ekranie w lewym rogu, to po "full screenie" napisy nadal będą malutkie w rogu ;-) a po przewijaniu (przeskakiwaniu) po filmie tracimy dźwięk. Chcę jakoś zainstalować mplayer, bo reszta programów swą "profesjonalnością" poraża (np. tragiczne kplayer, gnome mplayer, xine czy najgorszy - kaffeine - mimo, że odtwarzacz linuxowy pokazuje obraz, koffeine ma obraz czarny)

Tak więc proszę - pomóżcie z MPLAYER aby zadziałał...
Awatar użytkownika
kris55
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 560
Rejestracja: 16 mar 2010, 16:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86

Odp: Nie uruchamia się MPlayer Media Player

Post autor: kris55 »

Po aktualizacji systemu (nie formatowaniu) do 10.10 z 10.04...
No to masz problem, dlatego ja zawsze robię czystą nową instalację, nigdy upgrade.
Sprawdź:
1. Odpal mplayer z konsoli, pokaż komunikat.
2. Odpal mplayer łącznie z plikiem video w konsoli z lini poleceń i pokaz ewentualne komunikaty.
3. Zauważyłem, ze mplayer kiedy brak mu jakiegoś kodeka, zamyka się (przeinstaluj kodeki).
4. Zainstaluj graficzną nakładkę na mplayer - SMplayer.
Może w Twoim przypadku coś to pomoże.
Linux Puppy 5.20 ROX + OpenBox & Ubuntu 10.04 GNOME
Linux Registered User #308993 ---> http://www.counter.li.org
Linux Counter is not an exclusive club. Any Linux user can join and it's free.
odolan85
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 28
Rejestracja: 22 paź 2010, 12:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: Nie uruchamia się MPlayer Media Player

Post autor: odolan85 »

"No to masz problem, dlatego ja zawsze robię czystą nową instalację, nigdy upgrade."

Hehe, na tym samym forum doradzano, że "po co formatować? przecież można zrobić aktualizację!" 8-)
P.S. mógłbyś opisać jakie komendy wpisać, jestem mało obeznany, wpisywałem jakieś "bash mplayer", i wyskoczyło coś o niemożliwości otworzenia pliku binarnego itp. Tak jak wspomniałem - usunąłem mplayer, a potem wgrywałem te gnome mplayer itp, a "klasycznego" mplayer znaleźć przez Centrum Oprogramowania nie mogę...

EDIT : usuwałem wszelkimi sposobami mplayer, wszelkimi go ponownie instalowałem, ale nigdzie go nie ma, ani w panelu programy/dzwięk i wideo, ani "otwórz za pomocą" ... widzę tylko w administracja/synaptic, mogę sobie go odinstalowywac całkowicie i zainstalowywac ponownie, nic nie daje.
VLC player po skonfigurowaniu może dorasta do połowy pięty mplayerowi, ale napisy nie chcą znikać. Aktor mówi "Do widzenia", wychodzi, a ja wychodzę z siebie, bo nie następują żadne dialogi, a "do widzenia" wisi sobie na ekranie, aż do momentu, gdy po kilku minutach zacznie się kolejny dialog... a ja mam ochotę "do widzenia" powiedzieć wersji 10.10 ;-) i wrócić do 10.4.
Awatar użytkownika
kris55
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 560
Rejestracja: 16 mar 2010, 16:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86

Odp: Nie uruchamia się MPlayer Media Player

Post autor: kris55 »

Ludzie mają różne opinie i piszą to co chcą, u jednych działa upgrade a u innych nie, było już sporo postów w tym temacie, ale decyzja i wybór należy do Ciebie. Nie poczytałeś i zrobiłeś tak jak chciałeś. A tu jest kolejny post poruszający problem mplayera: viewtopic.php?t=133540
Zainstaluj SMplayera, problem może się rozwiązać.
SMplayer jest w repozytoriach ubuntu. Odpalasz synaptica dajesz na wyszukaj wpisujesz smplayer zaznaczasz paczke i zastosuj. Dodam jeszcze, że Xine bardzo dobrze wyświetla napisy, i co ważne na czarnym tle, poniżej kadru, trzeba tylko ustawić kodowanie na cp1250 i odpowiednią do własnych upodobań wielkość czcionki.
P.S. mógłbyś opisać jakie komendy wpisać, jestem mało obeznany...
Przepraszam, komendy (podstawowe) konsoli i zasady pracy w konsoli, to wypadało by znać. Jak nie znasz to koniecznie odwiedź czytelnie forum. Jak masz problemy z konsolą, to stosuj MC, unikniesz błędów ze ścieżkami dostępu do uruchamianego pliku.
A polecenie np.: user@linux-desktop:~/Wideo$ mplayer Spluwa.avi
czyli uruchamiasz mplayerem plik Spluwa.avi będacy w katalogu Wideo.
Zdziwiony będziesz ilością opcji i informacji uzyskanych w konsoli.
Powodzenia
Linux Puppy 5.20 ROX + OpenBox & Ubuntu 10.04 GNOME
Linux Registered User #308993 ---> http://www.counter.li.org
Linux Counter is not an exclusive club. Any Linux user can join and it's free.
odolan85
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 28
Rejestracja: 22 paź 2010, 12:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: Nie uruchamia się MPlayer Media Player

Post autor: odolan85 »

Heh, to wyjaśniło się z tym Mplayerem, nie ma go w nowej wersji, mało to pozytywne :(


A Xine nie odtwarza rmvb - inne pokazują obraz rmvb normalnie, on pokazuje rozklekotany i pixelowaty. A co z możliwością powiększenia napisów w Xine ? nie widzę takiej opcji, a napisy są tylko nieco większe od czcionki którą teraz czytacie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka, filmy, zdjęcia, grafika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość