Konverter Asm na hex dla intel 8051

Bash, C, C++, Java, PHP, Ruby, GTK, Qt i wiele innych - wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
vampiur
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 71
Rejestracja: 19 gru 2007, 21:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Konverter Asm na hex dla intel 8051

Post autor: vampiur »

Chciałbym zrobić rzecz wyżej wspomniana rzecz ale nie mam pomysłu jak to ugryźć. Ma ktoś może jakiś pomysł? Ja w swoim myśleniu zaciąłem się na wykminieniu jakiegoś eleganckiego rozwiązania na to jak rozróżniać różne wersje instrukcji(z różnym zestawem argumentów).
anthrax
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 201
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Konverter Asm na hex dla intel 8051

Post autor: anthrax »

Sprawdź w repozytorium czy jest as31. To darmowy assembler dla 8051.
Awatar użytkownika
vampiur
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 71
Rejestracja: 19 gru 2007, 21:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Konverter Asm na hex dla intel 8051

Post autor: vampiur »

Dzięki, przeglądam to właśnie, haczyk w tym ze tam jest parę tysi linii kodu. Jakby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły to ja chętnie posłucham.
anthrax
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 201
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Konverter Asm na hex dla intel 8051

Post autor: anthrax »

Czy mógłbyś dokładnie sprecyzować czego tak naprawdę potrzebujesz? Skoro masz już napisany kod źródłowy to tak naprawdę wystarczy podać ten plik jako parametr do assemblera i w wyniku otrzymasz plik hex który wgrywasz do mikrokontrolera.
Awatar użytkownika
vampiur
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 71
Rejestracja: 19 gru 2007, 21:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Konverter Asm na hex dla intel 8051

Post autor: vampiur »

no ale ja potrzebuje sam mechanizm taki gdzieś wbudować;) i w zasadzie brakuje mi tylko jakiegoś zgrabnego sposobu na rozróżnianie wariantów poszczególnych instrukcji.
Awatar użytkownika
beluosus
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 695
Rejestracja: 01 paź 2006, 15:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Konverter Asm na hex dla intel 8051

Post autor: beluosus »

Po pierwsze nie konwerter (a już na pewno nie przez v!) tylko asembler. Po drugie: hex w sensie Intel HEX (format pliku)? Jeśli tak to ta kwestia nie ma wiele wspólnego z tym o co pytasz. Po trzecie: czy Twoim docelowym zadaniem jest napisanie asemblera? Jeśli nie to użyj gotowego rozwiązania, jeśli tak to jaki masz problem przy rozróżnianiu argumentów? Nie wiem jak działają profesjonalne asemblery ale wydaje mi się, że najpierw trzeba sprawdzić czy zgadza się ilość argumentów dla danego polecenia. Później sprawdzać czy dany "operand" jest rejestrem, akumulatorem, adresem (długim czy krótkim) itd... i na tej podstawie dobrać kod instrukcji. W jaki sposób to zrobić to już zależy od języka programowania jaki wybierzesz. Tutaj masz ciekawy przykład asemblera x86 w perlu: http://www.ericfitchett.com/projects/software/perl-asm.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości