[solved]Po deinstalacji Evolution

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
delusion
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 30
Rejestracja: 30 lis 2010, 23:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

[solved]Po deinstalacji Evolution

Post autor: delusion »

Po odinstalowaniu evolution, kiedy wpiszę w Centrum Oprogramowania Ubuntu (w "Zainstalowane oprogramowanie") w wyszukiwarkę słowo "evolution" wyskakują mi jeszcze jakieś programy, ale nie wiem do czego one są i czy są mi jeszcze potrzebne po odinstalowaniu evolution. W dodatku w menu Programy >> Biuro został jeszcze odnośnik pt. "Poczta i kalendarz Evolution". W załączniku zamieszczam screeny z wyników wyszukiwania. Które programy musiałbym jeszcze odinstalować?
Załączniki
deinstalacja evolution2.png
(51.42 KiB) Nie pobierany
deinstalacja evolution1.png
(93.49 KiB) Nie pobierany
Ostatnio zmieniony 18 maja 2011, 11:17 przez delusion, łącznie zmieniany 1 raz.
marcin1982
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 3209
Rejestracja: 30 wrz 2007, 13:49
Płeć: Mężczyzna

Re: Po deinstalacji Evolution

Post autor: marcin1982 »

Zainstaluj jeszcze raz dokładnie ten pakiet, który usunąłeś, następnie spróbuj odinstalować w ten sposób:

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get -D remove evolution
ewentualnie:

Kod: Zaznacz cały

apt-get remove --purge evolution
Jeśłi to nie odinstaluje zależności, usuwaj pojedynczo pakiety, które pokazuje Centrum Oprogramowania, ale zwracaj uwagę co program proponuje usunąć, żeby nie rozwalić sobie systemu. Jeśli będzie mało, możesz skorzystać z polecenia: deborphan. Tutaj już polecam wzmożoną ostrożność ...
=======
Najlepiej jednak polecam korzystać z Synaptica, gdzie wyszukiwanie pakietów po nazwie daje te same efekty co wyszukiwanie w Centrum Oprogramowania, a pakiety wraz z zależnościami można znaleźć w historii Synaptica, bądź w katalogu:

Kod: Zaznacz cały

/root/.synaptic/log
Ostatnio zmieniony 18 maja 2011, 10:51 przez marcin1982, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
aga
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1383
Rejestracja: 12 paź 2007, 14:58
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Po deinstalacji Evolution

Post autor: aga »

Jeśli chodzi o evolution wpisz sobie w synapticu, jak kolega wyżej radzi i usuń te paczki, które Ci pokaże. Jedna, albo dwie tylko pociągnie zależności do gnome-panel chyba i te dwie zostaw.

Niestety nie mam teraz możliwości dokładnie sprawdzić, które to są.
Jeśli masz problemy z ortografią, to zainstaluj słownik do przeglądarki.
Temat rozwiązany -wpisz [solved]
Ubuntu user # 20613 i user #474846
Świetny Blog
Grupa Ubuntu.pl na lastfm- Zapraszamy
Awatar użytkownika
majsza
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1194
Rejestracja: 03 cze 2008, 13:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Po deinstalacji Evolution

Post autor: majsza »

aga pisze:Jeśli chodzi o evolution wpisz sobie w synapticu, jak kolega wyżej radzi i usuń te paczki, które Ci pokaże. Jedna, albo dwie tylko pociągnie zależności do gnome-panel chyba i te dwie zostaw.

Niestety nie mam teraz możliwości dokładnie sprawdzić, które to są.
Najlepiej sprawdzaj pojedyńczo usuwając, i czytaj uważnie co chce skasować razem z tą paczką.
delusion
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 30
Rejestracja: 30 lis 2010, 23:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Po deinstalacji Evolution

Post autor: delusion »

Zrobiłem przez Synaptic i działa. Dziękuję wszystkim za pomoc.
Awatar użytkownika
hulaka
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 34
Rejestracja: 14 lip 2011, 17:56
Wersja Ubuntu: inny OS

Re: [solved]Po deinstalacji Evolution

Post autor: hulaka »

W zasadzie mogę się podpiąć pod ten temat (jeśli nie to pogońcie):

1. Chciałem odinstalować Evolution (wolę Thunderbirda), przy okazji, przez niedopatrzenie, usunąłem też Gnome'a, zresztą Ubuntu desktop chyba też. Nie podejrzewałem nawet, że te aplikacje są aż tak ze sobą zintegrowane. Skończyło się na tym, że po restarcie miałem pusty pulpit. Jakoś tam udało się w końcu raz jeszcze to zainstalować, najpierw przez terminal gnome-panel, a potem przez Synaptica resztę. Tylko właśnie nie wiem do końca czy wszystko spamiętałem, a co ważniejsze - czy ta deinstalacja Evolution wpłynęła tylko na rzeczy czysto desktopowe, czy też jakieś ważniejsze pliki systemowe? Da się jakiś log zrobić z tego? To może bym wrzucił i byście na szybko sprawdzili czy wszystko jest tip top już... ?

No i łatwiejsza sprawa - kalendarz Evolution akurat mi się podobał, a po reinstalacji o dziwo go nie ma -który pakiet konkretnie zainstalować? [żeby nie było, to nie jest big deal, systemowy kalendarz też jest ok]

2. Tak czy owak będę brnął - czy da się jakoś bezpiecznie usunąć na amen ten Evolution? Chodzi mi o samego klienta pocztowego i ten indicator - nie chcę tego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości