Quo vadis Linux - pars MDCCM.

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
kklimonda
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 585
Rejestracja: 20 kwie 2008, 04:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Quo vadis Linux - pars MDCCM.

Post autor: kklimonda »

@pioruns: To Fundry nie jest zbyt przyjazne dla projektów open source - deweloper musi najpierw stworzyć daną funkcjonalność w prywatnym repozytorium, później ją zaprezentować, i jeżeli zostanie odrzucona może ją co najwyżej zatrzymać dla siebie, i szukać nowych ludzi którzy będą chcieli za nią zapłacić. W przeciwnym wypadku nic nie zatrzyma fundujących przed skopiowaniem nowej funkcjonalności i jej odrzuceniem. A sytuacja zaczyna się jeszcze bardziej komplikować, gdy nad projektem pracuje kilka osób.
Nie mówię, że to zły pomysł -- mniej więcej o czymś takim myślałem -- ale zastanawiam się jak to działa. Jest jakiś znany projekt OS, który z tego korzysta? Z tego co widzę przeważająca część projektów na które ktoś wyłożył pieniądze to projekty webowe.

Czy lepiej zatrudnić się w Mozilla (albo w Collabora, Canonical, Red Hat, Novell)? Pewnie lepiej - ale żadna z tych firm nie utrzymuje się z pisania aplikacji na Linuksa.

Dam tematowi odpocząć do jutra, bo już zaczynamy pisać odpowiedzi w edycjach ;).
pioruns
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1172
Rejestracja: 19 lis 2006, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Odp: Quo vadis Linux - pars MDCCM.

Post autor: pioruns »

Ze znanych nic tam nie widziałem. Strona nie jest popularna, w Polsce chyba ani jednego newsa o tym nie znalazłem.
Ale sama idea nie jest zła. Użytkownicy też mogą wysyłać feature requesty, a programiści je piszą i dostają kasę, nie marnując czasu na coś, za co nie dostaną pieniędzy.
Registered Linux user #454644 ---> https://linuxcounter.net/
Awatar użytkownika
Witch Lady
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 171
Rejestracja: 05 kwie 2010, 11:43
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Quo vadis Linux - pars MDCCM.

Post autor: Witch Lady »

>Kklimonda, wiem, ze paypal jest w Polsce. Nikt mnie jednak nie przekona do przekazania zlotowki paypalowi z powodu tych ich wszystkich przekretow. Jesli jakis projekt przyjmuje tylko finansowanie przez paypal... Tym gorzej dla projektu. Moneybookers, paysafecard albo innr sposoby platnosci.

W sumie to nawet nie rozchodzi sie o stworzenie nowego systemu plagnosci, bo tych jest sporo i mozna by z kilku skorzystac... Raczej problem bylby w tym jak w najlepszy sposob ulatwic przekazywanie pieniedzy do tworcow. I jak do tego zachecic.
gramin
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 23
Rejestracja: 02 gru 2008, 17:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Quo vadis Linux - pars MDCCM.

Post autor: gramin »

Widzę, że tradycyjnie już jeżeli chodzi o "starcie" Linux vs Windows temperatura dyskusji powoli osiąga poziom wrzenia ;)

Ja chciałem jedynie lekko sprostować to co wcześniej napisał janek.sid
janek.sid pisze:Ja przesiadając się na Linuksa wiem, że:
- kamerki nie uruchomię w ogóle, bo jest Microsoftu i nie działa na niczym innym
Kilka miesięcy temu kupiłem kamerę Microsoft LifeCam Cinema, bo miała dobre recenzje i ładny wygląd i pod Ubuntu działa całkowicie bezproblemowo i bez żadnych dodatkowych zabiegów.
janek.sid pisze:- myszka i klawiatura bezprzewodowa Logitecha, będzie działać bez problemu, ale tylko w podstawowym zakresie,
Od prawie trzech lat używam myszki Microsoft IntelliMouse Explorer for Bluetooth i także nie miałem z nią większych problemów na różnych wersjach Ubuntu, ani obecnie na Linux Mint Debian Edition. W wersji Ubuntu 7.10 nie działał mi jedynie przycisk ponów, jednak później ów problem zniknął i wszystkie 5 przyciski zaczęły działać tak jak powinny.

Nie taki więc hardware MS straszny, jak go malują ]Nikt mnie jednak nie przekona do przekazania zlotowki paypalowi z powodu tych ich wszystkich przekretow[/quote]
:O
A tak bliżej to jakie przekręty masz na myśli?
Od kilku lat jestem dość aktywnym użytkownikiem ebay (kupuje i czasami sprzedaję, w grudniu "wywalczyłem" nawet fioletową gwiazdkę ;)), prawie zawsze płace poprzez PayPal, należności także otrzymuję głównie tą drogą i nigdy nie miałem z serwisem żadnych problemów. Co więcej, kilka razu sprzedawcy próbowali mnie naciągnąć sprzedając przedmioty niezgodne z opisem lub nie wysyłając ich i zawsze po otwarciu sporu w PayPal otrzymywałem moje pieniądze z powrotem.
Faktem jest, że prowizje od otrzymywanych należności mogłyby być lekko niższe, jednak jest to jedyne zastrzeżenia jakie mam do tego serwisu.
Poza tym widzę same zalety: wszystkie transakcje są ubezpieczone, należności są przekazywane w sposób błyskawiczny, a ich wykonanie ogranicza się do kilku kliknięć.
Savpether
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 294
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Testujemy 11.04 natty

Post autor: Savpether »

Kurde to menu unity z alpha 2 jest zupełnie nie przemyślane i nie intuicyjne, tzn. nie samo menu jak sposób wyświetlania i miejsce w jakie trzeba kliknąć by się do niego dostać..
Open your mind for mental revolution. It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. This is your world. This is our world. The revolution is now.
pioruns
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1172
Rejestracja: 19 lis 2006, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Odp: Testujemy 11.04 natty

Post autor: pioruns »

Savpather:
Kiedyś też wszyscy narzekali, matko, jaki ten Windows XP jest badziewny, zamula, zajmuje dużo miejsca, brzydko wygląda, co to za ogromne przyciski. hehe:D
Odświeżenie zawsze doda szumu medialnego dystrybucji. Unity jest bardzo fajne. Jeśli znów nie wzrosną wymagania systemowe Ubuntu (mam nadzieję, że spadną, w końcu Unity to netbookowa technologia!), to bardzo przyjemnie się pracowało na Unity. Z czasem nauczymy się nowych skrótów i menu.
Bardziej mnie martwi potencjalna stabilność tego wydania, bo jak wiemy zostanie wprowadzone bardzo dużo nowych rozwiązań.
Registered Linux user #454644 ---> https://linuxcounter.net/
Awatar użytkownika
gtriderxc
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 61
Rejestracja: 10 lut 2009, 16:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Testujemy 11.04 natty

Post autor: gtriderxc »

pioruns pisze:Savpather:
Kiedyś też wszyscy narzekali, matko, jaki ten Windows XP jest badziewny, zamula, zajmuje dużo miejsca, brzydko wygląda, co to za ogromne przyciski. hehe:D
Odświeżenie zawsze doda szumu medialnego dystrybucji. Unity jest bardzo fajne. Jeśli znów nie wzrosną wymagania systemowe Ubuntu (mam nadzieję, że spadną, w końcu Unity to netbookowa technologia!), to bardzo przyjemnie się pracowało na Unity. Z czasem nauczymy się nowych skrótów i menu.
Bardziej mnie martwi potencjalna stabilność tego wydania, bo jak wiemy zostanie wprowadzone bardzo dużo nowych rozwiązań.
Testujmy i zgłaszajmy błędy gdzie trzeba, to będzie stabilnie. Btw. mimo wszystko kiepskie porównanie z tym Windowsem. Windows nie jest tworzony przez społeczność, a sam XP został wydany na przełomie niesamowitego skoku technologii - wzrostu pojemności ramu i prędkości CPU.

@Savpether
Mało jest takich rzeczy w interfejsie Ubuntu, których nie da się zmienić, o ile w ogóle takie są. A jeśli są, wcześniej czy później znikają.
Awatar użytkownika
pendejo
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 297
Rejestracja: 09 cze 2007, 12:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Testujemy 11.04 natty

Post autor: pendejo »

gtriderxc Ubuntu nie jest rozwijane przez społeczność, jest rozwijane wokół wizji jednego człowieka, który nie za bardzo liczy się z tym co społeczność sądzi. Czy to dobrze czy źle nie mi oceniać.
Linux user number 485555
Ubuntu user number 26314
marcinsud
pioruns
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1172
Rejestracja: 19 lis 2006, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Odp: Quo vadis Linux - pars MDCCM.

Post autor: pioruns »

@pendejo: Ja bym się tym specjalnie nie martwił, dopóki wszystkie elementy w Ubuntu są open source i każda inna dystrybucja może korzystać z pracy, jaką wykonują programiści z Canonical. Ubuntu składa się z klocków - pakietów, które zgrabnie i spójnie zebrał do kupy zespół M. Shuttlewortha. Jak się komuś końcowy efekt nie podoba, to wystarczy zmienić dystrybucję Ubuntu na inną. Wszyscy na tym korzystają, że Ubuntu istnieje i ma swoją popularność, nawet jeśli ktoś go nie używa i nie lubi polityki Shuttlewortha.
Registered Linux user #454644 ---> https://linuxcounter.net/
sir_herrbatka
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 587
Rejestracja: 10 maja 2009, 14:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: Quo vadis Linux - pars MDCCM.

Post autor: sir_herrbatka »

ubuntu one chyba NIE JEST open source?
Wolność wyboru to mit, bo zawsze znajdzie się argument, dlaczego źle wybrałeś nie wybierając Linuksa.
Awatar użytkownika
Admc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2149
Rejestracja: 23 lip 2009, 08:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: Quo vadis Linux - pars MDCCM.

Post autor: Admc »

Kod klienta jest open source, kod oprogramowania serwera nie.
╔═╦╗╔╦═╦═╦╗╔╗Blaszak (Phenom II x4 955BE, 4 GB RAM, GF GTX 550Ti) - Kubuntu 13.10 amd64
║═╣║║║╔╣╔╣╚╝║Toshiba Satellite A110-293 - Lubuntu 13.10 x86
║╔╣╚╝║║║║╚╗╔╝HTC Hero - Tegro 2.6 (Android 2.1)
╚╝╚══╩╝╚╝♥╚╝ Liczniki: Linux - 496087, Ubuntu - 28751.
Awatar użytkownika
Witch Lady
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 171
Rejestracja: 05 kwie 2010, 11:43
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Quo vadis Linux - pars MDCCM.

Post autor: Witch Lady »

gramin, nie pamiętam zbyt wiele, ale były problemy np. z blokowaniem dostępu do pieniędzy użytkownika. Ostatnio nawet w Linux Magazine coś takiego opisywali.
Awatar użytkownika
gtriderxc
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 61
Rejestracja: 10 lut 2009, 16:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Quo vadis Linux - pars MDCCM.

Post autor: gtriderxc »

pioruns pisze:@pendejo: Ja bym się tym specjalnie nie martwił, dopóki wszystkie elementy w Ubuntu są open source i każda inna dystrybucja może korzystać z pracy, jaką wykonują programiści z Canonical. Ubuntu składa się z klocków - pakietów, które zgrabnie i spójnie zebrał do kupy zespół M. Shuttlewortha. Jak się komuś końcowy efekt nie podoba, to wystarczy zmienić dystrybucję Ubuntu na inną. Wszyscy na tym korzystają, że Ubuntu istnieje i ma swoją popularność, nawet jeśli ktoś go nie używa i nie lubi polityki Shuttlewortha.
(i++)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości