Instalacja modemu e173

Przenośne komputery i problemy z nimi związane
Bajki
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 01 lis 2008, 23:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME

Instalacja modemu e173

Post autor: Bajki »

Witam,
moja dziewczyna ostatnio kupiła sobie internet Play Online dostając przy tym modem Huawei e173. Facet za ladą powiedział, że modem wg. specyfikacji powinien działać na linuxach bez problemu.

Niestety, po wsadzeniu karty sim do modemu i podpięciu go do usb, Ubuntu widzi go jako zwykły pendrive, na którym znajdują się pliki exe do zainstalowania sterowników pod Windowsem. Próbowalem szukać czegokolwiek nt. instalacji tego modemu w internecie jednak, jeśli google może być pewnym kryterium - on oficjalnie nie istnieje! Nie ma do niego sterowników, nie ma o nim wzmianki na stronie producenta ani tym bardziej niema instrukcji jak go zainstalować. Kiedy dzwonię do obsługi klienta, odbiera kobieta, która - wnioskując z rozedrganego głosu - jest przerażona faktem, iż klient użył słowa LINUX nie umię mi pomóc i odsyła do salonu, w którym kupiłem modem. Nie będe rozpisywał się o tym, jak wyglądało rozwiązywanie problemu 'na miejscu' ale koniec końców dziewczyna ma się pojawić w salonie za kilka dni. Do tego czasu pomyślałem, że może ktoś na tym forum miał już podobne przejścia z play i owym modemem i był by w stanie wytłumaczyć mi jak mogę go zainstalować bez dostępu do internetu (większość instrukcji dot. instalacji modemów huawei pod linuxami zaczyna się od ściągnięcia jakiegoś programu z internetu) ?

Dziewczyna posiada Ubuntu 10.04 lts

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam,
Michał
Efczi
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2011, 14:48
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Instalacja modemu e173

Post autor: Efczi »

Witam,
Mam dokładnie ten sam problem z komputerem koleżanki.
Ubuntu 10.04, modem Huawei e173 - tak jak w powyższej wypowiedzi.
Jeśli ktokolwiek wie co z tym zrobic niech da znac.
Awatar użytkownika
kapslock
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 67
Rejestracja: 21 cze 2010, 15:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Instalacja modemu e173

Post autor: kapslock »

zrób update systemu i przeinstaluj pakiet usb-modeswitch po restarcie systemu powinien być widoczny modem
bez pracy nie ma kołaczy
Bajki
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 01 lis 2008, 23:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Instalacja modemu e173

Post autor: Bajki »

Kurde, zapomniałem napisać rozwiązania - w moim przypadku problem rozwiązała aktualizacja ubuntu do 10.10
ODPOWIEDZ

Wróć do „Laptopy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość