Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04/11.10 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Plotki, ploteczki na temat Ubuntu
Awatar użytkownika
zet120
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 280
Rejestracja: 31 maja 2008, 07:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: zet120 »

A ja się nigdzie nie wybieram.
Z Linuxów na moim dysku gości Ubuntu, zainstalowałem nowe, działa, używam. :wink:
ruomlig

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: ruomlig »

pioruns działa na zasadzie ,,na złość mamie odmrożę sobie uszy,,


Używam 11.04 od wersji alfa .Poczatkowo były problemy, teraz nie ma po nich śladu.
Działa płynnie i ,,bezboleśnie,,
Polecam 11.04 wszystkim nowicjuszom, wszystkim którzy nie sa przesiąknięci ,,gekoszlachciurstwem,,
Jeżeli Canonical ma zamiar ,,wejść pod strzechy,, to obrał (moim zdaniem)własciwą drogę
stahen
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 22
Rejestracja: 12 mar 2011, 19:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: stahen »

Ubuntu 11.04 używam od wersji beta1. Przez cały czas coś nie działało jak należy , system zawieszał się i wyświetlało się okienko do zgłaszania błędów. Fachowcy zawsze głosili że każdy kto aktualizuje na bieżąco wersje testową , to w dniu wydania będzie w posiadaniu wersji finalnej. Otóż , w moim przypadku po raz kolejny to się nie sprawdziło. W dniu kiedy ukazała się wersja finalna system padł ostatecznie i nie mogłem już z niego korzystać. Zainstalowałem najnowszą wersję i jakby ręką odjął. Wszystko działa , system ani raz się nie zawiesił. Ubuntu używam prawie cztery lata i jedynym środowiskiem z jakiego korzystałem był Gnome , teraz jest to tylko Unity.
Brakuje mi tylko możliwości modyfikacji górnego panela i czyszczenia ostatnio oglądanych dokumentów. Nie korzystam ze wszystkich możliwości Compiza , ponieważ mam słabą kartę graficzną.
peter222
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 58
Rejestracja: 20 sty 2009, 11:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: peter222 »

ruomlig, ja pytałem serio a nikt nie odpowiedział, może ty zatem uzasadnisz co w Unity jest takie super-hiper? W unity zabrano kilka podstawowych funkcji które posiada każdy system operacyjny i bez których ciężko pracować. Utrudnianie życia to dobra droga? Proponuję wymieniać plusy zwolenników kontra minusy przeciwników, zobaczymy czego jest więcej :)
peter222
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 58
Rejestracja: 20 sty 2009, 11:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: peter222 »

igotit4free pisze:jest LXDM, z bardziej znanych jest Open i Fluxbox ...
Nie każdy chce, żeby jego pulpit wyglądał jak z lat '80 :) Przy współczesnych maszynach można pogodzić estetykę z funkcjonalnością. Jak dla mnie było dobrze i ktoś zaczyna to paprać. A jak w dodatku zapowiada, że nie zamierza się z tego wycofywać to na co czekać? Lepiej oswajać się z nową dystrybucją.
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: igotit4free »

pioruns pisze:@igotit4free:
Ponoć w 11.10 nie będzie już Gnome Classic (czyli zwykłe GNOME 2.3x), tylko do wyboru Unity 2D albo Unity 3D. A więc nie byłbym taki pewien tego wsparcia GNOME 2. No chyba, że chcesz zmuszać użytkowników Ubuntu to instalowania nowego środowiska graficznego/menadżera okien zaraz po wgraniu nowego systemu.
Oczywiście, mogą zrobić do wyboru milion opcji do wyboru w ekranie logowania, Unity 3D, Unity 2D, Gnome Classic, Gnome Classic bez efektów, kto wie co jeszcze.. To się robi jakaś paranoja powoli ;-)
Istnieje coś takiego jak 10.04 LTS, które w niezmienionym kształcie będzie trwać do kwietnia 2013. Czy dwuletnia perspektywa to mało?
Jest jakiś przymus rozwalania systemu co pół roku, chyba nie?
Nie rozumiem też, co jest paranoicznego w wielości opcji wyboru? To chyba dobrze, że można wybrać zgodnie z preferencjami, a nie być skazanym na "jedynie słuszne" rozwiązanie jak w świecie Appla czy Windowsa.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
Awatar użytkownika
majsza
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1194
Rejestracja: 03 cze 2008, 13:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: majsza »

LTSy po pewnym czasie zazwyczaj działają bardzo stabilnie. Nieraz tylko tzw. parcie na nowość powoduje rozczarowania i nerwy co pół roku, gdy nowa wersja zawiera masę błędów, nieraz jeszcze nieujawnionych i niedostrzeżonych podczas jej tworzenia.
peter222
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 58
Rejestracja: 20 sty 2009, 11:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: peter222 »

igotit4free pisze:
pioruns pisze: To chyba dobrze, że można wybrać zgodnie z preferencjami
W tym cały problem, że po zalogowaniu do Unity nie możesz go dostosować do własnych preferencji.
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: igotit4free »

peter222 pisze:
igotit4free pisze: To chyba dobrze, że można wybrać zgodnie z preferencjami
W tym cały problem, że po zalogowaniu do Unity nie możesz go dostosować do własnych preferencji.
Odnosiłem się do wypowiedzi piorunsa, któremu chyba wadzi ;-) wybór pomiędzy "Unity 3D, Unity 2D, Gnome Classic, Gnome Classic bez efektów, kto wie co jeszcze" ...

Co do Twojej wypowiedzi, to wysoka konfigurowalność GNOME czy KDE została wypracowana z biegiem lat, Unity ma raptem kilka miesięcy, więc czynienie takich zarzutów jest po prostu nieracjonalne. "Nie od razu Rzym zbudowano".
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
peter222
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 58
Rejestracja: 20 sty 2009, 11:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: peter222 »

igotit4free pisze: "Nie od razu Rzym zbudowano".
OK, ale Quo Vadis Unity? :) Na czym ma polegać innowacja? Gdzie tu ergonomia? Co jest tutaj przełomowe w stosunku do tego co było poza utrudnianiem życia (póki co) bo nadal mi nikt nie odpowiedział? Taka zmiana dla zmiany? Byle nowe? Nie trochę na siłę? Chyba jest jakieś logiczne uzasadnienie?
Awatar użytkownika
majsza
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1194
Rejestracja: 03 cze 2008, 13:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: majsza »

Tak samo można powiedzieć quo vadis Gnome 3... I gdzie tu ergonomia, dlaczego nie zrobili tego i owego prościej i przejrzyściej... Co raczkuje, to nie jest dopieszczone, o...
Awatar użytkownika
Nastic
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 30 kwie 2011, 16:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Gdynia

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: Nastic »

Ja zacząłem przygodę z linuxem niedawno właśnie od 11.04 wcześniej tylko live cd 10.10 malinowej mandarynki i bardzo dobrze mi się działa na 11.04 nie zacina nie laguje programy szybko chodzą Unity też mi przypadło do gustu wiele bardziej niż gnome
Chociaż zabawa z zamiennikami trochę denerwująca ale to już nie temat do tego
I see you
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: igotit4free »

peter222 pisze: OK, ale Quo Vadis Unity? :) Na czym ma polegać innowacja? Gdzie tu ergonomia? Co jest tutaj przełomowe w stosunku do tego co było poza utrudnianiem życia (póki co) bo nadal mi nikt nie odpowiedział? Taka zmiana dla zmiany? Byle nowe? Nie trochę na siłę? Chyba jest jakieś logiczne uzasadnienie?
Najważniejsze innowacje? Menu globalne, Lensy, Quicklisty no i przede wszystkim Dash ... teraz masz Launchera do tych kilku najczęściej używanych programów a reszta idzie przez Dasha i jego "satelity" które już wymieniłem. To jest ogromna nowość, wymagająca zupełnego przestawienia się. To jest przełom, bo nie polega na przeniesieniu "docka" na inna krawędź, na zmianie ikon czy animacji, ale na zupełnej zmianie filozofii działania.
Ty to odbierasz jako utrudnienie życia i działanie wbrew ergonomii, ale musisz pamiętać, że przeciwko Unity działają u Ciebie lata nawyków i doświadczeń ... bo u Ciebie to jest klik-klik-klik a w Unity tak się nie da, albo sekwencja jest inna. Albo wielkie ałła, bo nie można apletu czy aktywatora tu czy tam "przylepić". Pamiętaj też, że Unity jest młode i żywe, jak nie opiekunowie Unity, to społeczność zaraz coś wymyśli, kod jest otwarty i nie ma przeszkód, żeby łączyć funkcjonalności stare z nowymi ... jeśli będzie taka potrzeba.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
xander21
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 24
Rejestracja: 17 paź 2010, 17:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: xander21 »

bardzo sie zawiodłem 11.04. Unity sie krzaczy, obciąża system. A zwykłe gnome to nie dla mnie wole kde i dlatego zainstalowałem KUBUNTU :razz: chodzi bosko i stabilnie. Kiedys testowałem opensuse najnowszei kde też chodził wspaniale. A tutaj jeszcze lepiej. Kubuntu jest idealne dla początkujących przypomina troche windowsa. :-D
peter222
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 58
Rejestracja: 20 sty 2009, 11:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: peter222 »

igotit4free pisze:Menu globalne, Lensy, Quicklisty no i przede wszystkim Dash ...
Ok ok, to wszystko takie "fajne", nowe. Ale jak to się ma do szybkiej i ergonomicznej pracy? Wspomniana przeze mnie sytuacja, chyba najbardziej typowa: mam 5 okien aplikacji z którymi pracuję, jeśli widzę je na pasku do góry w niezmiennych pozycjach to aby się między nimi przełączyć to chyba nie ma szybszego sposobu aby kliknąć odpowiednie okno na pasku. Jak w Unity nacisnę super+w to mam oczopląś i muszę szukać tego odpowiedniego. Możemy stanąć do zawodów kto szybciej będzie przełączał się między aplikacjami :) A to przecież podstawa. Albo alt+tab przełączający między ostanio używanymi aplikacjami. Jak teraz mam fragmentami przeklejać tekst ctrl+c ctrl+v z aplikacji jednej do drugiej to zajmuje mi to 10x więcej czasu bo muszę się bawić w "namierzanie" odpowiednich okien. A co do launhera, quicklisty i dasha. Przecież to wszystko ma GnomeDo czy Docky przy czym te ostatnie działają niebo szybciej. No nie wiem, chyba się starzeję ale nie przekonuje mnie to nowe podejście. Jestem jak najbardziej za rozwojem ale tylko takim, które umożliwi mi szybszą i wygodniejszą pracę. Nie boję się klawiatury ale mimo to Unity mi tego nie daje. Całkiem możliwe że jest jeszcze coś czego nie wiem i mnie olśni jak się dowiem ale po 3 dniach lektury i zabawy z Unity jestem b. rozczarowany.
Awatar użytkownika
majsza
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1194
Rejestracja: 03 cze 2008, 13:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: majsza »

Testowałem dzisiaj LiveCD i muszę powiedzieć, że nielogicznie to napewno nie jest zrobione. Tylko przestawić się trzeba. Heh, w trakcie korzystania mogłem korzystać z mojej podpiętej karty sieciowej usb Pentagram. To było moje najpoważniejsze zdziwienie, a nie wygląd :D
Awatar użytkownika
empitt
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 465
Rejestracja: 16 lis 2007, 13:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: empitt »

Ja nie lubię Ubuntu 11.04, ponieważ na moim laptopie co kilkanaście minut się zawiesza. Dla przykładu inne dystrybucje sprawują się bardzo dobrze. Krótko mówiąc Ubuntu 11.04 to dobra reklama, abym przesiadł na innego Linuksa. Niestety, ale Ubuntu zaczyna mi przypominać Mandrivę.
Awatar użytkownika
witek
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 400
Rejestracja: 14 lip 2005, 14:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: witek »

EF pisze:Ja aktualizowałem Kubuntu i wszystko działa bardzo ładnie. Lepiej, niż na 10.10, czego się nie spodziewałem! :)
Zgadzam się :) działa sprawnie a po ostatnich aktualizacjach całkiem sprawnie :)
fireman
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 31 sie 2010, 14:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: fireman »

Podobno nie da się zainstalować ubudsl bo jest niewspierane, a ja potrzebuje internetu.
Awatar użytkownika
majsza
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1194
Rejestracja: 03 cze 2008, 13:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: majsza »

fireman pisze:Podobno nie da się zainstalować ubudsl bo jest niewspierane, a ja potrzebuje internetu.
linnet próbowałeś?
ODPOWIEDZ

Wróć do „... o Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość