Udostępnianie połączenia internetowego...

Instalacja i konfiguracja oprogramowania sieciowego.
Hvgi
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 03 mar 2009, 20:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Udostępnianie połączenia internetowego...

Post autor: Hvgi »

Witam wszystkich:)
Mam problem z udostępnieniem połączenia internetowego z mojego komputera (Ubuntu 10.04 LTS) na drugiego kompa z Win XP Professional SP3. Dzisiaj zainstalowałem w/w Ubuntu i ku mojemu ździwieniu, automatycznie zaporponowało mi instalację sterowników do mojej karty wi-fi radiowej AirLive WT-20000PCI, która bazuje na chipsecie Ralinka RT61 (ku mojemu ździwieniu, ponieważ zawsze miałem problem ze sterownikami do kart radiowych). Później zainstalowałem stery do mojej karty graficznej zintegrowanej geforce 6100 - wszystko pięknie... ale nie mogę znaleźć sterów do karty sieciowej do której mam podpięty router, przez którego idzie sygnał przez kabel krossowany do drugiego kompa... ta karta to bodajże, jak pisze na stronie mojej płyty głównej Lan - Realtek PHY RTL8201CL - LINK Szukałem sterów wszędzie i tylko są na Windowsy, a ja po prostu Windowsa mam dość i nie chcę znowu przesiadki z powrotem... Jeśli ktoś miałby jakiś pomysł jak udostępnić połączenie neta radiówki z Ubuntu przez router (NETGEAR WGR614v7) na kompa z Win XP niech pisze ;)
Jak na moim kompie miałem Win XP to poprostu instalowałem sterowniki do obu kart sieciowych, udostępniałem połączenie poprzez router na drugiego kompa z automatycznym DHCP ustawionym w obu komputerach :) Jeśli coś byłoby nie jasne to pytajcie !!! Bardzo mi zależy na tym, aby to zadziałało !

Ubuntu mi śmiga wyśmienicie, oprócz tego jednego mankamentu jak narazie....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci, serwery, Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości